2016-2017

Davutpaşa 2016-17 mevsimin ilk hazırlık maçını 31 Temmuz 2016 Pazar günü,  SAL takımlarından Osmaniye İstiklal ile yaptı ve sahadan 1-2 yenilgiyle ayrıldı. Bakırköy Belediye Sahası’nda, saat 10’da başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz,  kalede Metin, savunmada Enes, Özkan, Sergen, Seyfettin, orta sahada Başar (Batuhan), Semih (Muzaffer), Ahmet Can (Medet), forvette Oğulcan (K.Barış), Özgün (Atmaca Mehmet) ve Kemal Emin (Yağız) şeklindeydi. Deniz Atak’ın henüz sözleşmesi yapılmayan birçok oyuncuyu denediği maçı, türbünde yerlerini şaşmaz biçimde alan 32 okkalı Davutpaşa 1926 yiğidi büyük bir merak ve ilgiyle izledi. İlk 45 dakika boyunca, Bakırköy ilçesinin güçlü temsilcisi karşısında top yapmayı başarsak bile pek etkili olamadık, tehlikeler yaratamadık. Bayağı hazır gözüken, ikili mücadelelerde üstünlük sağlayan Osmaniye İstiklal ise girdikleri pozisyonlardan birini değerlendirerek soyunma odasına 1-0 önde gitmeyi bildi. İkinci yarı daha canlı, daha istekli bir oyun çıkardık. 63.dakikada Ahmet Can’ın ortasında kaleci topu elinden kaçırınca, fırsatı değerlendiren Yağız’ın golüyle de beraberliği sağladık. Ancak son sözü söyleyen yine karşıtlar oldu. 85.dakikada sağdan yapılan bir ortayı, rakip forvet bomboş pozisyonda kafayla filelere gönderince maçtan 1-2 yenik ayrıldık.         
 
 
Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci hazırlık maçını 3 Ağustos 2016 Çarşamba günü, İstanbul Siirt Yavuzselimspor ile yaptı ve sahadan 3-0’lık bir yengiyle ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda saat 17’de başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Utku, Sergen, Mert, orta sahada Semih, Başar, İrfan, forvette Oğulcan, Özgün, Seyfettin. Maça hızlı giren taraf karşıtlar oldu. Ama kalemizde yarattıkları tehlikeler ya Metin’in becerisi ya da Siirtlilerin son vuruşlardaki beceri eksikliği sayesinde golle neticelenmedi. Dakikalar ilerledikçe oyuna hakim olmayı bilen takımımız, iyi oyununu 34.dakikada golle süsledi. Soldan Seyfettin’in getirdiği topta, Özgün’ün vuruşu kaleciden dönünce Oğulcan ile öne geçtik ve ilk yarıyı 1-0 önde kapadık. Devre bitmeden Kemal Oğulcan’ın yerine dahil oldu. İkinci yarıya fırtına gibi giren Davutpaşa 1926 yiğitleri ilkin Mert’in uzaklardan savurduğu füzeyle, ardından da Kemal’in kişisel çabasıyla yarattığı fırsatla 3-0 öne geçmeyi bildi. Bu yarıda oyuna girenler Ahmet Can, Burak, Veysel, Muzaffer, Serhat ve Yağız oldu.
 
Nevşehir’de kampa giren ve başarılı, yakışıklı ve enerjik hocaları Deniz Atak’ın gözetiminde komandoları kıskandıracak haşinlikte çalışan Davutpaşa 1926 yiğitleri mevsimin üçüncü hazırlık maçına 8 Ağustos 2016 ikindisi çıktı. Karşıtlar Kayserispor U21, yer Avanos Altınyazı Otel sahasıydı. Bugüne çok ağır çift idmanla başlayan ve sahaya pestili çıkmış halde inen takımımızın onbiri şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Sergen, Utku, Mert, orta saha İrfan, Başar, Muzaffer, forvet Oğulcan, Özgün, Seyfettin. Maça fırtına giren bizimkiler 4.dakikada Mert’in köşe atışından doğrudan attığı golle öne geçti. 27.dakikada Özgün’ün yaptığı hücum presiyle kapmış olduğu top bize ikinci golümüzü getirdi. Soyunma odasına 2-0 önde gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Ahmet Can, Semih, Atakan, Yağız, Veysel oldu. Son yirmi dakikaya kadar pas yapan, top gezdiren, hücuma kalkan hep bizdik. Ancak karşıtların sonlara doğru oyunu sertleştirmeleri, kasıtlı hareketlere başvurmaları hoş olmadı. Daha da hoş olmayan 70.dakikada ceza sahamız içinde yaşanan keşmekeşte hakemin manasızca penaltı çalmasıydı. Vuruş golle sonuçlansa da bitiş düdüğüne kadar büyük tehlikeler yaşamadan güle oynaya sahadan yengiyle ayrılmamız gönüllerini Nevşehir’de bırakan Fındıkzade kedileri için büyük sevinç kaynağı oldu. Yaşa Davutpaşa 1926!  
 
Davutpaşa 1926 hazırlık maçlarından dördüncüsünü 13 Ağustos 2016 Cumartesi günü Antalyaspor U21 ile yaptı. Çok üstün oynadığımız maçtan 1-1 beraberlikle ayrılmamız şanssızlıktı. Altınyaz sahasında saat 10’da başlayan maça çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Utku, Sergen, Mert, orta sahada Başar, İrfan, Semih, forvette Regaip, Özgün, Seyfettin. İlk kırk beş dakika müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Oyun kurmaya çalışan, pas yapan, rakip kaleye yüklenen biz, baskı yapıp akınlarımızı önlemeye çalışan Antalya U21’di. 30.dakikada Enes’in sakatlanıp oyundan çıkması tatsızdı. Yerine giren Oğulcan’ın 35.dakikada boş kale yerine topu avuta göndermesi de öyle. Regaip’in sağdan girip, çaprazdan yaptığı vuruşun da dışarı gidişinden sonra devre 0-0 eşitlikle kapandı. İkinci yarı oyuna girenler Ahmet Can, Atakan ve Barış Duran'dı. Bu yarı oyun düzenimizde değişiklik yapıp, İrfan’ı sağbeke çektik, Başar ve Semih ile ikili orta saha oynadık. Özgün ve Oğulcan ise ikili forvetti orta önde. Yine önde bastık, yine üstündük bu 45 dakika boyunca da. 65.dakikada Özgün sol çaprazdan ceza sahasına girip bizi öne geçirdi. Sonrasında da gollük pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. 81.dakikada yaptığımız basit bir kademe hatası golü filelelerimizde görmemize neden oldu. 87.dakikada Barış’ın kendi gayretiyle getirdiği topu kaleye sokamaması belki bizi azıcık üzdü ama oyunumuz mükemmeldi, önümüzdeki günler için büyük ümit verdi. 
 
Davutpaşa 1926 beşinci hazırlık maçını 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü, saat 19’da Irmakspor ile oynadı ve iyi bir oyunla sahadan 2-1’lik bir yengiyle ayrıldı. En az 50 Davutpaşa 1926 yiğidinin izlediği ve Merkezefendi Stadı’nda yapılan karşılaşmaya çıkan onbir şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Barış, Mert, İrfan, Elbis (denenen Azeri oyuncu), orta sahada Ahmet Can, Başar, Semih, forvette Regaip, Özgün, Seyfettin. İlk kırk beş dakika karşılıklı ataklarla  geçildi. Ancak biz daha üstündük, iyi top yaptık, gayretli oynadık. Ama girdiğimiz pozisyonlardan sadece birini değerlendirebildik. 35.dakikada Regaip’in kullandığı köşe atışında, Özgün’ün kafasından seken topu Semih tamamladı ve 1-0 öne geçtik. İlk yarı bu sonuçla kapandı. İkinci yarıda oyuna girenler kaleci Mahir, Atakan Bozacıbaşı, Veysel, Yağız, Muzaffer ve üç denenen oyuncu Resul, Abdüladil ve Yunus’tu. Bu 45 dakika da üstünlüğümüzle geçti ancak bitirici vuruşlarda zayıftık. Belki Irmak ‘atamayana atarlar’ kuralını işleterek beraberliği yakaladı ama 80.dakikada Veysel kişisel gayretiyle sökerek aldığı topu kaleye bırakınca yeniden üstünlüğü yakaladık. Bir numaralı taraftar Vedat Arda maç yorumunda, Çok iyiyiz, takımımdan çok umutluyum, özellikle Başar ve Ahmet Can harika, dedi. Emektar Turgay Özcan ise geçen seneden çok iyi olduğumuzu, Başar, Regaip ve Ahmet Can’ı çok beğendiğini, denenenlerden de Resul ve Suriyeli Abdüladil’i takımda görmek istediğini söyledi.
 
