2017-18

 

GENEL KURUL

2018 senesinin en ilginç gelişmesi kuşkusuz, cömertliği ve iyi niyetiyle kulüpte bir sevgi yumağı oluşturan Ertuğrul Aydos’un başkanlığı bırakması oldu. Ancak Aydos iyi niyetini sürdürmeye kararlıydı ve başkanlığı alan Abdülkadir Sak’a yönetimde yardımcı oldu, katkılarını sürdürdü.

Yönetim kurulunun asil üyeleri İskender Keleş, Mustafa Uğur Ün, Numan Atay, Davut Kılıç, Bediz Baysal, Şükrü Conger, Atilla Demir, Hasan Limanoğlu, Can Özyedierler, Ali Atik, Ayhan Günermengi, Ramazan Emre, Necip Timurözü, Muhittin Güven, Necdet Eser oldu.

Yönetim kurulu yedek üyelerine ise Alaaddin Güler, Ertan Çokşen, Derviş Ay, Hüseyin Güngör, Rafet Uysal, Muzaffer Yüceşen, Galip Kendigel seçildi.       

 

A TAKIMI MAÇLARI

SAL’ın bu sene 1.gurubunda mücadele edecek olan Davutpaşa 1926, 2017-18 mevsiminin ilk maçını 9 Eylül 2017 Cumartesi güçlü Yeni Bosna deplasmanında oynadı ve sahadan 1-0 yengiyle ayrıldı, lige neşeli bir başlangıç yaptı. Bahçelievler İl Özel İdaresi Stadı’nda, saat 17’de başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Zülfü, Oğuzhan, Mehmet, orta sahada Ahmet Can, İrfan, Hatip, forvette Sergen, Kadir, Mustafa şeklindeydi. Otuz derece sıcaklıkta, güneşli havada oynanan maçı tam 85 Davutpaşa 1926 yiğidi baştan sona büyük bir coşkuyla ve özgüvenle izledi. Sahici çimli stadın oturma yerleri ve tuvaletleri belki temiz ve düzgündü ama zeminin çok yıpranmış ve arızalı görünümü ilk kırk beş dakika boyunca bizi en çok zorlayan unsur oldu. Oyuna baskılı giren, devre boyunca da üstün bir oyun sergileyen takımımız yakaladığı sayısız gol pozisyonlarından ne yazık ki yararlanamadı. Rakibimiz zaman zaman ataklar yapsa da bunlar bizi çok müşkül durumlara sokamazken, 44.dakikada soldan Sergen’in adrese teslim ortasında Mustafa Kıraç fileleri havalandırdı ve başta türbün liderimiz Sayın Vedat Arda olmak üzere hepimizi rahatlattı, sevince boğdu. Soyunma odasına 1-0 üstünlükle gittik. İkinci yarıda da benzer sahnelere tanıklık ettik. Bu yarıda forma şansı yakalayanlar Mikail, Kenan ve Anıl oldu. Topa hakim olan, gollük fırsatlar yakalayan yine bizdik. Ancak rakip de karşı ataklarda savunmamızı güç durumlara düşürmeyi bildi. Ama iki taraf da becerili vuruşlarla gol yapmayı beceremeyince Davutpaşa 1926 bu zor dış saha maçından üç puanla Alipaşa’ya dönerek, Fındıkzade kedilerinin yüzlerini güldürdü. 

Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci karşılaşmasını gurubun en iddaalı ve pahalı takımı Levent ile 17 Eylül 2017 Pazar günü yaptı ve sahadan 0-1 yenik ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda, saat 16.40’da başlayan karşılaşmayı mahşer gibi bir kalabalık seyretti. Emektarımız Turgay Özcan’ın itinayla yaptığı sayım sonucu, maçı 1214 seyirci, 2428 çift göz izledi.  Efes Pilsen türbünü de hınca hınç doluydu ve surların tamamı kavuniçi-kahverengi renklerin zaferini izlemeye gelmişti. Yirmi beş dereceye yakın ısıda, güneşli havada sahaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Mehmet, Oğuzhan, Zülfü, orta sahada Hatip, Mikail, İrfan, forvette Mustafa, Sergen, Kadir şeklindeydi. Maçın ilk devresi üstünlüğümüzle geçti ancak aynen Yeni Bosna deplasmanında olduğu gibi gol kaçırma rekoruna girişen oyuncularımız epey sert oynayan karşıtlara diş geçiremedi. Devrenin ve maçın tek golü hemen başlarda geldi. Ceza sahasında Mustafa Kıraç’ın düşürülmesini penaltıyla cezalandırmayan hakem, dönen topta rakiplere ilkin bir serbest atış, daha sonra da penaltı hediye ederek ilk 45 dakikaya ne yazık ki damgasını vurdu. İkinci 45 dakikada Kenan ve Anıl forma şansı buldu. Görüntü aynıydı, oyunumuz iyiydi ancak sonuca giden hamlelerde zayıf kaldık. Son dakikada karşıt takımın kazandığı ikinci, penaltıyı Eyüpcan kurtarınca netice değişmedi. Böylece hem kazanabileceğimiz bir maçta rakibe 3 puanı hediye ettik, hem de en önemli karşıtımıza boyun eğmiş olduk. Maçı heyecanla izleyen Belgradkapı kedileri maç sonrası BBC muhabirlerinin sorularına, Türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu hissedildi. Oyuncularımız bu eksikliğin ağırlığını kaldıramadı, bu nedenle ezildik, diyerek epey manalı bir yanıt verdi. Şimdi Merter’de öfkeden küplere binen Selçuk Abi’nin, Sayın Arda’yı beyzbol sopasıyla nasıl karşılayacağı konuşulmaya başladı Alipaşa’da. Hayırlısı diyelim!

Davutpaşa 1926 mevsimin üçüncü maçını deplasmanda Güngören ile yaptı, çok iyi bir oyun sergilemesine karşın, sahadan sadece 1-0’lık bir yengiyle ayrıldı, puanını altıya yükseltti. İFA Sahası’nda, saat 16.20’de başlayan maça çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Anıl, Oğuzhan, Zülfü, orta sahada İrfan, Hatip, Kenan, forvette Mustafa, Kadir, Sergen şeklindeydi. Sahaya gecikmeli zorlukla onbir getiren, yedeklerini oldukça küçük yaşlı oyunculardan kurabilen, belli ki büyük sorunlar içinde kıvranan bir takım görünümündeki Güngören karşısında ilk yarıda büyük bir üstünlük kurduk. Ancak geçen yıldan kalan, mutlak golleri atamama, pozisyonları kolayca harcama alışkanlığımız, ilk kırk beş dakika boyunca büyük bir coşku ve özveriyle kahverengi-kavuniçi formayı destekleyen ve türbün liderimiz, bir numaralı taraftarımız Sayın Vedat Arda’nın elektronik ölçüm aygıtına göre 71 adet deli yürekli yiğidimizi çok üzdü, ağlamanın eşiğine getirdi. Kenan, Kadir, Mustafa ve Sergen’in değerlendiremediği bu fırsatların ardından devre böyle bitecek derken Sergen’in yaptığı orta rakip filelerle kucaklaştı ve rahatlayıverdik. Soyunma odasına tek farklı üstünlükle giden onbirimiz ikinci yarıda da iyi oyununu ve baskısını sürdürdü. Ancak gol yollarında becerili davranamadığımız için ne yazık ki farkı arttırmadık. Bu yarıda Emrecan, Berkehan ve Bülent forma şansı buldu. 

