2018-19

DENİZ ATAK’IN MEVSİM ÖNCESİ GÖRÜŞLERİ

2013-14 mevsiminden bu yana kavuniçi kahverengi renkleri çalıştıran ve ailemizin olmazsa olmazı konumuna gelen, Fındıkzade kedilerinin gözbebeği çalışkan ve yakışıklı teknik adamımız  Deniz Atak 2018-19 mevsimi hazırlıklarını şöyle özetledi.

‘’Davutpaşa 1926 ailesi çok geniş bir aile; sosyal platformlarda (feysbuk sayfamız, web sitemiz filan) da çok iyi temsil ediliyor. Ancak katılımcılar her şeyin iç yüzünü bilmedikleri için zaman zaman yanlış anlamalar, yanlış yorumlar görüyorum bu sayfalarda ve farklı konularda ileri sürülen bazı düşünceleri okudukça üzülüyorum. Geçen senenin sonundan beri rastlıyorum bunlara.

Bence 2017-18 mevsimi başarılı geçti A takımımız için. Oldukça alçakgönüllü bir kadro kurmuştuk; güçlü rakipler yanında kümede kalmamız bile bence olumluydu. Çoğunluk farklı düşünüyor olabilir ama ben kadro gücünün bütçelerle doğru orantılı olduğuna inananlardanım.

Genel kurul olup da Abdülkadir Sak abimiz başkan seçildiğinde ortak düşüncemiz ‘’geleceğe yönelelim, altyapıyı güçlendirelim, yetiştirdiğimiz gençlerle gelir oluşturalım’’ şeklinde oluştu.

Bu bağlamda geçen seneki topçularla oturup konuştuk. Elimizdeki imkanların sınırlı olduğunun altını çizdik. Daha iyi koşullarda forma giyecekleri kulüp bulurlarsa gitmelerini ama oynamak isterlerse de kulüp kapısının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledik.

İsmini vermeyeceğim iki oyuncum beni büyük hayal kırıklığına uğrattı; bunu belirtmek zorundayım.Hem söz verip caymalarıyla hayal kırıklığına uğrattı, hem de yeni mevsimle ilgili çalışmalarımı aksattı bu ikili.

2018-19 sezonu 8 Eylül 2018 günü başlayacak. Mevsimi 10 Temmuz’da altyapı oyuncularıyla açtık. Haftada beş gün idman yapıyoruz, haftasonu da bir hazırlık maçı.

Kadromuzda 24 topçu olsun istiyorum; bunların 14’ü sahaya her an sürebileceğim futbolcular olmalı, 10’u ise deneyime ihtiyaç duyan gençler.

Gelelim kadromuza. Kalede üç sene önce birinci amatördeyken de file bekçimiz olan İsmail Şentürk var. Geçen sene Batı Trakya ve Şarköy takımlarında kaleyi korumuştu deneyimli kaleci. Yedeği ise şimdilik U19’daki Can.

Sağbek 1995 doğumlu İsmail Aksoy. Geçen sene Zeytinburnu 1957 ve Selvi takımlarında oynamıştı. Solbek ise İbrahim Şeker. O da Selvi’den geldi. Tekniği de, sürati de iyi olan bir savunmacı. Savunmanın ortasında Fatih Büyük ve Gani Çatan oynayacak. Fatih Selvi’den geldi, mücadeleci, hırslı bir oyuncu. Boyu standart ama kafa toplarına hakimiyetini beğeniyorum. Gani de Selvi’den geldi. Enen büyük meziyeti geriden iyi oyun kurabilmesi. Zamanlaması düzgün, müdahaleleri yerinde. Enes bir başka stoper. 2000 doğumlu. Sarıyer’den geldi. Fizik yapısı iyi.

Orta sahada Ahmet Can Boşat, Berkehan  ve Bülent geçen seneden kalan topçular. Melikşah Kağıthane’den geldi. 1998 doğumlu, yetenekli bir genç. Oyunu dikine oynaması çok güzel. Tekniği iyi ancak gücünü arttırması şart. Tugay İnegöl’den geldi. Orta sahanın merkezinde ya da ön libero olarak görev alıyor. Tecrübeli; bu ligin üstünde bir topçu.