Davutpaşa 1926 mevsimin altıncı hazırlık maçını 25 Ağustos 2016 Perşembe günü BAL takımlarından, Zeytinburnu ilçesinin güçlü temsilcisi Öztrabzonspor ile oynadı ve sahadan 5-1’lik bir yengiyle ayrıldı. Maç iki tarafın isteğiyle üç devre, 105 dakika olarak oynandı. İlk devre 45, ikincisi 30, üçüncüsü 30 dakikaydı. Saat 17’de, Merkezefendi Stadı’nda başlayan ve bulutlu serin bir havada yapılan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Barış, Mert, Başar, Seyfettin, orta sahada Ahmet Can, Semih, İrfan, forvette Atakan, Özgün, Oğulcan. Hazırlık maçı olmasına karşın iki güçlü takımı seyretmek için türbünde bayağı seyirci toplanmıştı ve bunlardan otuzu takımlarını coşkuyla izleyen Davutpaşa 1926 yiğidiydi. İlk yarıda iki denk takımın mücadelesine tanık olduk.  Karşılıklı ataklarla heyecan dolu bir 45 dakikaydı. Ama oyunun denetimi bizdeydi daha çok. Ancak Atakan, Oğulcan ve Semih ile yakaladığımız fırsatları değerlendiremeyince ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi, 0-0. Otuz dakikalık ikinci yarıda yaptığımız değişiklikler sonucu Mahir, Yunus ve Yağız forma şansı buldu. Bu bölümde mutlak hakimiyetimiz vardı. Bunun sonucunda kendi gayretiyle yarattığı pozisyonda Oğulcan’ın penaltı atışıyla öne geçtik. Ardından İrfan’ın şahane ara pasıyla yine Oğulcan ikinci, Yağız üçüncü golü attı. Mahir’in müthiş kurtarışları karşıtlara imkan tanımadı ve ikinci yarıyı 3-0 önde bitirdik. Üçüncü devreyi tamamen gençler (Veysel, Muzaffer vb) ve denediğimiz oyuncularla oynadık ve 2-1 önde kapadık. Bu yarıda daha iyi olan bizdik; Resul’un iki golüyle golle farkı dörde çıkardık. Maç sonu tek eksiğimiz, hastalık mazeretiyle aramızda bulunmayan ve Selçuk abisine sunduğu devlet hastanesinden alınmış, mühürlü onaylı raporuyla, sağlam bir beyzbol sopası şöleninden kurtulan bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Vedat Arda’ydı. 
 
Davutpaşa 1926 yedinci hazırlık maçını 27 Ağustos 2016 Cumartesi günü süper amatörün en dişli takımlarından İstanbulspor ile oynadı ve sahadan 0-2’lik bir yenilgiyle ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda, saat 17’de başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Metin, savunmada Resul, Mert, Başar, İrfan, orta sahada Ahmet Can, Semih, forvette Özgün, Oğulcan, Regaip, Seyfettin şeklindeydi. Maçın ilk 25 dakikası iki takımın birbirini yoklaması ve karşılıklı ataklarla geçildi ama iki taraf da bir gol pozisyonuna giremedi. Su molası sonrası 40.dakikada rakiplerin köşe atışından gelen topu Özgün uzaklaştırmak istedi. Meşin yuvarlak ceza sahası yayı üstünde karşıt oyuncunun önüne düşünce, mermi gibi bir vuruş bizim fileleri dalgalandırdı. Böylece ilk 45 dakikası çok sert ve sahici bir lig maçı kıvamında geçen maçta soyunma odasına 0-1 geride gittik. İkinci yarıda oyuna girenler Atakan, Veysel, Gürkan, Yağız, Berke, Hakan ve Anıl oldu. Bu yarıda İstanbulspor, üst üste gelen sıkı idmanlar ve sert hazırlık maçları nedeniyle oldukça yorgun gözüken oyuncularımıza karşı net bir üstünlük kurdu. Epey de gol pozisyonu yakaladı ancak gününde olan başarılı kalecimiz Metin’i sadece çok kombine gelişen bir atakta geçebildi. Böylece sahadan 0-2 yenik ayrıldık.
 
Davutpaşa 1926 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü yaptığı hazırlık maçında BAL’ın güçlü kudretli temsilcisi Erokspor’la çok başarılı bir oyunun ardından 6-4 kazandık. Saat 17.30’da Erokspor tesislerinde oynanan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Barış, Mert, İrfan, Başar, orta sahada Ahmet Can, Semih, Yağız, forvette Seyfettin, Oğulcan, Özgün. Güzel bir havada, türbünde 17 adet Davutpaşa 1926 yiğidinin tanıklığında, düzgün bir zeminde oynanan maçın ilk yarısında takımımız çok iyi bir oyun çıkardı. Topu ayağında tutan, hücuma kalkmayı bilen bizdik. Bunun verimini 15. dakikada aldık. Özgün’ün mükemmel pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalan Oğulcan ile öne geçtik. Oğulcan’ın gol sonrası yakaladığı fırsatı değerlendirememesi ise talihsizlikti. 43.dakikada karşıtların kazandığı gol bir yan toptan oldu. Yapılan vuruşu çelen kalecimiz Metin, seken topun kaleye girmesini engelleyemeyince durum eşitlendi. Bu 45 dakikanın en üzücü olayı ise Yağız’ın devre biterken sakatlanıp hastaneye kaldırılmasıydı. İlk yarı 1-1 beraberlikle kapandı. Enes ile başlayan oyuncu değişiklikleri ikinci yarıda da devam etti. Bu yarıda forma şansı bulanlar Atakan, Anıl, Muzaffer ve Berke oldu. İkinci 45 dakikanın büyük bölümü karşılıklı ataklarla geçti. Ancak  son on dakikada Erok’u ezdik, pestile çevirdik. 46. dakikada Özgün’ün kafayla yaptığı güzel asisti golcü Oğulcan filelere gönderdi, bir kez daha öne geçtik. Ancak 56.dakikada Enes topu kendi ağlarına nişanlayınca Erok yeniden durumu eşitledi. 82.dakikada Mert serbest atıştan muhteşem bir vuruşla üçüncü, 83.dakikada Enes sağdan içeri girerek dördüncü, 85.dakikada Muzaffer mükemmel bir aşırtmayla beşinci, 87.dakikada da Atakan rakip savunmanın büyük hatasından altıncı golümüzü attı. Erok bunlara 89.dakikada ve uzatmanın son dakikasında penaltıdan attığı iki golle cevap verebildi ve harika bir oyun çıkardığımız bu karşılaşmayı 6-4 yengiyle kapadık. Türbün liderimiz Vedat Arda maç sonu, CNN International’a İngilizce verdiği demeçte, Takımı süper buldum, herkes muhteşem oynadı, yarınlar bizim, dedi. Nothing can stop us, diye de ekledi.  
 