Davutpaşa 1926 mevsimin dördüncü maçını 1 Ekim 2017 Pazar günü gurubun ilk üç maçını kazanan güçlü takımı Albayrak ile oynadı ve sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Kapalı ve serin bir havada, yaklaşık 15 derecelik bir ısıda yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadı’nda, saat 13.30’da başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Serhat, Oğuzhan, Zülfü, orta sahada Ahmet Can, Hatip, İrfan, forvette Kadir, Mustafa, Sergen şeklindeydi. Türbün liderimiz ve bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıtıyla yaptığı ölçüme göre seyirci sayısı taş türbünde 234, Efes Pilsen alanında 47’ydi. İlk devre başa baş bir mücadele biçiminde geçti. İrfan’ın iki penaltı golüyle iki kez öne geçmemize karşın karşıtların beraberliği yakalamaları tatsızdı elbette. Daha da tatsızı Kadir’in iki gollük fırsattan yararlanamaması ve hakemin çalmadığı üçüncü penaltılık pozisyondu. İlk 45 dakika eşitlikle 2-2 sonuçlandı. İkinci yarı forma şansı bulanlar Bülent, Mikail ve Kenan oldu. Dengeli oyun ikinci yarıda da sürdü. Mustafa ve Ahmet Can ile yakaladığımız fırsatlar elverişliydi ama değerlendirmekte yeterli beceriyi gösteremedik. Sonlarda Albayrak 10 kişi kalsa da tabelayı değiştiremedik, böylece lig sıralamasında büyük önem taşıyan bu karşılaşmadan üç puan alamadık. 

Davutpaşa 1926 mevsimin beşinci maçını 7 Ekim 2017 Cumartesi günü deplasmanda birinci gurubun güçlü takımı, Bayrampaşa temsilcisi İstanbul Bafra ile yaptı ve sahadan 0-3’lük bir yenilgiyle ayrıldı. Bayrampaşa Belediyesi Stadı’nda saat 15’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Anıl, Zülfü, Oğuzhan, orta sahada Ahmet Can, Hatip, İrfan, forvette Sergen, Kaan, Kadir şeklindeydi. Bulutlu, 20 derecelik bir ısıda oynanan maç öncesi yaklaşık 15 dakika kadar ahmakıslatan kıvamında yağan yağmurun sahaya olumsuz etkisi olmadı. Türbün liderimiz, bir numaralı taraftarımız Sayın Vedat Arda’nın titiz ölçümüne inanacak olursak 100 kadar mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi maçıher dakika azalan, hatta ilk yarı sonunda sıfırlanan bir coşkuyla, daha doğrusu sürekli artan bir üzüntüyle izledi. Rakibin toplam 12 kişilik izleyici kitlesi ise azınlıktaydı. Maça hızlı giren, sağlı sollu ataklarla bizi bunaltan ama fırsatları bozuk para gibi harcayan karşıtımız oldu. Varlık gösteremediğimiz bu yarıyı bir farklı geride bitirmemiz şanstı doğrusu. İstanbul Bafra’nın 20.dakikada kazandığı penaltıyı başarılı kalecimiz Eyüpcan kurtardı. Ancak 27.dakikada gelen gole engel olamadık ve soyunma odasına 0-1 geride gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Mikail, Mustafa Kıraç ve Kenan oldu. Bu 45 dakika boyunca oyunu dengelemek için çabalasak da karşıtların üstünlüğü belirgindi. Bu da bu devre boyunca kazandıkları iki golle perçinlendi. Böylece çok mahkum oynadığımız bir maçtan yenik çıkarak Fındıkzade kedilerini ve kavuniçi-kahverengi renklerin tutkunlarını üzdük, hatta umutsuzluğa düşürdük. 

Davutpaşa 1926 mevsimin altıncı maçını 15 Ekim 2017 Pazar günü kendi sahasında kümenin orta sikletteki takımlarından Gültepe ile yaptı ve sahadan golsüz beraberlikle ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda, saat 14.40’da başlayan karşılaşma güneşli bir havada, 19 derecelik bir ısıda, olumlu saha koşullarında yapıldı. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Mehmet, Cengizhan, Serhat, Oğuzhan, orta sahada Ahmet Can, Hatip, İrfan, Mikail, forvette Mustafa, Kaan şeklindeydi. Emektarımız Turgay Özcan’ın itinayla gerçekleştirdiği parmak hesabına bakılırsa 77 Davutpaşa yiğidi Belgradkapı’daki kirli taş türbünde, 73 kimliği saptanamayan cengaver de Efes Pilsen localarında maçı izledi. Bu arada oldukça gürültücü 27 adet Gültepe taraftarı da takımlarına bolca tezahüratta bulundu. İlk kırk beş dakika karşılıklı ataklarla, denk kuvvetlerin mücadelesi biçiminde geçti. İki taraf da birbirine gücünü kabul ettiremedi. Bu arada hem Gültepe’nin, hem de bizim filelerle öpüşen toplarımız ofsayt nedeniyle gol olarak tanımlanmadı. Soyunma odasına eşitlikle gittik. İkinci yarıda forma şansı bulan oyuncularımız Sergen, Kadir ve Zülfü oldu. Bu yarıda da ilk 45 dakikada olduğu gibi karşılıklı ataklar izlendi. Ancak bizim becerili vuruşlar yapamamamız, rakiplerin hücumlarında da Eyüpcan’ın başarılı kurtarışları sonucu golsüzlüğe kilitledi.