Sağ kenarda görev alacak olan Emrecan geçen seneden kalanlardan. Barış Manço forvet, Selvi’den bir başka oyuncu. Maç eksiği en büyük handikapı. Fiziki yapısı ise iyi; ceza sahası içinde yaratıcı, tek vuruşları yerinde.

Bir de geçtiğimiz senenin U17 ve U19’undan devşirdiğimiz topçularımız var. Stoper Koray, orta sağa Enes Aşçı, Berkay, Sezer, forvet Umut, santrfor Barış, sağ kenar Efe, solbek Şemsettin, forvet arkası Almin gibi.

Ama transfer çabalarımız henüz bitmedi. Bir kaleci, iki kenar, bir santrfora ihtiyacımız var.’’  

MAÇLAR

2018-19 mevsiminde Davutpaşa 1926 sekiz guruplu Süper Amatör Ligin 12 takımlı 5.gurubunda yer alıyor. Güçlü rakiplerimiz  Albayrak, Aranavutköy Belediyesi, Avcılar Belediye, Başakşehir, Dolayoba, İfa, Karabekirspor, Levent, Merkezefendi, Reşitpaşa, Soğuksuspor.

 

Mevsimin ilk maçını 8 Eylül 2018 günü, Karabekirspor ile Ümraniye Belediyesi Suni Çim Sahası’nda oynadık ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldık. 16.40’da başlayan karşılaşmadaki onbirimiz kalede İsmail Hakan Şentürk, savunmada İsmail Aksoy, Fatih, Gani, İbrahim, orta sahada Tugay, Melikşah, Bülent, Savaş, forvette Ahmet Can ve Hakan Limani şeklindeydi. Yağan yağmurun ardından ıslak ama düzgün bir suni çimde, futbola uygun koşullarda oynanan maçın ilk 45 dakikasının mutlak hakimi bizdik. Epey de gol pozisyonuna girdik ama golbunlardan değil de tuhaf bir serbest atıştan geldi. Karabekir file bekçisi kolayca tutabileceği topu elinden kaçırınca başarılı orta sahamız Tugay Asart meşin yuvarlağı ağlara göndermeyi bildi. Soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda oyuna girenler BarışMançoEmre Can ve Berkehanoldu. Bu 45 dakika ilkinden çok farklı geçti, Karabekir bu kez sahanın tek hakimi oldu, sürekli bastırdı. Ve çok bunaldık. Girdiğimiz yüzde yüz gollük tek pozisyondan da ne yazık ki Savaş yararlanamadı. Rakibin 85.dakikada kazandığı penaltıyı İsmail Hakan’ın çıkartması bizim için büyük nimetti doğrusu. Ama ne yazık ki uzatmalarda yediğimiz golle rahat başlayan ama sonu korku filmine dönen maçtan ancak 1 puan çıkarabildik. Buna da şükür diyelim.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci maçını 16 Eylül 2018 Pazar günü Reşitpaşa ile oynadı ve sahadan 3-3 beraberlikle ayrıldı. Namık Sevik Stadı’nda saat 16.15’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Fatih, Gani, İbrahim, orta sahada Ahmet Can, Tugay, Melikşah, Bülent, forvette Uğur ve Savaş şeklindeydi. Yaklaşık 250 kişi Davutpaşa 1926 yiğidinin izlediği, ancak bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğunun bir kez daha dikkatlerden kaçmadığı maça takımımız nedense çok tutuk başladı, ayağında top tutamadı, savunmada hatalar yaptı. Böylece ilk 20 dakikada ilki penaltıdan gereksizce iki gol yedik ve geriye düştük. 25.dakikada Tugay’ın ortasında, Uğur’un kafayla indirdiği topu filelere gönderen Ahmet Can ile farkı bire indirsek bile, elimize geçen fırsatları değerlendiremeyerek soyunma odasına 1-2 geride gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Hakan, Berkehan ve Barış Manço oldu. Bu yarıda etkili bir futbol oynadık ve sahanın tek hakimi olduk. Ahmet Can’ın güzel bir sol vuruşla kaydettiği golle eşitliği sağladık. Ancak yakaladığımız sayısız fırsatta son vuruşları iyi yapamayınca atamayana atarlar kuralı işledi ve rakibimiz kalemize geldiği nadir ataklardan birinde bir penaltı daha kazandı. Ve golü kalemizde gördük. Savaş’ın uzatmalarda attığı gol neyse imdadımıza yetişti de büyük fark yapabileceğimiz bir maçtan tek puan kurtarabildik. Buna da şükür!