 
Davutpaşa 1926 1 Eylül 2016 Perşembe günü yaptığı hazırlık maçında süper amatör takımlarından İstanbul Konya’yla yenişemedi, 3-3. Namık Sevik Stadı’nda güneşli bir günde yapılan ve saat 17.15’da ilk vuruşu tepiklenen karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Mahir, savunmada Mert, Başar, İrfan,  Enes, orta sahada Ahmet Can, Muzaffer, Semih, forvette Oğulcan, Atakan, Seyfettin şeklindeydi. U14 hazırlıkları nedeniyle sahada toplanan küçüklerle birlikte, bir numaralı taraftarımız Vedat Arda’nın önderliğinde, 40 kadar Davutpaşa 1926 yiğidinin taş, pis ve bakımsız türbünden, 20 kadar da bira tutkunu futbolseverin Efes Pilsen türbününden merakla izlediği maçın ilk yarısında takımımız oldukça yorgun gözüktü. Maç tatsız başladı. Daha bismillah demeden 2.dakikada golü kalemizde görmüştük bile. Buna 15.dakikada Oğulcan’ın sağ çaprazdan sol köşeye gönderdiği güzel vuruşla cevap verdik. Ancak 38.dakikada İstanbul Konya yine öne geçmeyi bildi. Son beş dakika ise bizim için pek olumlu görüntülerle dolu değildi. Karşıtlar iki penaltı kazandı bu süre içinde. Ancak kedi kaleci Mahir ikisini de kurtarmayı başararak rakibimize fark sağlama olanağı vermedi. İlk 45 dakikayı 1-2 geride kapadık. İkinci yarıda oyuna girenler Barış, Berke, Anıl, Özgün, Veysel, kaleci Yavuz ve Atmaca Mehmet oldu. Bu kırk beş dakikaya golle başlayan biz olduk. Orta sahanın çalışkan ismi Semih yapılan verkaçta kaleciyle karşı karşıya kaldı ve eşitliği sağladı. Şahlanan Davutpaşa 1926 yiğitleri, 52.dakikada bu kez Ahmet Can’ın ara pasına dalan Oğulcan’ın vuruşuyla öne geçti. Ancak oyunun bitmesine az bir süre kala eski oyuncumuz stoper Kemal Yaşar ceza sahasına inen topu kalemize gönderince, top Yavuz’un bakışları arasında filelerimizle buluştu. Büyük Başgan İskender Keleş maç sonu yorumunda iki takımın da yorgun gözüktüğünü, beraberliğin oyunun hakkı olduğunu belirtirken, Vedat Arda çok iyi yolda olduğumuzu yineledi.
 
Davutpaşa 1926 2016-17 mevsiminin ilk maçını 10 Eylül 2016 Cumartesi günü Ayazağa Yusuf Tunaoğlu Stadı’nda oynadı ve sahadan 1-0’lık bir yengiyle ayrıldı. Ve bu sene takımdan çok şey bekleyen Fındıkzade kedilerini  sevindirdi. Güneşli ama rüzgarlı bir havada, düzgün bir zeminde oynanan ve  saat 17’de başlayan maça çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Mert, Utku, Başar, orta sahada Ahmet Can, İrfan, Semih, forvette Oğulcan, Özgün, Seyfettin. Türbünü dolduran 67 adet has Davutpaşa 1926 yiğidinin coşkulu tanıklığında, rüzgara karşı oynamamıza karşın karşılaşmaya hızlı ve baskılı giren kahverengi kavuniçi armada oldu. Bu baskıyı devre boyunca hissettiren topçularımız ne yazık ki yakaladıkları fırsatları gole çevirmekte becerili davranamadılar. İlk yarı golsüz kapandı. İkinci yarı da ilkinin sanki bir karbon kopyasıydı. Bizimkiler atak yaptı, oyuna hakim oldu, pozisyonlar yakaladı, ancak gol atmakta çok zorlandı. Bu yarıda forma şansı bulanlar Regaip, Atakan ve Muzaffer’di. Tek golümüz soldan Regaip’in yaptığı ortayı iyi değerlendiren Oğulcan ile geldi. Bu kadar üstün oynadığımız bir maçı sadece bir golle almamız türbündeki Davutpaşa yiğitlerini telaşlandırsa da sonuçta üç puanın sahibi olduk. Ve hiç değilse son iki yılda yaşadığımız ve büyük hayal kırıkları yaratan beraberliklerle suratımız asık dönmedik evlerimize. Türbün liderimiz Vedat Arda oyundan memnuniyet duyduğunu, en çok beğendiği topçunun deneyimli kaptan Başar olduğunu belirtti. Arda ayrıca maça gelmek yerine düğüne gitmeyi yeğleyen Zeytinburnu’nun haşin kedisi Sedat Selçuk’u Selçuk abisine şikayet edeceğini sözlerine ekledi.
 
Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci maçını 18 Eylül 2016 Pazar günü Eyüp ilçesi temsilcisi Topçular ile yaptı ve sahadan 2-0’lı bir yengiyle ayrılarak Fındıkzade ve Alipaşa kedilerini sevince boğdu. Namık Sevik Stadı’nda 16’da başlayan ve otuz dereceyi aşkın sıcakta oynanan maça çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Sergen, Utku, Mert, orta sahada Ahmet Can, Başar, Semih, forvette Oğulcan, Özgün, Regaip. Türbün lideri Vedat Arda’nın elektronik aygıtlarla yaptığı titiz sayıma inanacak olursak 811 kişinin sur diplerinde, tel kenarlarında, bakımsız taş ve kömür karasına dönüşmüş plastiklerde izlediği karşılaşmanın ilk devresi çok zevksiz bir mücadele şeklinde geçti. İki taraf da gayretli olmasına karşın oyun kuramadı. Daha çok orta sahada bir kör döğüşü 45 dakika boyunca seyircileri esnetip durdu. Yakaladığımız ilk fırsat 28.dakikadaydı ama ceza sahası içinde dolaşıp duran top nedense kaleye girmemekte direnç gösterdi. İkinci fırsatı ise Özgün yetersiz bir vuruşla kaleciye teslim etti. Devre golsüz eşitlikle tamamlandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Seyfettin, Barış ve Berkehan’dı. Bu yarı, karşıtların özellikle son yarım saatte yorulmasıyla daha çok gol fırsatı yakaladık. Ama günün talihsiz ismi Oğulcan yeterli beceriyi ne yazık ki gösteremedi ceza sahası içinde. Son on beş dakikaya girerken Bediz Baysal ve Vedat Arda’nın yer değiştirerek yaptığı totemler netice verince, Seyfettin’in düşürülmesiyle bir penaltı kazanmayı başardık. Mert’in vuruşu kalecinin müdahalesine rağmen ağlarla öpüşünce de öne geçtik. Gol sonrası açılmaya çalışan Topçular atakları çok cılız ve sonuç almaktan uzaktı. Uzatmanın son dakikasında genç oyuncumuz Berkehan’ın yaptığı muhteşem baskı, pozisyon yokken bize bir gol kazandırdı. Seyfettin aldığı pası iyi değerlendirerek takımını iki farklı galibiyete yükseltti ve Fındıkzade’yi deli neşelendirdi. Helalllll!    
 
Davutpaşa 1926 üçüncü maçını 24 Eylül 2016 Cumartesi günü dış sahada Esentepe Adıyaman ile yaptı ve Gazi Mahallesi’nden 3-2’lik bir yengiyle  döndü. Zara Ekinli Stadı’nda, saat 16’da başlayan maça çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, geri dörtlüde Enes, Barış, Sergen, Mert, orta sahada Semih, İrfan, Atakan, forvette Regaip, Özgün, Seyfettin. Normal boyutlu ama kötü bir suni çim zeminde oynanan karşılaşmaya 76 Davutpaşa Yiğidi gelmişti. Buna karşın rakibimizin ağzı bozuk seyircisi fazla değildi. Derviş Ay’ın termometresiyle özenle yaptığı ölçüme göre hava sıcaklığı 22 dereceydi. Hava epey rüzgarlıydı ve göğü kaplayan bulutların kara olanları çoğunluktaydı. Maça hızlı giren ve gol pozisyonları yakalayan biz olduk ancak değerlendiremedik. Atamayana hep attıkları için, Adıyamanlılar 7.dakikada, bir karşı hücumda, sol taraflarından getirdikleri bir topla çok kolay bir gol buldular. Ama bunun yanıtını vermekte gecikmedik. 14.dakikada Adıyaman kalecisinin Regaip’e yaptığı faulle bir penaltı kazandık ve Mert’in ayağından eşitliği yakaladık. Devrenin bundan sonrası üstünlüğümüzle geçti. Çok zayıf gözüken ve hiçbir hattı birbiriyle uyum göstermeyen karşıtımız ise sertliklere başvurarak ve hakeme gözdağı vererek oyuna tutunmaya çalıştı. Özgün, Atakan ve Seyfettin ile kaçırdığımız sayısız fırsatın ardından ilk yarı 1-1 kapandı. İkinci yarıya oldukça şanslı bir golle giren kahverengi kavuniçili cengaverler oldu. 46.dakikada, Mert’in köşe atışında, Özgün’ün filelere göndermekte beceri gösteremediği topu rakip stoper usta bir vuruşla kendi ağlarıyla buluşturdu. Öne geçtikten sonra daha da iyi bir futbol sergiledik. Bir avuç seyircisinin gazıyla kötü niyetli bir görünüm çizen Adıyaman devre boyunca varlık gösteremedi. Bu yarı forma şansı bulan ise Özkan, Berkehan ve Yağız oldu. Dakikalar ilerledikçe kıpırdayacak hali kalmayan Adıyaman karşısında, 78.dakikada Sergen’in kafa golüyle farkı ikiye çıkardık. Maç böyle bitecek sanılırken rakip ceza sahası içinden kolay bir gol daha buldu; fark yeniden bire indi. Ama kazanan yine de biz olduk ve kuru gürültüye pabuç bırakmayacağımızı dosta düşmana kanıtladık! Türbün liderimiz Vedat Arda, Takım iyi yolda, çok beğendim, en iyiler Sergen ve Berkehan’dı, dedi. Ve ekledi, Tek fark kimseyi yanıltmasın, maçı yedi sekiz farkla da kazanabilirdik.
 