Davutpaşa 1926 mevsimin yedinci maçını 18 Ekim Çarşamba günü, deplasmanda, kümenin orta siklette takımlarından Dudullu ile oynadı ve sahadan 0-2 yenik ayrıldı. 24 derece ısıda, yazdan kalma bir günde, Dudullu Stadı’nda, saat 14.30’da başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Emrecan, Serhat, Oğuzhan, Zülfü, orta sahada Ahmet Can, Hatip, İrfan, forvette Kadir, Mustafa, Sergen şeklindeydi. Bakımsız, türbünsüz, zemini berbat Dudullu sahasındaki karşılaşmayı izleyen izleyici sayımız ise 16’ydı ve türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın aramıza katılması sevindiriciydi. Maçın ilk yarısında, kötü zemine alışamayan oyuncularımız ne yazık ki Dudullu topçuları karşısında etkisiz kaldı. Top daha çok Dudullu oyuncuların ayağındaydı. Ancak keçiboynuzu lezzetinde geçen 45 dakika boyunca karşıtlar doğru düzgün akın yapıp, tehlike yaratamadılar. Bu yarıda Mustafa ile girdiğimiz tek pozisyonda rakip savunmanın topu çizgiden çıkarması bizim adımıza talihsizlikti. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Cengizhan, Kaan ve Berkehan oldu. Bu yarıda da karşılıklı kötü futbol devam etti. Ancak biz daha bozuk bir oyun sergilediğimiz için, savunma hatalarımızdan yararlanan Dudullu attığı iki golle üç puanı almasını bildi. Ve Davutpaşa yiğitleri bu uzak deplasmandan puan alamadan, berbat trafikte çile çeke çeke Fındıkzade diyarına döndü. Geçmiş olun diyelim! 

Davutpaşa 1926 mevsimin sekizinci maçını kendi sahasında, Güngören ile birlikte birinci gurubun dibine çakılmaya aday gözüken takımı Çubuklu ile yaptı ve 3-2’lik bir yengiyle sahadan ayrıldı. 21 Ekim 2017 Cumartesi günü, Namık Sevik Stadı’nda, saat 14.36’da başlayan karşılaşma 20 derecelik ısıda, yazdan kalan güneşli bir günde oynandı ve taş türbünde, bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıtlarıyla yaptığı ölçüme göre 317, biracılar türbününde ise 87 adet mangal yürekli genç-yaşlı Davutpaşa 1926 yiğidi tarafından izlendi. Sahaya yayılan topçularımız kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Serhat, Zülfü, Oğuzhan, orta sahada Ahmet Can, İrfan, Hatip, forvette Mustafa, Kaan, Sergen şeklindeydi. İlk yarıda çok üstün ve gayretli bir oyun sergiledik. Oyuncular maça gelen ve alınan kötü sonuçlara karşın takımına güvendiğini sürekli söyleyerek Fındıkzade kedilerine umut aşılayan, sevgili başkanımız Ertuğrul Baba’ya ve 21 Ekim doğum günü, şenlik ateşleri ve maytaplarla yurdun dört bir yanında kutlanan, yorulmaz emekçimiz Turgay Özcan’a bir armağan vermek amacıyla yanıp tutuşuyorlardı. Bunun verimini de sekizinci dakikada, ceza sahası içinde oluşan kargaşada topu filelere gönderen Ahmet Can ile gördük. Ancak karşıtlar kazandıkları bir serbest atışta, kulelerimiz arasından mucizevi bir kafa vuruşuyla eşitliği sağlamasını bildiler. İlerleyen dakikalarda kavuniçi-kahverengi armada rakip kaleye yüklenişlerinden birinde, bu kez Serhat’ın ortasında santrforumuz Kaan’ın kafasıyla öne geçti. Sayın Vedat Arda öncülüğündeki birliklerimiz rahatlamış gözükedursunlar, 42.dakikada yine serseri bir topun ağlarımızla öpüşmesiyle buz gibi bir duş almıştan beter olduk. Ama beterin beteri var tabi: uzatmanın son dakikasında karşıtların, üçüncü kalemize gelişlerinde kaçırdıkları gol Turgay Özcan’ın deyişiyle ‘akıllara feza’ydı. Buna da şükür dedik ve devre neyse eşitlikle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Kadir, Mehmet, Kenan oldu. Baskılı oyunumuz bu devre de devam etti.  48.dakikada Kadir’in ortasına güzel bir vuruş yapan Mustafa Kıraç üçüncü kez takımımızı öne geçirdi. Maçın geri kalan kısmında ataklarımız pek etkili olamazken, Çubuklu’nun hücumları yüreğimizi ağzımıza getirdi. Ama günün başarılı ismi, cesur file bekçimiz Eyüpcan’ın harika kurtarışları hem özlediğimiz üç puanı getirdi, hem de Turgay Özcan’a güzel bir doğum günü hediyesi oldu.

Davutpaşa 1926 mevsimin dokuzuncu maçını şanlı Cumhuriyet Bayramını kutladığımız 29 Ekim 2017 Pazar günü deplasmanda ligin güçlü takımı Başakşehir ile oynadı ve sahadan 1-0’lık yengiyle ayrıldı. Böylece A takımımız ve U16 gençler haftasonu oynadığı iki maçtan da yengiyle ayrılarak yüzü son günlerde epey somurtuk dolaşan Davutpaşa ahalisine neşe yükledi, umut aşıladı. Cebeci Spor Kompleksi’ndeki karşılaşma saat 11.10’de başladı ve zaman zaman yüzünü gösteren yaşlı güneşin inayetiyle 15 derecelik ısıda, uygun koşullarda, düzgün bir zeminde oynandı. Ancak sahanın genişliği, dışarı giden topların gelmesindeki gecikme nedeniyle oyunda boşluklar oluşturdu. Suni çimlere yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Mehmet, Oğuzhan, Serhat, orta sahada Hatip, İrfan, Bülent, Emrecan, forvette Kadir ve Mustafa şeklindeydi. Maçı 26 adet mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi izlerken, gözler bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’yı aradıysa da, ne yazık ki Sayın Arda’nın Beykent’teki villasında yeni uyandığı ve sabah kahvaltısını yapmaya hazırlandığı öğrenildi ve vahim durum ivedilikle doğum gününü kutlayan Selçuk Toker abimize bildirildi. Maçın ilk yarısı oldukça zevksiz ve tatsız geçti. Taraflar gol pozisyonuna dahi giremedi ancak top hakimiyeti ev sahibi ekipteydi. Bizim adımıza devrenin en olumsuz tarafı savunmadaki kulemiz Oğuzhan’ın sakatlanıp yerini Ahmet Can’a bırakmasıydı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Mikail ve Sergen oldu. Bu yarıda biraz daha canlı ve iyi göründük. 49.dakikada Mustafa’nın asistiyle Kadir’in kaydettiği gol ise doksan dakikanın bizim adımıza en sevindirici yanıydı. Rakibin cılız ataklarına başarılı kalecimiz Eyüpcan’ın karşı koyuşu, İrfan ve Hatip’in mücadeleci, Mustafa Kıraç’ın ustalıklı oyunu hanemizdeki artılardı. Sözün özü belki yine iyi oynamamıştık ama çok önemli üç puanı heybemize koyup Fındıkzade diyarına dönmüştük.

