1995-96

1995-96
1995/96 mevsimi bir yıl öncekinden daha vahim geçti. Çünkü başkan Erdoğan Özgür artık at yarışlarıyla sadece bir altılı ganyan ya da bahis oyuncusu olarak ilgilenmek istemiyordu. Koskoca başkandı o ve altılı tutturmak için çabalayacağına, şan için koşturması gereken bir atı olmalıydı. Bu at konusu yıl boyunca gündemde kalacak, kopmalara neden olacaktı. Ama mevsim başında bunu tahmin etmesi Alipaşa’nın en koca kafalı, en acar kedilerince bile mümkün görünmüyordu.
 
Yıla yine bir değişiklikle girildi. Takımın teknik işlerine burnunu sokan bir Abdülkadir Polat başkanı yönlendirmekte oldukça etkiliydi. At alması konusunda da Özgür’e o ön ayak oldu. Ancak alınan beygir, hipodromda çok sıkça görülen bir numarayla başkasının üstüne kaydedildi. Erdoğan Özgür atın gizli sahibiydi ama çakma sahip açıkgöz çıkıp atın aidiyetini üstünde tutunca ipler koptu kulüpte. Onca para ödeyen ama ata sahip olamayan Erdoğan Özgür hem Yarbay’ı, hem de Polat’ı uzaklaştırdı kulüpten. Bu da bir tür atın intikamıydı galiba!
 
Mevsime Davut Kılıç ve Sıtkı Özcan ikilisiyle devam edildi. Orta karar sonuçlar alındı. Fazla gözyaşı dökülmedi. Birinci amatör kümedeydik yine. Rakipler arasında Bahçelievler (2-1, ?), S.Pazarlama (1-1, ?), GOP Yayla (1-1, ?), Altınyıldız (2-3, ?), Yedikule ve Yıldıztabya vardı.
 
Davut Kılıç birkaç oyuncu hatırlıyor mevsimden. Savunmadan Uğur, Kaya ve Yakup’u. Sıtkı Özcan bugünleri anarken başkanı, iyi niyetli, bir şeyler yapmak isteyen biri olarak tanımlıyor. Ama çevresine yanlış kişileri topladığını söylüyor. Türbünden oyuna çok fazla müdahale ettiğini, çok bağırıp çağırdığını ekliyor.