Davutpaşa 1926 dördüncü maçını 2 Ekim 2016 Pazar günü Kasımpaşa semtinin temsilcisi Okspor ile yaptı ve sahadan 2-0’lık bir yengiyle ayrılarak üç puanı daha cebine koydu. Namık Sevik Stadı’nda 13’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Enes, Başar, Sergen, Mert, orta sahada İrfan, Semih, Ahmet Can, forvette Regaip, Oğulcan, Seyfettin. Güneşli, 22 derecelik güzel bir havada, uygun denecek bir zeminde yapılan karşılaşmaya Davutpaşa 1926 yiğitleri büyük ilgi göstermiş, hatta 40 derece ateşle, yatak döşek yatmasına karşın türbün liderimiz sayın Vedat Arda bile seyirciler arasındaki yerini almıştı. Turgay Özcan’ın büyük bir özveriyle tek tek saydığı izleyici sayısı (kediler hariç), ellerinde içki şişeleri, sur tarafındaki  kafaları dumanlı tayfa ile birlikte 717’e ulaşıyordu. Bunlardan 15-20 tanesi takımlarını desteklemeye gelen Kasımpaşa evlatlarıydı. İlk kırk beş dakikayı belki üstün geçirdik ama ortaya futbol adına bir şey koyamadık. Girdiğimiz iki üç gollük pozisyonda da becerili davranamadık. Savunmada kalan, cılız karşı hücumlarla kalemizde tehlike yaratmak isteyen Okspor ise her yönüyle zayıf ve yetersiz gözüktü. Çok zevksiz geçen ilk kırk beş dakika golsüz eşitlikle kapandı. İkinci yarı forma şansı bulanlar Özgün, Barış ve Berkehan oldu. Bu yarıya daha canlı girdik. 48.dakikada Semih kişisel gayretiyle götürdüğü topu rakip filelere göndermeyi başarınca öne geçtik. Oyunun geri kalan kısmında belki daha hakim göründük ama etkili olmaktan uzaktık. Maç bu sonuçla bitecek sanılırken son dakikalarda köşe atışından gelen topu Seyfettin kafayla rakip kaleye soktu ve türbünde tırnaklarını kemirmekte olan yiğitlerimizi kaygılı bekleyişten uzaklaştırdı. İskender Keleş maç sonu açıklamasında, Oyunumuz henüz beklentilerin aşağısında ama galibiyet yine de çok güzel, daha güneşli günler göreceğiz, diyerek Fındıkzade kedilerine moral aşıladı.   Böylece parlak bir oyunla olmasa da üç puan daha aldık ve dörtte dört galibiyetle puanımızı 12’ye yükselttik.  
 
Davutpaşa 1926 beşinci maçını 8 Ekim 2016 Cumartesi günü gurubun genç ve dinamik takımı, Avcılar temsilcisi Mustafakemalpaşa ile oynadı ve sahadan 5-0’lık parlak bir yengiyle ayrıldı. Saat 15’te, Firuzköy Stadı’nda başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Enes, Mert, Sergen, Özkan, orta sahada İrfan, Semih, Ahmet Can, forvette Oğulcan, Özgün, Barış. Türbünde takımlarını her koşulda desteklemeye hazır, damarlarını kesseniz, kahverengi kavuniçi akacak 80 Davutpaşa 1926 yiğidinin candan alkışlarıyla takımımız ilk yarıda çok üstün bir oyun sergiledi, rakibini ezdi. Çok rüzgarlı bir havada, güçlü esintiyi arkamıza alarak oynadığımız bu 45 dakika boyunca ilk dört maçımızda olduğu gibi yakaladığımız sayısız fırsatı ne yazık ki gole çevirmekte çok başarılı davranamadık. Ancak tek golle yetinebildik. Yine de sayısız köşe vuruşu, direkten dönen toplar derken, 21.dakikada Mert’in köşe atışından gelen topu kafayla rakip filelere gönderen Oğulcan ile öne geçmeyi bildik. İlk yarı 1-0 üstünlüğümüzle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Yağız, Muzaffer ve Berkehan oldu. Bu yarıyı rüzgara karşı oynamamıza karşın yine üstünlüğümüzü koruduk, genç karşıtları sahasına hapsettik. 48.dakikada Semih’in orta sahada adam eksilttikten sonra Barış’a attığı ara pasını genç oyuncumuz iyi değerlendirdi ve farkı ikiye çıkardı. 61.dakikada yine Mert’in köşe atışından gelen topu bu kez Özgün kafayla kalecinin uzanamayacağı köşeye bıraktı.  77.dakikada, geçtiğimiz haftalarda büyük rahatsızlık geçiren hayvanseverler kulübümüzün değerli üyesi Ahmet Can, Semih’in ara pasıyla bu seneki siftahını  yaptı. Son dakikada sağdan ortalanan topu becerili kullanan Muzaffer skoru belirledi. 5-0. Böylece muhteşem oyunumuzu bol golle süsleyerek zor Avcılar deplasmanından üç puan aldık; beşte beş yaparak puanımızı 15’e çıkardık. Büyük Başgan İskender Keleş’in BBC mikrofonlarına yaptığı yorum kısa ve netti. ‘’İlk kez harika oynadık, çok mutluyuz.’’ Bu arada Fındıkzade, Esekapı ve Alipaşa kedilerinin hem sahada efendice mücadele eden rakip topçulara, hem de saha dışında Davutpaşa 1926 yiğitlerine ilgi gösteren Mustafakemalpaşa yöneticilerine selam ve teşekkürlerini iletmeyi borç biliyorum. 
 
Davutpaşa 1926 altıncı maçını 16 Ekim 2016 Pazar günü, liderlik için çekiştiğimiz Zeytinburnu temsilcisi Irmak ile yaptı ve sahadan 3-0’lı net bir yengi aldı; böylece altıncı maçında, galibiyet sayısını altıya çıkardı. Namık Sevik Stadı’nda, saat 15.05’te başlayan karşılaşma, ısıtan bir güneş ve kalabalık bir seyirci önünde oynandı. Türbün liderimiz Vedat Arda’nın elektronik araçlarla yaptığı ölçüme göre seyirci sayısı 1002’ydi ve büyük başkanımız Ertuğrul Baba da maçı izlemeye gelenler arasındaydı. Bu müthiş heyecanlı, liderlik mücadelesi için sahaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Mert, Özkan, Sergen, orta sahada İrfan, Ahmet Can, Semih, forvette Barış, Özgün, Seyfettin. Oyuna hızlı giren bizdik ama kısa sürede mavi beyazlı karşıtlar maça denge getirmeyi bildi. Ama golümüzü tam da karşılaşmanın başa baş gözüken dakikalarında bulmayı başardık. Mert’in sağdan mükemmel ortasında Semih’in köşeyi bulan kafası bizi öne geçirdi. Bunu izleyen dakikalarda, Özgün’ün büyük bir çaba sonucu, yaptığı baskıyla kaptığı top bize bir penaltı kazandırdı. Dahası rakipten bir oyuncu kırmızı kartla eksildi bu pozisyon sonrası. Ceza vuruşunu gole çeviren oyuncumuz İrfan oldu. Devre 2-0 lehimize bitti. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Oğulcan, Regaip ve Anıl’dı. İlk 25 dakika çok tuhaf geçti. Karşıtlar 10 kişi oynamasına karşın daha baskılı gözüktü. Ancak kalemizde beliren pozisyonlarda, çok özgüvenli bir oyun çıkaran file bekçimiz Metin rakiplere şans tanımadı. Son 20 dakikaya gelindiğindeyse Irmak’ta yürüyecek mecal kalmamıştı. Ama ne yazık ki bu süre içinde yakaladığımız yüzde yüz gollük fırsatlardan sadece bir tanesini çalışkan topçumuz Seyfettin’in ayağından gole çevirebildik ve sahadan 3-0 galip ayrıldık. Fındıkzade kedilerinin maç sonu büyük bir sevinçle sahadan ayrılırken, aralarında tam manasıyla  tatmin olmakta sorun yaşayan bazılarının, Yaw neden bu maç 10-0 bitmedi diye homurdanmaları ise oldukça ilginçti!                                        
                     