Davutpaşa 1926 mevsimin onuncu, ilk yarının sonuncu maçını kendi sahasında, ligin orta sıralara tırmanma uğraşındaki takımlarından, Sultangazi ilçesi temsilcisi Esentepe Adıyaman ile oynadı ve sahadan 0-0 beraberlikle ayrıldı. 4 Kasım 2017 Cumartesi günü, Namık Sevik Stadı’nda saat 14.36’da başlayan karşılaşmaya kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Serhat, Mehmet, İrfan, orta sahada Ahmet Can, Hatip, Bülent, Kadir, forvette Kaan, Mustafa onbiriyle çıktık. İlk kırk beş dakika on dört derecelik ısıda, aralıklarla çiseleyen yağmur altında oynandı. Karşılaşmayı bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıt ölçümüne göre 86 mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi izledi. Ancak yağmur ve rüzgar Efes Pilsen türbününde maç izlemeyi ne yazık ki imkansız kılmıştı. İlk 45 dakika daha iyi oynayan, topa hakim olan bizdik. Ama rakip de iyi mücadele etti, ezilmedi. Bu yarıdaki en tehlikeli pozisyonu Sultangazi temsilcisi yakaladı. Neyse ki yapılan aşırtma vuruş kaleyi tutmadı ve soyunma odasına eşitlikle gidildi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Kenan, Mikail ve Mert oldu.Bu devre daha iyi bir oyun ortaya koymamıza, birçok fırsat yakalamamıza rağmen ne yazık ki skor tabelasını değiştirmeyi başaramadık. Esentepe Adıyaman zorlu mücadelesini hücuma taşımayınca belki kalemizde gol görmedik ama bir kez daha gol atamamanın bedelini iki değerli puan daha kaybederek ödedik, Fındıkzade kedilerini üzdük! 

 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının ilk, mevsimin on birinci maçını 18 Kasım 2017 Cumartesi günü, 1.gurubun çetin cevizlerinden Yeni Bosna ile oynadı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. 15 derecelik ısıda, güneşli havada, uygun zeminde oynanan karşılaşma Namık Sevik Stadı’nda saat 11.05’te başladı. Türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıtıyla yaptığı ölçüme inanacak olursak taş türbünde 67, Efes Pilsen türbününde 22 adet Davutpaşa 1926 yiğidi maçı heyecanlı ve coşkulu gözlerle izledi. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, geri dörtlüde Zülfü, Mert, Oğuzhan, Mehmet, orta sahada İrfan, Hatip, Bülent, forvette Cengizhan, Mustafa, Sergen şeklindeydi. İlk kırk beş dakika bir orta saha mücadelesi şeklinde geçti ama daha üstün oynayan bizdik.  Üçüncü dakikada, Mert’in köşe atışında, Oğuzhan’ın topuğuyla kaleye gönderdiği topun, çizgi içinden çıkarılmasına hakemin gol kararı vermemesi başta emektarımız, kartal gözlü, külyutmaz Turgay Özcan olmak üzere, tüm yiğitlerin isyanına yol açması ilk devrenin olayıydı. Soyunma odasına taraflar golsüz eşitlilikle gitti. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Kenan, Kadir ve Ahmet Can’dı. Bu devre boyunca takımımız daha iyi ve daha baskılı oynadı ancak yakaladığı fırsatları değerlendirmekte hem becerili değildi, hem de şanssızdı. Bu şanssızlık direkten dönen toplarda da, hakemin vermediği iki net penaltı için de geçerliydi. Ama daha da kötüsü atağa çıkarken kaptırdığımız topta yediğimiz goldü. Son dakikalarda Cengizhan’ın sağdan girerek yaptığı ortayı Oğuzhan’ın kafayla filelere göndermesi ise sevindiriciydi elbette. Hiç değilse iyi oynadığımız bir maçı, kazanamasak bile sahadan başımız eğik ayrılmamıştık. 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının ikinci, mevsimin on ikinci maçını 26 Kasım 2017 Pazar günü 1.gurubun Albayrak ve İstanbul Bafra ile amansız bir şampiyonluk mücadelesi yapan Levent deplasmanında yaptı ve sahadan 1-2 yenilgiyle ayrıldı. 16 derecelik ısıda, düzgünce bir zeminde, çok uygun koşullarda oynanan karşılaşma Uğur Mumcu Caddesi’ndeki Çilekli Sahası’nda saat 14.10’da başladı. Türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik ölçüm aygıtına bakılırsa, çitlenmiş ayçekirdeği kabuklarıyla tıka basa yüklü türbünü 81 mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi doldurmuştu. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Zülfü, Mert, Oğuzhan, Mehmet, orta sahada Hatip, Bülent, Kadir, forvette Cengizhan, Mustafa, Sergen şeklindeydi. İlk 45 dakika denk kuvvetlerin mücadelesi biçiminde geçti. Ama biz daha üstündük. Özellikle ceza sahası civarından kazandığımız serbest atışlarla rakip kalede tehlike yarattık. Levent’in bu devre boyunca pozisyonu yoktu. Mustafa Kıraç’ın ceza sahasında düşürülmesi ise emektarımız Turgay Özcan’a göre penaltıydı. Bu yarının tatsız olan tarafı türbüne çıkarma yapan bir minibüs dolusu Gültepe seyircisinin ev sahibi takım için yapmış olduğu küfürlü ve çirkin tezahürattı. Ancak çok tecrübeli oyunculardan kurulu ve bu tecrübeyi hakemi aldatmak için de sık sık kullanan Leventli topçular küfür sağanağından zerrece etkilenmedi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Ahmet Can, Mikail ve Kaan oldu. Bu yarıda da iyi oyunumuz sürdü. 50.dakikada Mert’in serbest atıştan yaptığı mükemmel vuruşla da öne geçtik. Ancak Sergen’in direkten dönen vuruşunda altı pasta kaleylebomboş karşı karşıya kalan Kadir topu üstten dışarı atınca, evrensel ‘atamayana atarlar’ kuralı işledi ve son on dakikada meşin yuvarlağı iki kez filelerimizde gördük. Böylece iyi oyunumuza karşın puan alamadık ve Fındıkzade kedilerini çok üzdük.  

