2006-2007

2006-07
Bu mevsimi de Mehmet Halıcı anlatıyor. ‘’Hasan Gedikoğlu’nun Davutpaşa ile tanıştığı ilk sezon olarak hatırlıya biliriz 2006-07 mevsimini. Hocamızla okulun, Yedikule Lisesi’nin kapalı salonunda tanışmıştık. İyi bir iletişim kurulmuştu aramızda; böylece Davutpaşa forması altında neler yapacağımızı konuşmuştuk. Sezon başında liseden birçok futbolcu arkadaşımız takımımıza katıldı. Çok yetenekli arkadaşlardı bunlar.
 
Sezon öncesinde antrenmanlarımızı Yedikule kulübünün toprak sahasında, Namık Sevik stadında ve lisenin okulun kapalı salonunda yaptık. Sahilde yaptığımız koşularda Hasan hocanın ağırlık yelekleri de eklenince antrenmanlarımızın temposu daha da artmıştı. Tek sorunumuz kaleci sıkıntımızdı. Kaleci bulamamıştık, bu nedenle sol bek oynayan Aydın arkadaşımız kaleye geçmek zorunda kaldı bütün yıl boyunca.

Sezon öncesi hazırlık maçlarımız pek parlak geçmedi. Çok az yengi alabildik. Ama sürekli çalışıyorduk, genç ve yetenekli oyunculardan kurluydu takımımız. Yani umutsuzluğa kapılmak için neden yoktu aslında. Heyecanla bekliyorduk ligin başlamasını. Ama mevsime girişimiz de hazırlık maçlarından pek farklı olmadı. İlk yedi maçta çok az puan toplayabildik. Bunun üzerine Hasan Gedikoğlu kulüp lokalinde toplantı yapma kararı aldı. Toplantıda Davut Kılıç ve Hasan hocamız takımı ligden çekelim mi diye sordu her birimize. Kötü gidişat moralimi o kadar bozmuştu ki bir ben çekilelim demiştim.
                   
Neyse ki çoğunluk devam etmek istedi de takım kaldığımız yerden devam etti. İlginç olan bir şey toplantı sonrası oynadığımız bütün maçları farklı skorlarla kazanmış olmamızdı. Hem de tek bir mağlubiyet almadan.Ligi ikinci sırada bitirdik mevsim sonunda. İlk devrede üç dört yediğimiz takımlara 6-7 attık. Ama ben buna tesadüf demiyorum, başarımız sadece ve sadece inancımızla ilişkilendirebilir çünkü.

Lig bittikten sonra, Engin Verel Çatalcaspor’la bir hazırlık maçı ayarladı bize. Çatalca'da çok güzel bir gün geçirmiş, gezimizi yapmış, güzel bir yemek yemiştik. Harika bir anıydı. Her şey çok güzeldi.


O yıl mücadele ettiğimiz takımlar arasında Beş yüz Evlerspor, Kalespor, Fişekspor, Şişli Sanayispor vardı.
 
Mevsim boyu kaleyi Aydın Genç korudu. Savunmanın sağında Ramazan Elidaş, solunda Alican Körükçüoğlu oynadı. Yunus Acar ve Okan Namlı yedekledi onları. Göbekte ise Ata Durak ve Cevat Çiftçi mücadele etti. Yücel Yenigül ve Orhan Şener de zaman zaman yardımcı oldu bu ikiliye.  Orta sahada Cengiz Müslüm, Mizbah Güngördü ter döktü, Suat Kösegil, Hüseyin İnce ve Ahmet Fevzi de arada sırada forma şansı buldu. Sağ kanatta Burak Arslan, sol kanatta İbrahim Özdemir görev yaptı. Adem Gür de mücadeleye katıldı seyrek de olsa. Forvetler ise Yusuf Özdamar ve Mehmet Halıcı’ydı.

Oynadığımız stadlar Namık Sevik, Albayrak, Gazi Mahallesi, Karadeniz ve Mustafa Sarıgül stadlarıydı.