 
Davutpaşa 1926 yedinci maçını 30 Ekim 2016 Pazar günü Kanlıca deplasmanında oynadı ve sahadan 4-0’lık bir yengiyle ayrılarak yedide yedi yaptı ve puanını 21’e yükseltti. Paşabahçe Stadı’nda saat 13’te başlayan karşılaşmayı yüze yakın Davutpaşa 1926 yiğidi seyretti. Sahaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, geri dörtlüde Özkan, Başar, Sergen, Seyfettin, orta sahada İrfan, Yağız, Semih, forvette Özgün, Oğulcan, Regaip. İlk yarısı tamamen hakimiyetimizde geçen maçın 21.dakikasında Oğulcan ile öne geçtik. Ama kaçan goller nedeniyle fark ilk 45 dakika sonunda artmadı. Devre 1-0 kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Atakan, Berkehan ve Anıl’dı. 62.dakikada yine Oğulcan, 68.dakikada penaltıdan İrfan farkı üçe çıkardı. 73.dakikada kazandığımız ikinci penaltıda Oğulcan’ın vuruşunu kaleci çeldi. Ancak 86.dakikada genç Anıl farkı dörde çıkardı ve bu uzak deplasmandan neşeli dönmeyi bildik.
 
Davutpaşa 1926 mevsimin sekizinci maçını 2 Kasım 2016 Çarşamba günü Bakırköy temsilcisi Yücespor ile yaptı ve sahadan 7-3’lük farklı bir yengiyle ayrıldı. Böylece kahverengi kavuniçili yiğitler sekizde sekiz yaptı ve puanını 24’e yükseltti. Namık Sevik Stadı’nda, saat 14’te başlayan maça çıkan kadromuz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Enes, Özkan, Mert, Sergen, orta sahada Ahmet Can ve Semih, kanatlarda Barış ve Seyfettin, forvette Özgün ve Oğulcan. 16-17 derecelik bir ısıda, güneşli bir havada oynanan maçı, türbün liderimiz Vedat Arda’nın elektronik aygıtlarının saptamakta zorlandığı bir kalabalık yani 500’ün üstünde bir futbolsever kitle izledi. Ama makinaların zorlanması daha çok Efes Pilsen türbünüyle ilişkiliydi. Çünkü güzel havanın ve Davutpaşa 1926 sevgisinin itkisiyle nerdeyse bir izdiham görülüyordu sur diplerinde, merdivenlerde, tel örgülerin etrafında. İlk kırk beş dakika tamamen hakimiyetimizde geçti. Karşıtlar sahada oldukça genç ve deneyimsiz oyuncularla iyi niyetli bir mücadele sergiledi ama gücümüze boyun eğmek zorunda kaldı yine de. Perdeyi açan Sergen oldu, henüz altıncı dakikaydı. Bunu Oğulcan ve Özgün’ün golleri izledi. Yücespor bu arada bir gol bulduysa da Semih dördüncü golü atmakta zorlanmadı ve devre 4-1 lehimize kapandı. İkinci yarıda şans bulanlar Muzaffer, Atakan ve Berkehan oldu. İkinci yarı da üstün oyunumuz ve yakaladığımız sayısız fırsatlarla doluydu. Ama bunlardan sadece Ahmet Can’ın 65, Seyfettin’in 75 ve Oğulcan’ın 85.dakikalarda attığı gollerle yetindik. Bu arada güzel oyununu sürdüren ve mücadeleyi bırakmayan karşıtımız da iki gol bulunca maç 7-3’lük üstünlüğümüzle sonuçlandı. Ahmet Can’ın golünün ardından Vedat Arda’nın büyük bir coşkuyla attığı ‘Sen atamın tipisin’ narası Üsküdar’da yankılanırken, Fındıkzade kedileri de keyifle yalanıyor ve sekizlik serinin, ligden çekilen İstinye karşısında gelecek 3-0’lık hükmen galibiyetle dokuza çıkacağının geyiğini yapıyorlardı. 
 
Davutpaşa 1926 dokuzuncu maçını İstinye karşısında hiç yorulmadan, hiç terlemeden, sahaya çıkmadan 3-0 kazandı. Çünkü karşıtımız gerekli hazırlıkları yapamadığı için mevsim başında federasyona lige katılmayacağını bildirmiş ve erkenden birinci amatörün yolunu tutmuştu.
 