Davutpaşa 1926 mevsimin on üçüncü maçını ligden çekilen Güngören karşısında aldığı hükmen yengiyle kapadıktan sonra çıktığı on dördüncü maçında deplasmanda lig lideri Albayrak karşısında 1-0’lık paha biçilmez bir yengi aldı, Fındıkzade kedilerine doyumsuz bir hafta sonu yaşattı. 10 Aralık 2017 Pazar günü Albayrak Stadı’nda saat 14.30’da başlayan maç sabah yağan yağmurun etkisiyle kaygan bir zeminde oynandı. Zeminin ağır oluşu oyuncularımızda bir yadırgama yaratırken, rakipler sahaya alışkın oldukları için zerrece zorlanmadı.   Sahaya yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Oğuzhan, Mehmet, İrfan, orta sahada Hatip, Ahmet Can, Bülent, forvette Kadir, Mustafa, Kaan şeklindeydi. Bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın maç saatinde henüz uykudan uyanamadığı için maça gelememesi Alipaşa’da küçük çaplı öfke depremlerine neden olurken; emektarımız Turgay Özcan’ın parmak hesabıyla yaptığı itinalı sayıma göre tam 47 mangal yürekli, yağmura doluya sinesini siper eden Davutpaşa 1926 yiğidinin izlediği maçın ilk 45 dakikası ev sahibinin üstünlüğüyle geçti. Ancak savunmamızı yarmayı başaramayan Albayrak topçularının her pozisyonda kendilerini yere atarak serbest atış kazanma çabaları çok manasızdı. Daha da manasız olan, acemi hakemin bu mizansenlere kanması ve aleyhimize sürekli düdük çalmasıydı. İlerleyen dakikalarda Anıl’ın oyuna girmesi dışında kayda değer bir şey olmayınca devre golsüz eşitlikle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Kenan ve Sergen oldu. Bu 45 dakikaya oyunu dengeleyerek, daha iyi oynayarak girdik. Kadir’in köşe atışında güçlü santrforumuz Kaan’ın güzel bir kafa vuruşuyla topu filelere göndermesi ise çok sevindiriciydi. Rakibin girdiği tek gol pozisyonunda ise karşıtların zeminin kayganlığına teslim olup vuruş yapamaması ise şansımızdı kuşkusuz. Ama maç sonuna kadar oyunu başarıyla kilitleyip karşıtları gol alanlarında etkisiz kılan mücadelemiz alkışa değerdi.

Davutpaşa 1926 mevsimin on beşinci maçını 13 Aralık 2017 Çarşamba günü lig lideri, bileği bükülmez armada İstanbul Bafra ile oynadı ve sahadan 0-1’lik bir yenilgiyle ayrıldı, Fındıkzade kedilerini üzdü. Bahardan kalma güneşli bir günde, 14 derecelik ısıda, Namık Sevik Stadı’nda, saat 14.30’da başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Cengizhan, Mert, Oğuzhan, Mehmet, orta sahada Hatip, Ahmet Can, İrfan, forvette Mustafa Kıraç, Kaan, Sergen şeklindeydi. Nihayet maçımıza teşrif eden ve gençleşmiş, yenilenmiş ve oldukça yakışıklı bir görünüm sergileyen bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıtlarıyla yaptığı ölçüme göre 104 Davutpaşa 1926 yiğidinin heyecanla izlediği karşılaşmayı otuza yakın Bafralı da takip etti. Biracılar türbününde ise bu güzel havaya karşın sadece yirmi küsür izleyicinin varlığı, ortalıkta kaygısızca dolaşan koca kafalı Belgrad kedilerince garipsendi. İlk yarının mutlak hakimi bizdik ve bunun sonucu epey de gol pozisyonu yakaladık. Ancak bunlardan yararlanmasını bilemedik ve ne yazık ki şahane mücadelemize karşın soyunma odasına golsüz eşitlikle gittik. İkinci yarıda oyuna girenler Bülent, Kadir ve Mikail oldu. Güçlü karşıtımız önünde koyduğumuz zorlu çaba bu 45 dakika boyunca da sürdü. Ama Bafra’nın bu devrede oyuna ağırlığını koyduğunu söylememiz gerekiyor. Bunun sonucunda da ceza sahası içinde yakaladıkları bir fırsatı değerlendirerek öne geçmeyi bildiler. Böylece iyi mücadelemiz sonuçsuz kaldı, gol atmayı beceremediğimiz için sahadan boynu bükük ayrıldık.

 

Davutpaşa 1926 on altıncı maçını 16 Aralık 2017 Cumartesi günü deplasmanda, 1.gurubun küme düşmesine nerdeyse kesin gözüyle bakılan güçsüz ekibi Gültepe ile oynadı ve sahadan 1-2 yenilgiyle ayrıldı. Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Stadı’nda, güneşli, 17 derecelik ısıda, bahardan kalma bir günde oynanan karşılaşma, türbün liderimiz ve bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın önderliğindeki tam 17 mangal yürekli Davutpaşa yiğidinin ıstırap dolu tanıklığında, saat 14.50’de başladı. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Zülfü, Anıl, Mehmet, Oğuzhan, orta sahada İrfan, Bülent, Ahmet Can, forvette Cengizhan, Kadir, Mustafa şeklindeydi. İlk 45 dakika rüzgarı arkasına alan takımımız ne yazık ki etkisiz bir futbol oynadı. 15.dakikada sakatlanan Zülfü’nün yerine Sergen girdi; Cengizhan böylece savunma bölgesine çekildi. Bu devre boyunca Gültepe sayısız köşe atışı kullandı, topa hakimdi. Bunun sonucunda da atağa çıkmaya hazırlandığımız sırada kaptıkları topla öne geçmeyi bildi. Soyunma odasına 0-1 geride girdik. İkinci yarı forma şansı bulanlar Kenan ve Kaan oldu. Bu yarıya daha iyi başladık. 49. dakikada İrfan’ın kullandığı serbest atışta, topu önüne alan Sergen eşitliği salladı. Ancak 63.dakikada Gültepe’nin kullandığı köşe atışında siyahi oyuncuları Steve, kulelerimiz arasından ağlarımızı kafayla havalandırmayı başarınca yeniden yenik duruma düştük. İlerleyen dakikalarda oyunu karşı sahaya yıkan takımımız daha baskılı gözüktü, hatta gol pozisyonlarına da girdi. Ancak eşitliği sağlayamadı. Son dakikalarda Cengizhan’ın gördüğü kırmızı kart üzüntümüzü daha bir katmerledi ama sonucu değiştirmedi.