 

Davutpaşa 1926 mevsimin üçüncü maçını 22 Eylül 2018 Cumartesi günü 5.gurubun genç ve enerjik takımı Merkezefendideplasmanında yaptı ve sahadan 0-3 yenilgiyle ayrıldı. Güneşli bir günde, uygun bir zeminde oynanan karşılaşma Merkezefendi Stadı’nda, saat 15.30’da başladı. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Gani, Fatih, Anıl, orta sahada Bülent, Emrecan, Tugay, Savaş, forvetteAhmet Can ve Barış Mançoşeklindeydi. İlk yarı ev sahibinin hakimiyetinde geçti. Genç Merkezefendi daha anlaşmış bir takım olarak göz doldurdu. 4. ve 27.dakikalarda attıkları gollerle de bu üstünlüklerini tescilledi. Biz ise Emrecan ile önemli bir fırsatı değerlendiremedik, Savaş’ın da bir topu direkten döndü. Soyunma odasına 0-2 geride gittik. İkinci yarıda oyuna Uğur, Hakan ve Berkehan girdiyse de görüntüde değişiklik olmadı. Merkezefendi başarılı oyununu sürdürdü, dilediği gibi top gezdirdi. Bunu da bir gol daha atarak taçlandırdı. Böylece oldukça kötü gözüktüğümüz bir doksan dakikayı tatsız tuzsuz kapadık; Bodrum’dan ayağının tozuyla Davutpaşa 1926 yiğitlerini coşturmaya gelen bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın tansiyonunu yirmiye fırlattık. Geçmiş olsun diyelim ve daha da önemlisi bu yenilgiden ders çıkaralım.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin dördüncü maçını 30 Eylül 2018 Pazar günü Avcılar Belediyesi ile oynadı ve sahadan 0-1’lik tatsız bir yenilgiyleayrılarak dördüncü maç sonunda sadece iki puanla yetinmiş oldu. Yirmi derecelik ısıda, bulutlu bir havada yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadı’nda oynandı ve saat 15’te başladı. 150’ye yakın Davutpaşa yiğidi takımlarını desteklerken, yarı sayıdaki Avcılar seyircisi de takımlarını yalnız bırakmadı. Stada teşrif eden bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın varlığı mutluluk vericiydi. Ayrıca yumuşak havanın etkisiyle Efes Pilsen türbünündeki neşe de gözlerden kaçmıyordu. Karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Gani, Fatih, İbrahim, orta sahada Ahmet Can, Tugay, Bülent, Melikşah, forvet Savaş ve Hakan şeklindeydi. İlk yarı oldukça zevksiz ve futbolsuz geçti. Takımımız daha çok koşan, daha fazla mücadele eden, daha fazla pozisyona giren ekip görünümündeydi yine de. Hakan’ın direkten şutu talihsizliğimizdi. Yine devre ortalarında Gani’nin sakatlanması da bir başka şanssızlıktı. Anıl bu yarının değişikliğiydi. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıya daha hızlı giren Avcılar oldu, rüzgarı bu kez onlar arkalarına almışlardı çünkü. Bu yarı Avcılar iyi oyununu son dakikalarda bir golle de süsleyince karşılaşma bizim için hüzünlü kapandı. Daha da kötüsü 89.dakikada orta sahanın usta oyuncusu Tugay’ın kırmızı kart gösrmesiydi. Bu 45 dakikada forma şansı bulanlar ise Berkehan ile Emrecan’dı. 

 