Davutpaşa 1926 onuncu maçını 19 Kasım 2016 Cumartesi günü liderlik mücadelesindeki en büyük rakibi olan Kartal Belediye ile oynadı ve sahadan 2-1’lik önemli bir yengiyle ayrıldı. Böylece takımımız yapmış olduğu on maçın tamamını kazanarak 30 puan topladı ve en yakın karşıtıyla arayı 5 puan açmış oldu. Namık Sevik Stadı’nda, saat 15.30’da başlayan karşılaşmaya Davutpaşa 1926 ahalisi büyük rağbet göstermiş, taş türbünü 500 seyirci doldurmuştu. Vedat Arda’nın elektronik araçlarla yaptığı ölçüme göre de güneşli ve ılık havayı bulan görkemli Efes Pilsen türbününün müdavimleriyle birlikte izleyici sayısı en az 800’e ulaşıyordu. Sahaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Sergen, Özkan, Mert, kanatlarda Regaip ve Seyfettin, orta sahada İrfan ve Başar, forvette Özgün ve Oğulcan. Staddaki coşkuya,  oyuncularımızın taşıdığı büyük kazanma isteğine karşın ilk kırk beş dakika sahada beklenen oyunu sergileyemedik. Yine de ilk yarı boyunca mutlak anlamda üstündük ama üstünlüğümüzü golle süsleyemedik, yakaladığımız fırsatları gerektiği gibi değerlendiremedik. Ama karşıtımız bugüne kadar oynadığımız takımlardan çok daha daha derli toplu ve sertti. Bunu da eklemek gerekiyor. Yine de 12.dakikada öne geçmeyi bildik. Enes’in uzun taç atışında, Özgün’ün asistiyle Seyfettin kafayla ağlara bıraktı meşin yuvarlağı. Ama ne yazık ki üstünlüğümüz sadece altı dakika sürdü. Kalecimiz Metin’in elinden kaçırdığı topu filelerimizde gördüğümüzde Kartal durumu eşitlemişti. Bu yarıda kaçan dört  yüzde yüz gollük fırsat ise saç baş yoldurucuydu. Böylece ilk devre 1-1 eşitlikle bitti. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Semih, Ahmet Can ve Anıl oldu. Sahadaki görünüm bu 45 dakika da değişmedi. Var gücüyle saldıran, rakip kalede gol fırsatları yaratan bizdik ama gol kaçırma yarışı aynen ilk devrede olduğu gibi devam ediyordu. Ama bu kötü gidişe dur diyecek biri çıktı neyse sonra. Bu da kulübümüzün Derviş Ay ve Turgay Özcan en büyük üç hayvanseverinden biri olan Ahmet Can’dı. Ahmet Can sağdan Enes’in ortasında topu kafayla doksana gönderdiğinde kahverengi kavuniçi renklere aşık olan yiğitlerimiz bayram ediyordu Belgradkapı topraklarında. Rakibimizin gol sonrası yapabileceği bir şey yoktu, yapamadı da zaten. Böylece onluk bir seriye imzamızı atarken, Ertuğrul Baba’mızın başkanlığında gücümüzü bir kez daha kanıtladık ve staddan çok mutlu ayrıldık. Tek üzüntümüz bol gollü bir galibiyet yerine sadece tek farklı bir zafer kazanmamızdı.
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının ilk, mevsimin on birinci maçını 24 Kasım 2016 Perşembe günü Nişantaşı ile yaptı ve sahadan 5-2’lik bir yengiyle ayrılarak on birinci maçında on birinci kez kazanmış oldu. Böylece takımımız hem Fındıkzade kedilerine büyük bir sevinç daha yaşattı, hem de dün Beylikdüzü Medicana’da ameliyat olan değerli emekçimiz Turgay Özcan’ın eşi Aynur Hanıma şahane bir geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bulutlu ama on altı derece civarında ılık bir havada oynanan karşılaşmaya takımımız kalede Mahir, savunmada Özkan, Başar, Sergen, Mert, orta sahada Ahmet Can, İrfan, Semih, forvette Seyfettin, Özgün, Oğulcan onbiriyle çıktı. Namık Sevik Stadı’nda, 15’de başlayan maçı türbün liderimiz Vedat Arda’nın yaptığı TSE onaylı ölçüme göre 534 kişi izledi. Seyircinin  hatırı sayılır miktarı havadar ve özgür bir ortamın solunduğu Efes Pilsen türbününün dahilindeki surlar, merdivenler, tel örgü dipleri ve park edilmiş araba çevrelerindeydi. Hafta içi olduğumuzu hatırlarsak bunun bayağı iyi bir rakam olduğunu kesinleyebiliriz. Büyük Başgan Ertuğrul Baba’mızın konuk başkanı geleneksel ev sahipliğimizle çok sıcak karşıladığı ve böylece çok iyicil duygularla başlayan maça golle girdik. 2.dakikada köşe atışından gelen topu Özgün aşırttı, amatör milli takımdaki başarısıyla Alipaşa ahalisini gururlandıran Semih de filelere gönderdi. Davutpaşa 1926 yiğitlerini sevindiren, hatta farka gideceğimiz sinyalini veren bu gole karşın, ilk 45 dakika boyunca çok canlı gözüken, ikili mücadelelerde ısıran, asla boyun eğmeyen karşıtımız buna karşılık vermekte gecikmedi. Santra sonrası atılan uzun pası değerlendiren Nişantaşı santrforu beraberliği sağladı ve neşemizi kursağımızda bıraktı. Neyse ki 19.dakikada sağdan Mert’in faul atışından gönderdiği topu kaleye bırakan Semih’le öne geçtik de bayağı dağınık bir görüntü sergilediğimiz ilk devreyi önde kapayabildik, 2-1. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Regaip, Utku ve Muzaffer oldu. Bu 45 dakikayı daha derli toplu oynadık. 50. dakikada köşe atışından gelen topta Mert’in ceza sahasının üstünden vurduğu şutla üçüncü, Semih’in Oğulcan’dan aldığı pası iyi değerlendirmesiyle de dördüncü golü kazanmakta çok zorlanmadık. Ancak karşıtlar ikinci gollerini kazanmayı bildi ve kolayca pes etmeyeceklerini gösterdi. Ama 75.dakikada kişisel gayretiyle baskı yapıp topu kazanan ve beşinci golü atan Ahmet Can Nişantaşı’nın direncini kırarken türbün liderimiz Vedat Arda’nın ‘Sen adamın dipisin Ahmet Can’ haykırışı Üsküdar’dan duyuldu. Ve Boğaz’da yankılanan beş pare top atışıyla selamlandı. Sözün özü Davutpaşa 1926 yiğitleri Nişantaşı’nın mücadeleci oyununa boyun eğmedi ve maçı kazanmasını bildi. Maç bitiminde herkes mutluydu, sarmaş dolaştı. Yaşa Davutpaşa 1926!
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının ikinci, mevsimin on ikinci maçını 27 Kasım 2016 Pazar günü, dış sahada kümenin güçlü takımı Topçular ile oynadı ve sahadan 4-2’lik bir yengiyle ayrılarak on ikinci maçında on ikinci kez kazandı ve  puanını 36’ya yükseltti. Hazin ve bakımsız Namık Sevik’ten bile daha hazin ve bakımsız görünen Alibeyköy Stadı’nda saat 15.30’da başlayan karşılaşma bulutlu ama 14 derecelik ılık bir havada oynandı. Sahaya yayılan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Mert, Özkan, Sergen, orta sahada Ahmet Can, Semih, İrfan, forvette Regaip, Oğulcan, Özgün. Maça Fındıkzade, Esekapı ve Alipaşa diyarlarından gelen yüze yakın cesur yüreğin desteğinde fırtına gibi başlayan Davutpaşa 1926 yiğitleri ilk 45 dakika boyunca rakibe top göstermedi, sayısız gol pozisyonuna girdi. Ancak bunlardan sadece dördünü değerlendirdi. 1.dakikada Mert’in köşe atışında Semih karambolde ceza sahası içinden fileleri havalandırdı.  18.dakikada Oğulcan, Özgün’den aldığı ara pasıyla ikinci, 20.dakikada Enes’in ortasında Özgün ile üçüncü, 33.dakikada Özgün ile verkaça giren Oğulcan ile golleri dörtledik. Devrenin son dakikasında yaptığımız bir savunma hatası sonucu  Topçular bir gol attı, böylece soyunma odasına 4-1 önde gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Utku, Başar ve Berkehan oldu. Bu 45 dakika boyunca yengiyi garantileyen takımımızı oldukça rahat gördük. Topçular ise daha hırslı ve istekliydi. Bu rahatlığın bedelini 70. dakikada yediğimiz golle ödedik. Ancak 90 dakika sonunda gülen kaçınılmaz içimde yine bizdik. Galibiyet 27 Kasım doğumlu yiğitlerimiz veteran yürüyüşçü Salih Danacı ve kedi kaleci Mahir Artan’a armağan olsun!
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının üçüncü, mevsimin on üçüncü maçını 3 Aralık 2016 Cumartesi günü Esentepe Adıyaman ile oynadı ve sahadan 3-0’lık bir yengiyle ayrılarak on üçüncü maçını da kazanmış oldu ve puanını 36’ya yükseltti, liderliğini pekiştirdi. Namık Sevik Stadı’nda, saat 15.30’da başlayan karşılaşmaya kalede Mahir, savunmada Enes, Özkan, Sergen, Mert, orta sahada Başar, Ahmet Can, Semih, forvette Oğulcan, Özgün, Seyfettin onbiriyle çıktık. Hafta içi çok sert ve yağmurlu olan havanın ılıması ve yaşlı güneşin kirli gezegenimize azıcık sırıtması sayesinde olumlu denebilecek koşullarda oynanan maça sadece 300 kadar seyircinin gelmesi Fındıkzade kedileri arasında biraz şaşkınlıkla karşılandı. Oysa Efes Pilsen türbünü oldukça kalabalıktı ve neşeli bir taraftar kitlesi surlar çevresinde konuşlanmıştı. Maçın başında iki takım da hırslı ve azimli gözüktü. Karşılıklı ataklar birbirini yoklayan iki boksörün mücadelesini çağrıştırıyordu. Ama 23.dakikada bilinçle gelişen bir atağımızda, ceza sahası üstünden düzgün bir vuruş yapan Oğulcan ile öne geçen kavuniçi kahverenkli cengaverler oldu. Devre sonuna kadar üstünlüğünü sürdüren takımımızdı; Esentepe karşı atakları ise pek tehlike yaratamadı. Bu arada Seyfettin’in kaleciyle karşı karşıya kaçırdığı gol Alipaşa ahalisini biraz üzse de ilk yarıyı 1-0 önde kapamayı bildik. İkinci yarıya golle başladık. Oğulcan’ın sağdan dalarak çıkardığı topta Özgün düşürülünce hakem penaltı noktasını gösterdi. Kaptan Başar’ın usta vuruşu takımımızı iki farklı öne geçirdi. Bu yarıda forma şansı bulanlar Atakan, Utku ve Anıl oldu. İkinci yarıyı üstün bir oyunla geçirdik, epey de gol pozisyonu bulduk ama sadece 90.dakikada sağdan Ahmet Can’ın ortasına Atakan’ın gol vuruşuyla fileleri dalgalandırabildik. Maç 3-0 sona erdiğinde, Esentepe Adıyaman’ın hem efendice, hem de enerjik oyunu Esekapı ahalisi tarafından büyük takdir toplamıştı, yürekten alkışlandı. Böylece yenilmez armada Davutpaşa 1926 on üçüncü maçını da kazanarak, hem on üç rakamının uğursuzluğuna meydan okudu, hem de Ertuğrul Baba’nın önderliğinde başarıdan başarıya koşmaya devam etti. Heyyoooooo!