Davutpaşa 1926 mevsimin on yedinci maçını 24 Aralık 2017 Pazar günü Dudullu ile oynadı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda 15.15’te başlayan maça çıkan onbirimiz kalede Eyüpcan, savunmada Serhat, Mehmet, Oğuzhan, Mert, orta sahada Ahmet Can, İrfan, Hatip, forvette Mustafa, Kadir ve Kaan şeklindeydi. 6 derecelik bir ısının ölçüldüğü, ancak rüzgar nedeniyle neredeyse sıfır derece hissedilen soğuk Biracılar Türbünü’nde sadece 21 izleyiciyi maça çekerken, bakımsız taş türbününde 46 Davutpaşa 1926 yiğidinin tedirgin ama coşkulu varlığı göze çarpıyordu. Oyuncularımız ilk yarı boyunca iyi bir mücadele örneği verdi. Kaan’ın asistiyle Ahmet Can’ın ayağından 22.dakikada kazandığımız gol ile de umutlandık. Ancak devre sonlarına doğru savunmada kaptırdığımız top kalemize girince soyunma odasına 1-1 eşitlikle gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Mikail, Sergen ve Kenan oldu. Bu yarı daha iyi olan biz olsak da, rakibin bir puan almak için manasızca oyunun boşluklarına sığınması, sakatlık numaraları yapması, hakemin buna göz yumması ve vermediği iki penaltımız ne yazık ki iki puan kaybımıza neden oldu. Geçmiş olsun diyelim!

Davutpaşa 1926 mevsimin on sekizinci maçını 30 Aralık 2017 Cumartesi günü kümeden düşmesi Gültepe ve Güngören ile birlikte kesinleşmiş olan Çubuklu deplasmanında oynadı ve sahadan 3-1’lik bir yengiyle ayrıldı, bu sene yüzü somurtuk dolaşan Fındıkzade kedilerini biraz da olsa sevindirdi. Yeni ve temiz gözüken Çavuşbaşı Sahası’nda saat 14.37’de başlayan ve toplam 7 adet mangal yürekli, doluya, dona, soğuğa,  yağmura, kara, borana, kasırgaya, tayfuna meydan okuyan Davutpaşa 1926 yiğidinin izlediği maça çıkan onbirimiz kalede Batuhan, savunmada Cengizhan, Mehmet, Oğuzhan, Mert, orta sahada İrfan, Hatip, Ahmet Can, forvette Kadir, Kaan, Mustafa şeklindeydi. İlerleyen dakikalarda Emrecan, Kenan, Sergen forma şansı bulan topçulardı. Düştükleri için dağınık bir görünüm sunan ve U19 takviyeli rakip karşısında ilk 45 dakikayı karşı sahada geçirdik ancak gol bulamadık. Ancak devre bitiminde, ilk ataklarında Çubuklu bir köşe atışı sonrası öne geçti. Neyse ki uzatma dakikalarında biz de bir köşe atışı kullandık ve yakın kale önünde kafa vuruşu yapan Ahmet Can ile eşitliği yakaladık. İkinci yarıda da hakimiyetimiz sürdü. 62.dakikada kazandığımız penaltıyı İrfan gole çevirdi. Sonlarda ise oyuna giren Emrecan farkı ikiye çıkardı. Şimdi Fındıkzade kedileri gücünü bu sene sahaya yansıtmakta bayağı zorlanan takımımızdan mevsim sonuna doğru bir seri bekliyor. Hayırlısı!

Davutpaşa 1926 mevsimin on dokuzuncu maçını kümenin orta sıkletteki temsilcilerinden Başakşehir ile yaptı ve sahadan 2-1’lik yengiyle ayrıldı. Güneşli bir havada ve uygun koşullarda oynanan karşılaşma Namık Sevik Stadı’nda saat 13.12’de başlayabildi. Suni çimlere yayılan ve genç oyunculara ağırlık veren onbirimiz kalede Batuhan, savunmada Cengizhan, Anıl, Oğuzhan, İrfan, orta sahada Serhat, Emrecan, Bülent, Hatip, forvette Kenanve Sergen şeklindeydi. Bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın elektronik aygıtıyla yaptığı titiz sayıma göre maçı 118 Davutpaşa 1926 yiğidi izlerken, hava koşullarının olumluluğu Biracılar Türbünü’ndeki sayının artmasına neden olmuştu. İlk 45 dakika oldukça zevksiz geçti, esnetti. Ama rakibe üstünlüğümüzü kurup epey de pozisyona girdik bu devre boyunca; 13.dakikada Sergen’in kafasıyla da öne geçtik. Karşılıklı kaçan gollerle devre tek farklı üstünlüğümüzle kapandı. İkinci devrede forma şansı bulan oyuncularımız Mert, Kadir ve Mustafa oldu. Kaçırdığımız goller dışında bu yarıya damgasını vuran hakemdi. Çünkü Kenan’ın ceza sahamızın içinde karnına çarpan top için penaltı ve kırmızı kart kararı veren hakemin bizim iki net penaltımızı çalmaması doğrusu tatsızlıktan öteydi ve emektarımız Turgay Özcan’ı çıldırttı. Ancak kaptanımız Mert’in son dakikalarda kullandığı serbest atış kalecinin de boşa çıkmasıyla, sihirli bir şekilde rakip filelerle sarmaş dolaş olunca hak ettiğimiz üç puanı heybemize koyup, Fındıkzade’ye döndük, lokalin bahçesinde kafilemizi merakla bekleyen kedilerimizi sevindirdik.

Davutpaşa 1926 mevsimin yirminci ve sonuncu maçını 21 Ocak 2018 Pazar günü Esentepe Adıyaman deplasmanında yaptı ve sahadan 5-0’lık güzel bir yengiyle ayrıldı. Maç Cebeci Spor Kompleksi’nde, saat 15’de başladı. Hava oldukça soğuktu, beş altı derecelik ısıya yağmur ve sis de eşlik etti. Olumsuz tüm koşullara meydan okuyarak stada gelen 12 adet Davutpaşa 1926 mangal yürekli yiğidine karşın, bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu oldukça dikkat çekti. Sahaya yayılanonbirimiz kalede Batuhan, savunmada Oğuzhan, Hatip, Cengizhan, Mert, orta sahada Ahmet Can, Bülent, Anıl, ileride Kaan, Kadir ve Sergen şeklindeydi. İlk yarıda üstün gözüken takımımız 10.dakikada Bülent, 15.dakikada Kaan’ın asistiyle Ahmet Can ve 25.dakikada Sergen’in soldan getirdiği topla buluşan Kaan’ın ayağından kazandığı gollerle 3-0 öne geçti. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Serhat, Emrecan ve Barış oldu. Bu yarıya atak giren Esentepe Adıyaman’dı ancak 65.dakikada soldan kaleye gelerek topu filelere gönderen Sergen’in golü karşıtın yelkenleri suya indirmesine yetti. Perdeyi kapayan gol ise 90.dakikada Bülent’ten geldi. Böylece iyi bir sonuçla mevsimi kapadık ve U15B’nin 21 Ocak Pazar sabahı  başlattığı sevinci tazeleyerek  Fındıkzade kedilerini ve Alipaşa ahalisini neşelendirdik. 

