2007-2008

2007-08
Mevsimi Altan Kartal anlatıyor. ‘’Hasan Gedikoğlu'nun Davutpaşa’daki ikinci sezonuydu bu. Sezon başlamadan önce yaz aylarında, Hasan hoca ile çalışma fırsatı buldum. Çok şanslıydım gerçekten de. Çünkü takımla henüz anlaşma bile imzalamamıştım o günlerde. Ardından teknik sorumlumuz beni takıma istedi. Daha önce Yedikule’de oynuyordum fakat lisansım elimdeydi, yani boştaydım.Böylece Davutpaşa’nın formasını giymeye başladım 2007/08 mevsimi başında.
 
Sezon öncesi antrenmanlarımızın çoğu Atatürk ormanında kros niteliğindeydi. Servis ücretini her zamanki cömertliği ve erdemiyle Hasan Gedikoğlu cebinden veriyordu.Haftada bir gün kapalı salonda, iki gün Namık Sevik’te, bir gün ise sahilde olmak üzere dört idman yapardık. Hazırlık maçlarımızı ise Balat ve Namık Sevik sahalarında oynadık. Şimdiki gibi yürüyerek değil, Hasan hocanın tuttuğu servisle evlerimize gidip geldik. Sezon başlamasına az bir süre kala da Yeşilköy’deki kum plajda ağırlık yelekleriyle kros yapmaya götürdü bizi Hasan hoca.
 
Ligin ilk maçını çok iyi hatırlıyorum. Çayırbaşı Özkanspor karşısındaydı. Bizi sahaya götürecek olan servis gelmeyince, yine imdadımıza yetişen hocamızdı. Kendi arabasına ve onun tuttuğu taksilere dolduk da yetişebildik maça. Sarıyer Çayırbaşı stadında çıktığım bu maçta az da olsa heyecan duymuştum. 1-0 yenilmiştik ama ben çok iyi bir maç çıkarmıştım.

Bu maçtan sonra üst üstte galibiyetlerle liderliğe oturduk ve sezonun ilk yarısını lider olarak kapadık. Başarılarımız ikinci devrede üç yengiyle daha sürdü. Ama bu olumlu gidiş bir düşüşle yer değiştirdi. Ama bu seri yenilgilerin sorumlusu biz futbolcular değildik. Çünkü Namık Sevik’teki antrenmanlarımızı artık yapamaz olmuştuk. Ve maddi sorunlar iyice belimizi bükmüştü. Yedikule toprak sahasında yaptığımız idmanlardan verim alamıyorduk.

 
Bu berbat koşullara karşın şampiyonluk şansımızı son haftalara kadar taşıdık ama başaramadık, bunun da tek sorumlusu, tek suçlusu yönetimdi. Ve sezonu ikinci kapadık. Hasan hoca hepimizi yemeğe götürdü mükafat olarak.
 
Kalede Altan Kartal oynadı, Recep Erişen yedeğiydi.Savunmanın sağında Ramazan Elidaş, solunda Muzaffer Aydın, göbekte ise Mehmet Cengiz ve Cevat Çiftçi ikilisi görev aldı. Defansta kullandığımız öteki oyuncular Engin Emre, Muhammed Mustafa Elmacı ve Yasin Emre’ydi.  Orta sahada Mehmet Orhan, Cengiz Müslüm yer alırken, Okan Namlı ve Doğuş Dişli de arada sırada forma şansı buldular. Sağ kanat Yusuf Açar, sol kanat ise İbrahim Özdemir’e emanetti. Halil Özceylan da bir başka sol kanat adamımızdı. Santrfor Emre Tanrıkulu, forvet arkası ise Burak Arslan’dı.  Mizbah Güngördü veAhmet Fevzi Aksu da zaman zaman forma şansı bulan forvetlerdi. Maçlarımızı Çayırbaşı, Kulaksız Okspor, Bakırköy, Namık Sevik, Sütlüce stadlarında oynadık.  Takımın golcüleri Emre Tanrıkulu, İbrahim Özdemir, Adem Gür, Mehmet Orhan, Burak Arslan’dı.