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının dördüncü, mevsimin on dördüncü maçını 8 Aralık 2016 Perşembe günü Kasımpaşa temsilcisi Okspor ile dış sahada oynadı ve sahadan 2-0’lık bir yengiyle ayrılarak on dördüncü maçını da kazandı. Böylece  puanımızı 42’ye yükselttik, liderlikteki konumumuzu biraz daha perçinledik, Fındıkzade kedilerini neşeye boğduk. Beyoğlu Stadı’nda, 7 derecelik ısıda, düzgün bir zeminde oynanan ve saat 15’de başlayan karşılaşmayı mesut ve bahtiyar bir ruh halinde 100 kadar Alipaşa yiğidi izledi. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Metin, savunmada Özkan, Sergen, Utku, Mert, orta sahada İrfan, Ahmet Can, Semih, forvette Enes, Atakan, Seyfettin şeklindeydi. Hastalık ve sakatlıkları nedeniyle Özgün, Oğulcan, Başar gibi aslar ilk onbirde yer almadılar. Eksiklerimize karşın oyuna hemen hakim olan topçularımız henüz 3.dakikada öne geçmeyi bildi. Seyfettin’in kaleciyle karşı karşıya kaldığı ama değerlendiremediği fırsatın hemen sonrası, soldan Mert’in ortası Enes’i golle buluşturdu. Devrenin bundan sonrasında rahat bir oyun tutturan onbirimiz soyunma odasına 1-0 önde girdi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Oğulcan, Başar ve Anıl’dı. Bu devreye hırslı ve azimli giren karşıtımız oldu, ancak dakikalar ilerledikçe takımımız oyunda dengeyi kurdu. 69.dakikada Mert’in kullandığı serbest atışta Okspor savunmacısı mükemmel bir kafa vuruşuyla ikinci golümüzü kendi kalesine attı. Bu hediyeyle farkı ikiye çıkardık. Oyunun geriye kalan kısmı keçiboynuzundan farksızdı. Seyirciler arasında esneyenler, uyuyanlar gözlendi. Doğrusunu söylemek gerekirse rakibimizin de pek gol atmaya mecali yok gibiydi. Ama doksan dakikanın bitişi Davutpaşa 1926 yiğitleri tarafından büyük bir sevinç ve alkışlarla kutlandı. Belki maç tatsız tuzsuz geçmişti ama kolayca kazanmasını bilmiştik. Önemli olan Ertuğrul Baba başkanlığındaki on dördüncü maçtan da başımız dik, yüzümüz güleç çıkmamızdı ve bunu da çok zorlanmadan başarmıştık.
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının beşinci, mevsimin on beşinci maçını 11 Aralık 2016 Pazar günü Mustafakemalpaşa ile yaptı ve sahadan 2-0 yengiyle ayrılarak on beşinci galibiyetini almış oldu, puanını 45’e çıkardı. 12 derecelik ılık bir havada, Namık Sevik Stadı’nda oynanan karşılaşma saat 15’de başladı ve Sayın Vedat Arda’nın titiz ölçümüne bakılırsa 487 seyirci tarafından dikkatle izlendi. Ancak Mevlit Kandili nedeniyle Biracılar Türbününde oluşan tenhalık takımımıza destek bağlamında bir eksiklikti kuşkusuz. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Mahir, savunmada Enes, Sergen, Utku, Mert, orta sahada Başar, İrfan, Semih, forvette Özgün, Oğulcan, Seyfettin şeklindeydi. Devrenin tamamında iyi oynadık, iyi pas yaptık, rakibi boğduk. Ancak 45 dakika boyunca yokluğu hissedilen tek şey goldü. Çünkü her ne kadar stadı dolduran Davutpaşa 1926 yiğitleri, Bu sıcağa kar dayanmaz, diye yorum yapsalar da, üçüncü bölgedeki etkisizliğimiz ve son vuruşlardaki beceriksizliğimiz sebebiyle                                          soyunma odasına 0-0 beraberlikle gittik. Ama hukukun ve vicdanın sesi Ahmet Necdet Sezer’in hakkını Sezer’e, Mustafakemalpaşa’nın da hakkını bu gençlere vermek gerekiyor. Çünkü dış sahada da olsalar, lig boyunca çok gol de yeseler karşımızda çok dik durdular, diri ve mücadeleci bir oyun sergilediler, asla ezilmediler. Takımımızda ikinci yarıda forma şansı bulanlar Özkan, Yağız ve Berkehan oldu. Bu yarıda da üstün oyunumuzu sürdürdük. Bunun verimini de 70.dakikada aldık. Bir köşe atışından gelen top rakip savunmacının eliyle birleşince hakem penaltı verdi. Uzun itirazlardan sonra İrfan bizi öne geçiren vuruşu yaptı. 72.dakikada yine İrfan’ın mükemmel asistiyle Özgün farkı ikiye çıkardı. Böylece Ertuğrul Baba’nın şefkatli ve koruyucu başkanlığında başarıdan başarıya koşan Davutpaşa 1926 yiğitleri art arda on beşinci defa kazanırken, doksan yıllık tarihimizde görülmemiş bir rekora imzasını çaktılar. Galibiyetin yanında seyircimize iyi de bir oyun göstermemiz sevincimizi katlayan başka bir olumlu unsurdu.
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının altıncı, mevsimin on altıncı maçını 17 Aralık 2016 Cumartesi günü Zeytinburnu temsilcisi ve ligde bizi en yakından takip eden Irmakspor ile oynadı ve sahadan 1-0’lık bir yenilgiyle ayrıldı. Böylece mevsimin ilk yenilgisini tattık ve 45 puanda kaldık. Yaklaşık 3 derecelik çok soğuk bir havada oynanan maçı, Sayın Vedat Arda’nın TSE onaylı bilimsel sayımına göre tam 153 adet soğuğa meydan okuyan mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi seyretti. Irmak taraftarları ise donmamak için evlerinde kalmayı yeğlemiş olmalıydı. Çünkü gözümüze pek mavi beyazlı flama, atkı, bere çarpmadı. Sahaya yayılan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Sergen, Enes, Seyfettin, Özkan, orta sahada İrfan, Başar, Semih, forvette Ahmet Can, Özgün, Oğulcan. Takımız ilk kırk beş dakika boyunca beklenen oyunu gösteremedi ve büyük hayal kırıklığı yarattı. Maça dev bir hırsla hazırlanan ve mutlak galibiyet için sahaya çıkan mavi beyazlı onbir ilk yarı boyunca çok üstündü. Ancak bu üstünlük netice tabelasına yansımadı. Irmak’ın kalemizde yarattığı üç büyük tehlikede, vuruşlar direkler arasına değil de, direklerin ötesine yapılınca Zeytinburnu temsilcisi beklediğini bulamadı. Biz ise girdiğimiz tek pozisyonu Semih ile değerlendiremedik. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Atakan, Utku ve Anıl oldu. Ama kötü oyunumuzda bir düzelme olmadı. Bu yarıda da üstün oyununu sürdüren Irmak 82.dakikada attığı golle iyi oyununu taçlandırdı ve Fındıkzade ahalisini epey üzdü.
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının yedinci, mevsimin on yedinci maçını 28 Aralık 2016 Çarşamba günü gurupta düşmesi kesinleşen Kanlıca ile oynadı ve sahadan 4-0’lık net bir yengiyle ayrıldı. Böylece on yedinci maçta on altıncı kez kazandık ve puan sayımızı 48’e çıkardık. Kapalı ve 6 derecelik soğuk ama yağışsız bir havada, Namık Sevik Stadı’nda saat 15’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Özkan, Anıl, Sergen, Utku, orta sahada İrfan, Başar, Ahmet Can, forvette Enes, Özgün, Seyfettin. Maçı izleyen seyirci sayısı, türbün liderimiz Vedat Arda’nın TSE onaylı elektronik aygıtlarına gerek kalmadan, kulübümüzün özverili emekçisi Turgay Özcan’ın parmak hesabına göre 118’di ve bu sayıya, Biracılar Türbünü’nde, soğuğa, işe güce, çoluk çocuğa, eşe dosta, kahvedeki okey ve hoçkin masalarına, hatta son haftalarda tanık olduğumuz, takımımızdaki form düşüklüğüne omuz silkip, ellerinde nevaleleriyle sur diplerine gelmekte tereddüt etmeyen meçhul dört cesur yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi de dahildi! İlk 45 dakika biraz zahmetli geçti. Çünkü Kanlıca sahasında oynanan oyunda topçularımız gol kaçırma rekoru kırmaya niyetli gözüküyordu. Bu ahval ve şerait içinde 34.dakikada sağdan ceza sahasına girip, sert bir vuruşla topu ağlarla öpüştüren Enes’in çabası gerçekten de alkışlanmaya değerdi. Ve türbünde toplanmış Davutpaşa 1926 yiğitleri ve bakımsız stadda konuşlanmış 6 Belgradkapı mırnavı genç oyuncuyu, yiğitler avuçları ve kediler de patileri kızarana kadar alkışladı da. Böylece devre 1-0 lehimize kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Oğulcan, Yağız ve Muzaffer oldu. Bu yarıda da üstün oyunumuz devam etti. Bunun sonucunu da attığımız gollerle taçlandırdık. Oğulcan’ın asistiyle Seyfettin golleri ikiledi; bugün çıkardığı güzel oyunla Davutpaşa 1926 yiğitlerinin gözüne giren Anıl’ın adrese teslim ortasında Özgün golleri üçledi; sonra yine Özgün, Yağız’ın ortasında Oğulcan’ın kaleden dönen vuruşunu tamamlayarak sonucu belirledi. Böylece kolay bir yengiye imzamızı atarak Fındıkzade ahalisinin yüzlerini yeniden güldürdük. Davutpaşa 1926 oleyyyyyyy!   
 