 

U11

2017-18 mevsiminde U11 kategorisindeki maçlar 36 gurup üstünden yapılacak. Davutpaşa 1926 U11 bu sene on takımlı 12. gurupta yer alıyor. Rakiplerimiz Bağcılar Asil Kartal, Bağcılar İ.Y. Cemspor, Güngören Atletik, Haliç, İstanbul Kastamonu, İstanbul Malatyaspor, Kadırga, Kocamustafapaşa ve Neslişah.

 

U11 kategorisinde maçlar 60X40 metre boyutlarında küçük sahalarda yapılıyor. Bir kaleci, yedi de savunma/forvet oyuncusu yer alıyor suni çimde. Süre ise 25’er dakikalık iki devre.

 

Davutpaşa U11 mevsimin ilk maçını dev bir rakiple yaptı ve sahadan 0-10’luk bir yenilgiyle ayrıldı. Haliç adıyla sahaya çıkan armada aslında biz gariban vergi mükelleflerinin paralarıyla kotarılan dev bütçeli İstanbul Başakşehir oyuncularının bazılarıydı. 14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 11’de, Balat Suni Çim Saha-2’de başlayan maçta takımımız sahaya kalede Bora, savunmada Hamza ve Ensar, orta sahada Abdullah ve Onur, sağ kenarda Yunus, sol kenarda İlhan ve forvette Ege düzeninde çıktı. Yedeklerimiz Efe, Kağan, Miraç ve Eymen’di. İlk 25 dakika oyuncularımız çok heyecanlı ve tutuktu. Deneyimli Haliç oyuncuları bu nedenle ilk yarıyı çok rahat oynadı, bu güzel oyunu da altı golle süsledi. İkinci yarı toparlanan takımımız pas yapmaya başladı, daha derli toplu gözüktü. Ancak bu düzgün oyun filelerimizde dört gol daha görmemizi engellemedi. Farklı yenilgi moralleri bozmamalı, çünkü Onur Şengöl hocamızın ciddiyeti ve çalışkanlığıyla altyapıda çok güzel günler göreceğimize aynen Alipaşaihtiyarları ve Fındıkzade kedileri gibi ben de yürekten inanıyorum.  

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin ikinci maçını 21 Nisan 2018 Cumartesi günü  İstanbul Kastamonu ile oynadı ve sahadan 0-7’lik bir yenilgiyle ayrıldı. İlkin Balat Suni Çim Saha-2’de saat 9’de ilan edilen ancak son anda Sütlüce Sahasına saat 12’ye alınan karşılaşmaya kalede Mustafa, savunmada Hamza, Ensar, orta sahada Onur, Abdullah, forvette Ege, Yunus, Efe şeklinde başlayan takımımızın oyuna katılan yedekleri İlhan, Miraç, Eymen ve Kaan’dı. Maça hızlı giren ve ilk 10 dakika rakibi bunaltan kavuniçi-kahverengi armadaydı. Ancak bu sürede ne yazık ki gol bulamadık. Devrenin son 15 dakikasında üstünlüğü ele alan İstanbul Kastamonu ise bu süre içinde 5 gol bulmayı başardı. İkinci yarı denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçti. Ama biz yine gol atmayı beceremedik, karşıtlar ise iki gol daha bulmayı başardı. Böylece bir kez daha belki farklı yenildik ama saman alevi gibi parlayan ataklarımızla ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacağımızın sinyallerini verdik.

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin üçüncü maçını 28 Nisan 2018 Cumartesi günü İstanbul Malatya ile yaptı ve sahadan 0-6’lık bir yenilgiyle ayrıldı. Sütlüce Spor Kulübü Tesisleri’nde saat 14’te başlayan maça çıkan kadromuz kalede Bora, savunmada Mustafa, Ensar, orta sahada Onur, Abdullah, forvette Ege, Kaan, Efe şeklindeydi. Oyuna katılan yedekler Yunus, İlhan, Miraç, Eymen ve Hamza oldu. İstanbul Malatya adıyla lige katılan aslında güçlü Karagümrük takımıydı ve ilk yarı onların egemenliğinde geçti. Çok tutuk başlayan çocuklar dört golü ilk 25 dakikada filelerde gördüler. İkinci yarı ise dirildik ve oldukça iyi bir futbol sergiledik; epey de gol pozisyonuna girdik. Ancak rakip iki gol bulmasına karşın, biz geliştirdiğimiz ataklarda, karşı kalede tutuk kaldık ve altı farklı yenildik. Maç sonu açıklamasında Onur Şengöl hocamız çocukların önümüzdeki haftalarda lige ısınacağını, daha iyi sonuçlar alacağını söyleyerek umut saçtı, Fındıkzade kedilerine ve Alipaşa ahalisine teselli verdi.  

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin dördüncü maçını 12.gurubun güçlü armadası Kocamustafapaşa U11 ile yaptı ve sahadan 0-11 yenik ayrıldı. 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü, Sütlüce Spor Kulübü Tesisleri’nde, saat onda başlayan ve çok bulutlu ve serin bir havada oynanan karşılaşmaya çıkan sekizlimiz kalede Bora, savunmada Mustafa, Ensar, orta sahada Yunus, Abdullah, forvette Ege, Hamza, Efe şeklindeydi. Oyuna katılan yedekler Taha, İlhan, Miraç, Eymen ve Kaan oldu. İlk 25 dakika bocalamamızla geçti, soyunma odasına 0-6 geride gittik. İkinci yarı bölüm bölüm daha iyi oynadık, ayağa pas yaptık; yine de gol atmayı başaramadık. Başarılı ve çalışkan çalıştırıcımız Onur Şengöl maç sonu açıklamasında, çok yeni bir takım olduğumuzu, bir araya geç geldiğimizi, çocukların ağır ağır bir takım olma kimliği kazandığını, umutsuzluğa yer olmadığını açıkladı. Fındıkzade kedilerinin de hocamıza ve altyapı oyuncularına güvenlerinin sonsuz olduğuna göre ben de, türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz  Sayın Vedat Arda  da karamsarlığa kapılmıyor, sabırla, umutla daha güneşli günlerin geleceğine inanıyoruz.

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin beşinci maçını Neslişah U11 ile 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yaptı ve sahadan 1-9 yenik ayrıldı. Balat Suni Çim Sahası-2’de, saat 14’te başlayan karşılaşmaya kalede Bora, savunmada Abdullah, Ensar, orta sahada İlhan, Yunus, sağ kenarda Hamza, sol kenarda Onur ve forvette Taha sekizlisiyle başladık. İlerleyen dakikalarda Efe, Kaan ve Eymen forma şansı buldu. Çalışkan ve başarılı çalıştırıcımız, altyapımızın mimarı Onur Şengöl maç sonu açıklamasında şunları dedi. ‘’Çocuklar bu sene ilk kez iyi bir oyun sergilediler, pas yapmayı becerdiler. İlk on dakika sergilediğimiz futbol beni mutlu etti. Ancak onuncu dakikada gelen gol gençleri bozdu, peşi sıra epey gol yedik. İkinci yarı toparlandık; belki bir yığın daha gol yedik ama top oynamaya gayret gösterdik, ilk kez gelecek için ışık verdik. Tek golümüz Taha’dan geldi. Sonuç değil gösterdiğimiz mücadele önemliydi. Bu bağlamda bu mevsim ilk kez umutlandım diyebilirim.’’ 

