YALÇIN KIZILKAYA 
 
 
Davutpaşa kulübünün erken yaşlarda yitirdiği değerlerden biri de yetmişli yılların ilk yarısında formamızı terleten  Yalçın Kızılkaya. Kızılkaya santrfor mevkisinde görev aldı, Mehmet Sormaz ile birlikte rakip kaleleri tehdit etti.
 
Kızılkaya 8 Ocak 1948'de İstanbul'da doğdu. Cerrahpaşa çocuğuydu, Gayret Mahallesi’ndendi. Babası şöfördü.
 
Davutpaşa’ya mahallesinin takımı Gayretspor’dan geldi. 1974 senesinde İstanbulspor’a transfer oldu. Ali Evrey’in ön ayak oluşuyla Ceyhanspor serüveni deyaşadı. Bizim üniversiteli topçularımızdandı.İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi mezunuydu.
 
Kızılkaya’nın futbolculuğunu Davut Kılıç şöyle özetliyor. ‘’Forvette iyi ve etkiliydi. İri kıyımdı, tekniği yoktu ama toplara sert vururdu. Sağ ayağı güçlüydü. Gol şansı olan oyunculardandı. Girgin ve korkusuzdu. Mehmet Sormaz gibi rakipten çekinmez, sertliğe pabuç bırakmazdı. İnsan olarak düzgün biriydi, dürüsttü. Hakkını da kimseye yedirmezdi. Dişliydi, dikti.’’  
 
Kızılkaya 1975 yılında Tekel ve Gümrük Bakanlığı'nda gümrük memuru olarak göreve başladı. Beş yıl bu görevi sürdürdükten sonra devlet hizmetinden ayrılarak gümrük müşavirliği yapmaya başladı. Bu adımla, Kızılkaya Gümrük Müşavirliği'nin temelleri atılmış oluyordu.

Yalçın Kızılkaya uzun yıllar gümrük müşavirleri meslek birliklerinde önemli görevler üstlendi. İstanbul Gümrük Müşavirleri Meslek Komitesi'nde çeşitli görevlerde bulundu. 2002-2005 yılları arasında meslek komitesini temsilen İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği yaptı. 2003-2005 yılları arasında İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Disiplin Kurulu Üyesi olarak çalıştı.
 
Yalçın Kızılkaya, 21 Şubat 2009'da erken bir ölümle aramızdan ayrıldı. Kızılkaya Gümrük Müşavirliği bugün oğlu sürdürüyor bu şirketi. Davut Kılıç kızının bir zamanlar Uzan’ların gelini olduğunu söylüyor.