Davutpaşa 1926 mevsimin beşinci maçını 6 Ekim 2018 Cumartesi günü Albayrak deplasmanında oynadı ve sahadan 1-3 yenilgiyle ayrıldı. Toplam 17 adet altın yürekli Davutpaşa yiğidinin izlediği, ancak bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın soğuk algınlığı geçiren bir kanaryasına göz kulak amacıyla Beytepe’deki görkemli malikanesinden çıkmayarak aramızda bulunmadığı, Albayrak Çim Stadı’nda saat 15’te başlayan karşılaşmaya girenonbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Fatih, Anıl, İbrahim, orta sahada Ahmet Can, Bülent, Melikşah, forvette Emrecan, Hasan, Savaş şeklindeydi. 20 derecelik ısıda, kapalı bir havada, sahici çimde, düzgün koşullarda yapılan maçın ilk 45 dakikasında üstün oynayan, gol pozisyonlarına giren ama son vuruşlardaki yetersizlik nedeniyle sonuçsuz kalan biz; yakaladığı tek fırsatı henüz 3.dakikada değerlendiren, sonra kendi sahasında bekleyip duran ise Albayrak takımıydı. İkinci yarıda oyuna girenler Uğur, Berkehan ve Barış Manço’ydu. Sahadaki görünüm bu devre boyunca da değişmedi, daha iyi oynayan bizdik ancak evlere şenlik penaltıdan farkı ikiye çıkaran Albayrak oldu. Sonlara doğru İsmail’in orta/şut karışımı vuruşu kaleciyi ters ayakta bırakınca umutlandık. Ama hem ikinci sarı karttan İbrahim’in sahadan atılması, hem de bariz ofsayttan yediğimiz üçüncü gol süngümüzü düşürdü. Ancak bu sene yaşadığımız hakem katliamları üstüne de galiba kafa yormamız gerekiyor. Ama nasıl???

 

Davutpaşa 1926 mevsimin altıncı maçını 14 Ekim 2018 Pazar günü 5.gurubun orta sikletteki takımlarından Başakşehir ile yaptı ve sahadan 2-1’lik bir yengiyle ayrılarak nihayet üç puanla tanıştı. Kapalı ama yağışsız, ılık bir havada, saat 14.45’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, Fatih, Savaş, orta sahada Ahmet Can, Melikşah, Bülent, forvette Hakan, Emrecan, Hasan şeklindeydi. Emektarımız Turgay Özcan’ın elektronik aygıtlarla yaptığı sayıma göre maçı toplam 114 Davutpaşa yiğidi seyretti, Efes Pilsen türbünü de kavuniçi kahverengi aşkıyla kanı kaynayan sayısı epey kabarık müdavimle şenlenmişti. Aramıza nihayet teşrif eden bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın da uğurlu ayaklarının etkisiyle takımımız ilk 45 dakika boyunca çok güzel ve canlı bir oyun sergiledi. İlk devre tamamen rakip sahada geçti. Ama Hasan, Hakan ve Emrecan’ın değerlendirmediği fırsatlar farkın açıklamasını önledi. Yine de Başakşehirstoperinin geri pasını yakalayan Emrecan’ın kalecinin solundan ağlarla buluşturduğu vuruş ile soyunma odasına tek farklı önde gitmeyi bildik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Berkehan ve Barış Mançooldu.Başakşehir bu devrede daha derli toplu bir oyun sergileyerek kalemize gelmeye çalıştı ancak fırsatları yakalayan ama son vuruşlarda aksayan hep biz olduk. Neyse sonlara gelirken Emrecan Hasan’dan aldığı pasla ikinci golü attı da rahatladık. Yani rahatladık sandık çünkü Başakşehir bizim ceza sahasında içinde yaptığımız zincirleme hataları değerlendirip hemen farkı yeniden teke indirdi. Ancak neyse ki nefesleri beraberlik için yeterli olmadı. Gözün aydın çalışkan hocamız Deniz Atak, tebrikler gençler.  

 