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin altıncı maçını gurubun güçlü ekiplerinden Güngören Atletik ile 20 Mayıs 2018 Pazar günü yaptı ve sahadan 0-7’lik bir yenilgiyle ayrıldı. 25 derecelik bir ısıda, uygun saha koşullarında yapılan karşılaşma Balat Suni Çim Saha-2’de, saat 12’de başladı. Sahaya yayılan sekizlimiz kalede Bora Çakmakçı, savunmada Ensar, Abdullah, orta sahada Yunus Emre ve İlhan, sağ kenarda Ege, sol kenarda Onur ve forvette Taha şeklindeydi. Yedeklerimiz Ahmet Kağan, Miraç, Muhammet Hamza, Eymen ve Kasım Efe’ydi. Çalışkan ve yakışıklı çalıştırıcımız Onur Şengöl’ün maç sonu açıklaması şöyle: ‘’Çocuklar yavaş yavaş futbolun inceliklerini öğreniyor. Her maç biraz üstüne koyuyoruz. Savunmada ve orta sahada yetersiz de olsa pas yapmayı, oyun kurmayı öğrendik gibi. Ancak hücuma çıkmasını, karşı kalede tehlike yaratmayı henüz beceremiyoruz. Ama takımda gözle görülür bir ilerleme, gelişme var. Ben umutluyum, çünkü çocuklar art arda gelen yenilgilere karşın coşkularını kaybetmiyor ve daha çok çalışıyorlar.’’ Ben de, bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda da, Fındıkzade’nin emekçi kedileri de altyapımızın değerli mimarı Onur Hocamızın dediklerine harfiyen katılıyor ve gelen olumsuz sonuçları önemsemiyoruz. Önemli olan çocukların düzenli çalışması ve forma aşkları ve hepimiz tünelin ucunda bir aydınlık görüyoruz.

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin yedinci maçını 27 Mayıs 2018 Pazar günü Bağcılar Asil Kartal ile oynadı ve sahadan ayrıldı. Bağcılar Güneşli Stadı’nda sabahın köründe, 9.30’da başlayan maç serin ve yağmurlu bir havada oynandı. U13 maçımızla çakıştığı için, sahaya yakışıklı ve enerjik çalıştırıcımız Deniz Atak’ın gözetiminde çıkan takımımız kalede Bora, savunmada Abdullah ve Ensar, ortada Ege, Yunus, İlhan, Onur, forvette Taha düzenindeydi. Yedeklerimiz ise Kağan, Eymen, Efe ve Hamza’ydı. Yavaş yavaş kıvamını bulan, henüz hazır gözükmeyen takımımız iyi niyetli mücadelesine rağmen sahadan 0-9 yenik ayrıldı. Ama bu sonuç hiç önemli değil çünkü çocuklar değerli hocalarının yanında disiplinle ve renklerine gösterdikleri bağlılıkla çalışmaya devam ediyorlar. Moral bozmak asla yok!!!!

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin sekizinci maçını 3 Haziran 2018 Pazar günü Kadırga ile oynadı ve sahadan 4-1’lik şahane bir yengiyle ayrılarak Fındıkzade’nin çilekeş kedilerini ve Alipaşa ahalisini ilk kez sevindirdi. Güneşli ve güzel bir günde oynanan maç, Balat Suni Çim Saha-2’de saat 15’te başladı. Kalede Bora, savunmada Yunus, Ensar, otra sağda Abdullah, İlhan, sağda Ege, solda Onur, forvette Taha sekizlimizdi. Kağan ve Efe sonradan oyuna girenlerdi. Maça istekli başlayan gençler Abdullah’ın penaltı golüyle ilk 20 dakikayı 1-0 önde kapadı. İkinci yarı da iyi oyunumuz sürdü. İlhan ve Abdullah’ın golleriyle üç farklı öne geçtik böylece. Rakibin attığı tek gole ise son dakikada Efe ile karşılık verince ilk sevincimizi yaşadık. Tebrikler çalışkan Onur Şengöl hocamız, tebrikler çocuklar.  

 

Davutpaşa 1926 U11 mevsimin dokuzuncu ve son maçını 9 Haziran 2018 Cumartesi günü Bağcılar İ.Y. Cemspor ile oynadı ve sahadan 3-9’luk bir yenilgiyle ayrıldı. Bağcılar Güneşli Amatörler Birlik Stadı’nda saat 14’te başlayan karşılaşmaya kalede Bora, savunmada Yunus ve Ege, orta sahada Abdullah ve İlhan, sağ kenarda Efe, sol kenarda Onur, forvette Hamza düzeninde çıktık. Yedeklerimiz ise Kağan, Eymen ve Eren’di. İlk yarı sahayı yadırgayan çocuklar oldukça bocaladı ve soyunma odasına 0-5 geride gittik. İkinci 25 dakika ise mevsimin en iyi futbolunu oynayarak umut verdik. Karşılıklı ataklarla geçen bu devrede Ege’nin iki, İlhan’ın bir golüyle rakip fileleri dövdük. Son dakikaları tek kale oynamamıza karşın ne yazık ki art arda kaçırdığımız goller nedeniyle de maçı 3-9 geride bitirdik. Sonuçların hiç önemli olmadığı bu kategoride, düzenli ve disiplinli çalışmaları nedeniyle hocamız Onur Şengöl’ü ve efendi oyuncularımızı yürekten kutluyorum Fındıkzade kedileriyle ve Alipaşa ahalisiyle birlikte. 

U13

Davutpaşa 1926 U13 2017-18 mevsiminde 32 guruptan oluşan kategorinin 11. Gurubunda yer alıyor. 12 takımlı guruptaki rakiplerimiz alfabetik sıraya göre Çapa, Çelikspor, Fatih Yayla, Güzelhisar, Halide Edip Adıvar, İstanbul Kastamonu, Kocamustafapaşa, Samatya, Siirt İstanbul Yavuzselim, Yavuz Sultan Selim ve Yenigayret.

 

Davutpaşa 1926 U13 mevsimin ilk maçını 31 Mart 2018 Cumartesi günü Fatih Yayla ile oynadı ve sahadan 4-0’