1988-89


1988-89

1988/89 mevsimi Alipaşa semti için yaraların biraz sarıldığı, gönüllerin biraz ferahladığı bir yıl oldu. A takımı şampiyon olmasa da Fındıkzade ve yakın semtlerin gençlerinin doldurduğu altyapıda iyi sonuçlar alınmıştı bu mevsim boyunca.
 
Alipaşa kedileri için 18 Ağustos 1988 önem taşıyordu. A takımı mevsimi açmıştı çünkü Uzunyusuf tesislerinde. Takımın teknik sorumluları Davut Kılıç ile Mehmet Ecevit’ti. Kılıç mevsim başında amaçlarının her zaman olduğu gibi Türk futboluna yeni isimler kazandırmak olduğunu söyleyecekti. Bu nedenle kadro yeni ve genç oyuncularla takviye edilmişti.
 
A takımımız ikinci amatörde bu mevsim boyu onlu bir gurupta mücadele etti. Yeni Gayret (1-1 ve ?), Fethiye (1-0 ve 1-1), İÜSB (0-2 ve 1-3), İskenderpaşa (2-1 ve 3-2), Darüşşafaka (0-1 ve 2-3), Altınay (? ve 1-1), Mimarsinan (? ve 0-0), Ayyıldız ve Özfatih karşıtlardı. Mevsimi orta sıralarda kazasız belasız bitirdik.
 
Alipaşa kedilerini sevindiren ve bugün bile ihtiyarlarımızı sevince boğan sonuçlardan ilki ise ufaklıklardan geldi. 14-16 yaş gurubundaki canavarlar Şubat 1989 sonunda Altınyıldız’ı 4-0 yendikten sonra şampiyonluk turunu attı. Başarı yenilgisiz gelmişti, hatırlatmakta yarar var.  
 
İkinci amatörün dördüncü gurubunda başarılı maçlar çıkaran gençler ise Darüşşafaka, Fethiye, Aksaray ve Güzelhisar gibi karşıtlarını geride bırakarak Haziran ayında ikinci şampiyonluğu getirdi kavuniçi kahverengi renklere.
 
Dahası 10-12 ve 12-14 yaş gruplarında şahane sonuçlar elde eden ufaklıklar da şampiyonluklar getirdi camiaya. Böylece Davutpaşa 1988-89 mevsimini dört kupayla kapadı, Alipaşa semtine neşe estirdi.
 
Bu başarılı sonuçlar şerefine 1 Temmuz 1989 tarihinde Uzunyusuf’taki kulüp lokalinde bir tören düzenlendi. Ve gençlerin madalyaları Fatih kaymakamı Cemalettin Sevim ile Fatih Belediye Başkanı Yusuf Günaydın tarafından boyunlarına takıldı minik cengaverlerin.
 
1988/89 mevsiminin en tatsız, en acı haberi ise bizi yasa boğan bir ölüm olayıydı. Kasım ayının hemen başlarında Necati Balaban’ı bir kalp krizi sonucunda yitirdik. Henüz 43 yaşındaydı Balaban. Örnek sporculuğunun yanında, çok başarılı bir grafik tasarımcı olan Balaban’ın cenazesi 6 Kasım 1988 günü Aksaray Valide Camisinde yapılan tören sonrası toprağa verildi.