Davutpaşa 1926 mevsimin yedinci maçını 20 Ekim 2018 Cumartesi günü gurubun orta sıkletteki takımlarından Soğuksu ile yaptı ve sahadan 2-3’lük bir yenilgiyle ayrıldı; Fındıkzade ahalisiyle Esekapı mırnavlarını yasa boğdu. Rakibin çamur seyircisine uygulanan haklı ama yetersiz ceza nedeniyle deplasmanımızBeyoğlu Stadı’naydı! 14.45’tebaşlayan karşılaşma, hava raporunun dediğinin tam aksine ılık ve yağışsız bir havada, düzgün bir zeminde oynandı. Onbirimizkalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, Fatih, İbrahim, orta sahada Bülent, Melikşah, Hakan, forvette Hasan, Emrecan, Savaş şeklindeydi. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın, Merter’e saygılarıyla sunduğu, başhekim imzalı ve mühürlü hastane raporunun da belgelediği rahatsızlığı nedeniyle teşrif etmediği karşılaşmanın ilk 45 dakikasınıüstün oynamamıza  rağmen 0-1 geride kapadık. Hemen başlarda gereksizce kornere attığımız top, kalemize bir kafa vuruşuyla girivermişti çünkü. Bu yarıda ilk maçtan beri üzülerek gördüğümüz gol yollarında etkili vuruş yapamama eksikliğimiz belirgindi. Yani bal yapamayan arılar gibiydik. İkinci yarıda oyuna girenler Tugay, Ahmet Can ve Barış’tı. Bu yarıya da iyi başlayan bizdik. 46.dakikada kazandığımız köşe atışında Savaş kafayla topu ağlara gönderince eşitliği yakaladık. 55.dakikada kullandığımız penaltı vuruşuyla da Tugay öne geçmemizi sağladı. Ama üstünlüğümüz ne yazık ki sadece birkaç dakika sürdü. Rakibin kazandığı penaltı atışında kalecimiz Burak’ın topu çıkarması ne kadar sevindiriciyse, savunmamız köşe atışında uyuyunca topu filelerde görmemiz de o kadar üzücüydü. Ardından yaptığımız bir başka savunma hatası ise Asya yakası ekibinin öne geçmesini sağladı. Böylece kazanabileceğimiz bir karşılaşmadan daha boynu bükük ayrıldık. Ne diyelim: Sağlık olsun!

 

