1992-93

1992-93
1992/93 mevsimi başkan Bahri Aybastı ve yönetiminin son yılı oldu. Altı yıllık yönetim 1993 Temmuz ayında görevi Erdoğan Özgür’e teslim etmeden önce oldukça başarılı bir mevsim geçirdi diyebiliriz. A takımı başarılı sonuçlara imzasını atıp ikinci amatörden birinci kümeye yükselirken, genç takımımız da gurubunda ikinci olarak bir üst kümeye, yani birinci kümeye yükseldi.
 
A takımını Bülent Yaman çalıştırdı yıl boyunca. İkinci amatörün yedinci gurubunda forma ıslattık 1992/93’te. On birli bir guruptu. Kemerburgaz (? ve 1-3), B.Yeşilova (1-1 ve 2-0), Yeşilce (2-0 ve 4-0), Siyavuşpaşa (? ve 1-1), İÜSB (4-1 ve ?), H.Y.Doğan (? ve 1-1) Şişli Belediyesi, Selvipor, Örnektepe, ve Topçular rakiplerimizdi. Mevsimi ikinci sırada kapatıp üst kümeye yükselmemiz büyük başarıydı kuşkusuz.
 
4-0’lık Yeşilce maçına şöyle çıkmışız. Kalede Muharrem, Kazım, Selçuk, Tarık, Ufuk, Taner, Adnan, Evser, Cavit, Kemal, Yusuf. Goller Taner, Adnan, Ufuk ve Kemal’den.
                                     
1-1’lik Yeni Doğanspor maçındaki kadromuz şöyle. Kalede Muharrem, Kasım, Kamil, Tarık, Ufuk, Metin, Evser, Taner, Adnan, Kemal, Muhittin. Gol Taner’den.
 
Muharrem Önen şöyle hatırlıyor. ‘’ Ben takım kaptanıydım. Profesyonel kaleci yaşamım bitmiş, eski kulübüme geri dönmüştüm. Hem kalede yer alıyor, hem de genç takımı çalıştırıyordum. Bülent Yaman iyi bir insandı, uyumluydu mevsim boyunca hepimizle. A takımda yer alan forvet Tarık, stoper Ufuk, orta saha Serdar, Murat iyi oyunculardı. İyi mücadele ettik ama yokluk içindeydik, çok zorlanıyorduk.
 
1992/93 mevsimi bittiğinde genel kurulda Erdoğan Özgür başkan oldu. Genel kaptan Davut Kılıç’tı. Bülent Yaman ayrılmıştı A takımının başından. Davut Kılıç ile terse düştüm. O yaşlı oyuncular İsmail Danış, Süha Kartallıoğlu, İstanbulsporlu Kemal ile devam etmek istiyordu. Dahası Diyarbakırlı Kaya’yı transfer ederek takımın genç ve enerjik havasını iyice bozmuştu. Bu nedenle ben de ayrıldım Davutpaşa’dan. Ben şampiyon gençleri A’ya tamamen kurgulamak istiyordum çünkü. Yaşlı ve yorgun oyuncularla bir yere varılacağına inanmıyordum. ‘’
 
Gelelim genç takıma. Özmimarsinan (2-0), Haz.Güven (2-0), Y.Esnaf (6-1), Cennet (5-1) gibi rakipleri safdışı bırakıp, birinci Sakarya İMÇ takımının ardından ikinci olan ve birinci kümenin  yolunu tutan gençlerimiz Muharrem Önen yönetiminde yüz ağartıcı bir sonuca ulaşmıştı.
 
İki kadro var elimde. İlki 6-1’lik Esnaf maçından. Cem, Kasım, Murat, Murat Yılmaz, Recep, Alper, Birol, İlyas (Murat), Osman, Tarık ve İbrahim. Gollerin dördü Birol’dan, ikisi ise Osman’dan.
 
İkinci kadro 5-1’lik Cennet maçından. Gökmen, Kasım, Murat, Tarık, Murat, Alper, Zait, Birol, Osman, İbrahim, Murat. Gollerin ikisi İbrahim, birer de Birol, Osman ve Murat’tan.    
 
Genç takımımızda kaleciler Gökmen ve Cem, geri dörtlüde sağda Kasım, solda Murat oynamış genelde, stoperler Murat Zote ve Tarık, orta sahada Metin, Birol, Alper, K.Birol, İlyas, ileride santrforlar Osman, Bekir ve Birol, Murat 3 solaçık, İbrahim ise sağaçık.      
 
Küçük bir not da 12 Şubat 1993 tarihinde yapılan ve 67. kuruluş yılımız kutlanan geleneksel Davutpaşa gecesiyle ilgili. Fatih Belediye Başkanı Yusuf Günaydın’ın desteğiyle yapılan toplantıya Fatih belediyesi ilgilileri dışında, başkan Bahri Aybastı, basın sözcümüz Ercüment Beker, yöneticiler Kamuran Atakan, Ali Zileli, Erdoğan Özgür ve sayısız kardeş kulüp yetkilileri de katılmış.