2005-2006

2005-06
Mevsimi Mehmet Halıcı anlatıyor. ‘’Bu yıl takım için oldukça önemliydi çünkü geçtiğimiz sezon hiçbir kategoride ligde yer alamamıştık. Neyse ki Alipaşa’ya açılan yeni lokal sayesinde bir canlılık oluştu. Takım yeniden toparlanma sürecine girdi.

2005-06 sezonuna 28 kişilik kadroyla girdik, eski ve yeni oyuncularla. Ama çoğunluk yeni filiz lisans oyunculardan  oluşmaktaydı. Başımızda antrenör olarak Davut Kılıç vardı. Antrenmanlarımızı Alipaşa lokalinin önündeki ufak sahada yaptık. Haftada iki  gündü, Salı ve Perşembe. Mevsim boyu kulüp müdürü Necati Savuran’ın emeklerini anmadan geçemeyeceğim.  Sağolsun, her konuda elinden geldiğince bize yardımcı oldu.

Sezon öncesi yaptığımız hazırlık maçlarından yenilgilerle ayrıldık. Mevsimin zor geçeceği belliydi. Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olur misali. Öyle de oldu zaten. Art arda çok ağır mağlubiyetler alıyorduk. Kötü bir sezon geçiyordu. Hepimizin canını sıkmıştı bu yenilgiler. Ama doğaldı bu. Takımımızda en fazla üç dört oyuncu lig görmüş topçulardı.

Sezonun ilk devresini bitirdiğimizde, yönetim kurulu ve teknik ekip toplandı, ilginç bir karara imza attı. Ligden çekilme kararıydı bu. Böylece 2005-2006 sezonu bizim için çok erken bitmişti...

O yıl kalede Murat Elmacı oynadı, sağbek Okan Büyükgür, solbek ise Aydın Genç’ti. Savunmanın ortasında Ata Durak ve Cevat Çiftçi yer aldı. Orta saha Can Körükcüoğlu, Ramazan Elidaş ve Mehmet Halıcı’dan oluşurken, ileri üçlü de Adem Gür, Tuncay Özbek ve Yusuf Özdamar forma giydi. Ahmet Betbaşı, Anıl Seven, Cem Özen, Cihan Özyurt, Çağdaş Hortoğlu, Emirhan Demir, Erkan Seven, Ferdi Çabuker, Hakan Şahin, Koray Tanrıverdi, Muhammet Hüseyin İnce, Onur Kızıloğlu, Onur Yıldırmaz, Orhan Şener, Ömer Uslu, Salim Yazıcı, Yunus Açar ve Yücel Yenigül kadronun öteki topçularıydı.

Maçlarımızı Namık Sevik, Kocasinan, Gazi Mahallesi ve Yıldıztabya stadlarında oynadık.