Davutpaşa 1926 ikinci yarının sekizinci, mevsimin on sekizinci maçında, bir alt kümeye düşmesi kesinleşmiş olan, Bakırköy ilçesi temsilcisi Yücespor’u, dış sahada 3-1 yenerek, on yedinci yengisini aldı, puanını 51’e çıkardı. Ligden çekilen İstinye ile olan maçımızı da hesaba katarsak, maç sayımızın on dokuz, yengi sayımızın da on sekiz olduğunu söyleyebiliriz aslında!
 
Karşılaşma ‘defolası’ 2016 senesinin son günü, 31 Aralık 2016 Cumartesi öğleden sonrasında, çok çetin koşullarda; karla karışık yağmur altında; grip, nezle, zatürree hatta verem sayrılıklarına davetiye çıkaran berbat ve dondurucu bir havada oynandı. Hissedilen hava sıcaklığı sıfır civarındaydı, ama türbün liderimiz Hüseyin Güngör’ün termometresi donduğu için tam ısı değeri öğrenilemedi. Emektar Turgay Özcan’ın fırtına ve tipinin tehditlerine pabuç bırakmadan, parmaklarını kaybetme pahasına yaptığı kahramanca sayıma inanacak olursak seyirci sayısı tam 86’ydı ve bu cesur yürekli delikanlıların tamamı Davutpaşa 1926’nın emsalsiz yiğitleriydi.
 
Maç 15’te başladı, Bakırköy Belediyesi’nin 1 numaralı sahasında oynandı. Zemin ıslak ve kaygandı ancak top oynamaya elverişliydi. Islak zemine beceriyle yayılan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Seyfettin, Sergen, Utku, orta sahada Semih, Ahmet Can, İrfan, Özkan, forvette Oğulcan, Özgün. Maça golle başladık denebilir. 3.dakikada kaleciden dönen topu tamamlayan Özgün ile öne geçtik. 28.dakikada Ahmet Can ceza sahasının içinden yaptığı vuruşla farkı ikiye, 45.dakikada Özkan’ın yaptığı ortayı Semih’in tamamlamasıyla da farkı üçe çıkardık. Devre boyunca daha iyi oynayan, topa hakim olan bizdik. Ancak Yücespor oyuncuları da umutsuz bir durumda olmalarına karşın, hiç de yılgın gözükmedi; tam tersi iyi bir oyun ortaya koydu ve zaman zaman yaptıkları ataklarla kalemizi epey rahatsız etti. Bu arada sakatlanan Oğulcan’ın yerini Yağız aldı ve ilk yarı 3-0 üstünlüğümüzle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Berkehan ve Muzaffer’di. Bu 45 dakika ilkinin aksine, tamamen başa baş geçti. Hatta bir Yücespor akınında ceza sahasının üstünden yapılan şahane vuruş filelerimizle buluşunca karşıtlarımız farkı ikiye indirdi. İkinci yarının en olumlu unsuru, rüzgarın hızının azalması ve karla karışık yağmurun durur gibi olmasıydı. Bu da sahadaki topçulardan çok, türbünde buz kesen Davutpaşa 1926 yiğitleri için minik de olsa bir ferahlıktı. Böylece maçı 3-1 kazandık, Ertuğrul Baba’nın başkanlığında galibiyetlerimize bir yenisini ekledik; karlı ve fırtınalı günlerde oldukça zor günler geçiren Fındıkzade kedilerini neşelendirdik, Alipaşa ahalisinde umut yeşerttik. Davutpaşa 1926 oleyyyy! 
 
2016-17 mevsiminin yirminci ve sonuncu, 2017 yılının da ilk maçı için, 28 Ocak 2017 Cumartesi günü, Kartal Yunus Sahası’nda, Kartal Belediye’nin karşısına çıkan Davutpaşa 1926 maçı 1-0 kazanarak Fındıkzade topraklarına  şampiyonluk tacıyla ve tahtıyla çok neşeli döndü. Bu, Ertuğrul Baba’nın komutanlığında, yirminci maçımızda aldığımız on dokuzuncu yengimizdi; dahası 91 yıllık tarihimizde kazandığımız üçüncü şampiyonluktu (öncekiler 1941-42 ve 2013-14) ve çok çok çok çok değerliydi. Çünkü her şampiyonluk için matematik bilimine göre 30 yıl beklemiş olmalıydık!!!
 
İşin güzel yanı, üç şampiyonluktan ikisi son üç yılda gelmişti ve bu büyük başarının en büyük mimarı, genç ve yakışıklı ve çalışkan ve enerjik çalıştırıcımız Deniz Atak’tı. Helal Deniz Hocam!
 
Gelelim maça!
 
Saat 15’de başlayan karşılaşmada, sahaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Enes, Sergen, Başar, Anıl, orta sahada Semih, Muzaffer, Berkehan, forvette Yağız, Atakan, Saruhan. Sıfır dereceden de soğuk, kar yağışlı, dişleri takırdatan bir havada oynanan maçı izlemeye gelen, mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğitlerinin sayısı, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın TSE onaylı elektronik aygıtına bakılırsa, tam 52’ydi ve bu eşsiz yiğitler ordusu, türbünü bile olmayan leşoz stadın tel örgüleri ardında, dondurucu soğuğa, zatürree tehlikesine ve dahası açlıktan saha kenarına inen sivri dişli kurtlara ve fena uluyan çakallara meydan okuyarak, kavuniçi kahverengi renkleri centilmence alkışlayarak izledi.
 
Davutpaşa 1926 yiğitleri için günün en şirin sürprizi, 2013-14 ikinci amatör şampiyonluğumuza büyük katkı sunan Saruhan Müşgül’ün yeniden aramıza katılmış olmasıydı. Ancak Sayın Arda, doksan dakika boyunca, Selçuk Abisine bu müjdeyi verememenin büyük hüznünü duyumsadı!!!!
 
İlk kırk beş dakika hakimiyetimizde geçti. Lige havlu atan ve ilk iki iddaasını haftalar önce yitiren Kartal pek varlık gösteremedi desem abartılı olmayacak sanırım. Onlar da bizim gibi çok genç oyuncularla çıkmışlardı suni çimlere.
 
Baskılı oyunumuz sonucunda, 42.dakikada genç Yağız, Semih’in asistiyle rakip fileleri sarsıverdi ve soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Barış,  Oğulcan ve Serhat oldu. İkinci kırk beş dakika da aynen ilki gibi geçti. Biz bastırdık ama golleri çoğaltamadık; gol yollarında yeterli beceriyi gösteremedik. Ama önemli olan Kartal Belediye’yi yenmek değil, başarılı bir mevsim geçirmiş olmamız, gurubumuzda ipi en önde göğüslemiş olmamızdı! Bunu da başarmıştık işte!
 
Şampiyon Davutpaşa 1926, oleyyyyyyyyy!