Davutpaşa 1926 mevsimin sekizinci maçını 25 Ekim 2018 Perşembe günü gurubun güçlü takımı Levent ile oynadı ve sahadan 2-3 yenilgiyle ayrılarak Fındıkzade kedilerini üzmeye devam etti.Toplam 32 Davutpaşa yiğidinin izlediği, ılık bir havada uygun koşullarda oynanan karşılaşma bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın iki kaşeli, dört yetkililerce imzalı doktor raporuyla kanıtlanan bronşit rahatsızlığı nedeniyle tatsız duygularla başladı. Namık Sevik Stadı’nda, saat 14.40’taki karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada Fatih, Anıl, İsmail, Savaş, orta sahada Ahmet Can, Melikşah, Bülent, Tugay, forvette Hasan ve Emrecan şeklindeydi. Maça iyi ve istekli başlayan kavuniçi-kahverengi cengaverlerdi ancak rakibin 8.dakikadaki ilk atağında golü kalemizde görmemiz çok tatsızdı. Hakemin çaldığı ucuzun en ucuzu penaltı emektarımız Turgay Özcan’ın tansiyonunu 24’e fırlatırken, gol sonrası takımımızın iyi oyununu sürdürmesi olumluydu. Ancak gol kaçırma hastalığımız nedeniyle Hasan, Emrecan ve Ahmet Can’ın değerlendiremediği fırsatlar tabelayı değiştiremedi. Daha da kötüsü atamayana atarlar kuralı bir kez daha işledi ve 38.dakikada bir savunma hatası bize ikinci golü yedirdi. İlk 45 dakikayı iki farklı geride bitirdik. İkinci yarıda oyuna girenler Hakan, Barış Manço ve Berkehan oldu. Bu yarıya da üstün başlayan ve oyuna hakim olan bizdik. 48.dakikada Ahmet Can’ın ara pasına, güzel bir orta yapan İsmail, Emrecan’a sağlam bir asist sunmuş oldu. 70. dakikada yine Emrecan’a yapılan ceza sahasındaki dokuz kusur hareketten biri penaltıyla cezalandırıldı ve Ahmet Can’ın güzel vuruşuyla eşitliği sağladık. Ancak bitime az kala yine kaptırdığımız top, çok sayıda oyuncuyla hücuma çıkan Levent ekibine bir gol daha kazandırdı. Böylece iyi oynadığımız bir maçtan daha puansız ayrıldık.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin dokuzuncu maçını 28 Ekim 2018 Pazar günü gurubun güçlü armadası İFA ile oynadı ve sahadan 1-3 yenik ayrılarak Fındıkzade kedilerini üzmeye devam etti. İBB Esenler Stadı’nda saat 15’de başlayan karşılaşma uygun saha ve ısı koşullarında oynandı. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın başhekim imzalı, kaşeli raporla kanıtladığı ürkütücü sayrılığı nedeniyle stada teşrif etmediği maça çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, Fatih, Savaş, orta sahada Bülent, Melikşah, Tugay, forvette Emrecan, Ahmet Can, Hasan şeklindeydi. Maça hızlı giren kavuniçi kahverengi forma taşıyan cengaverlerdi ancak ilk 20 dakika dört önemli fırsat harcanınca, kudretli rakip dengeyi kurdu ve ilk atakta, karambolde ağlarımızı dövdü. Soyunma odasına tek farklı yenilgiyle girdik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Barış Manço, Hakan ve Berkehan oldu. Bu yarıya da iyi başladık ama sonuç alamadık. Oysa rakip az atak yapmasına rağmen etkili olmasını bildi ve art arda iki gol daha attı. Tek olumlu şey ise takımımızın son ana kadar mücadeleyi bırakmamasıydı. Son dakikalarda bizim en gayretli oyuncumuz Ahmet Can’ın golü de bunun kanıtıydı.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin onuncu maçını 3 Kasım 2018 Cumartesi günü gurubun dişli takımlarından Dolayoba ile oynadı ve sahadan 3-3’lük tatsız bir beraberlikle ayrıldı, kötü gidişe devam etti. Güneşli bir havada, uygun saha koşullarında yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadı’nda 14.40’da başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Fatih, Anıl, Savaş, orta sahada Melikşah, Tugay, Bülent, forvette Emrecan, Hasan, Hakan şeklindeydi. Taş türbünde toplanan Davutpaşa yiğitlerinin sayısı, türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın parmak sayımına inanacak olursak 81’di. Ama Efes Pilsen locasındaki cengaverlerin sayısının birkaç kişiyle sınırlı olması epey şaşırtıcıydı. İlk 45 dakika büyük üstünlüğümüzle geçti. Tek kale oynadık diyebilirim. 28.dakikada Tugay’ın arapasına hareketlenen Hakan’ın plasesiyle öne geçmemiz de normaldi bu iyi oyunun sonucunda. Ancak Emrecan, Hakan ve Hasan’ın değerlendiremediği fırsatlar farkın açılmasını önledi. Ama kalemize gelemeyen karşıtların sahalarda ender görülen bir golle kalemizi ilk yarının son saniyelerinde dövmeleri akıl alır gibi değildi. Burak ve savunmamız devre biterken Dolayobalıların kazandığı köşe atışında yerlerini almayınca, kornerden gelen top filelerimizi öptü ve türbünümüzde8.9 şiddetinde deprem yarattı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Ahmet Can, Barış ve İbrahimoldu. Bu yarı daha dengeli bir futbol gözlendi. Çünkü 46.dakikada orta sahanın deneyimli ismi Tugay rakip alana  girip, plase bir vuruşla golü atınca Dolayoba bir anda yeniden yenik duruma düştü ve gol aramaya başladı. Biz ise daha kontrollü bir oyunla maçı tutmayı, karşı ataklarla fırsat aramayı amaçladık. 67.dakikada Savaş’ın soldan beceriyle getirdiği topu, Hakan’ın kafasıyla buluşturmasıyla iki kez üstünlük yakalasak da aynen ilk devrede olduğu gibi, yaptığımız vahim savunma hatalarıyla koruyamadık. Dolayobalıların iki golü hanemize sadece bir puan yazmamıza olanak tanırken, Sayın Vedat Arda’nın maç sonrası yükselen tansiyonu için geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on birinci maçını 11 Kasım 2018 Pazar günü Arnavutköy Belediyesi deplasmanında yaptı ve sahadan 0-4’lük bir yenilgiyle ayrıldı. Bolluca Stadı’nda saat 14.45’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Fatih, Gani, Anıl, orta sahada Tugay, Bülent, Melikşah, forvette Emrecan, Savaş, Hakan şeklindeydi. İlk yarı dengeli bir oyun oldu ancak karşıtlar gol yollarında etkili olurken biz pozisyonları bitirmekte ne yazık ki mahir olamadık. İkinci yarıda oyuna girenler Barış Manço, Hasan ve Barış oldu. Aslında bu yarı da ilkinden pek farklı değildi. Belki ezilmedik ama iki gol daha yedik. Geçmiş olsun diyelim ve ikinci yarıdaki maçlarımızda teknik kadro ve oyunculara başarılar dileyelim. 

 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının ilk, mevsimin on ikinci maçını 17 Kasım 2018 Cumartesi günü Karabekir ile yaptı ve sahadan 1-1’lık beraberlikle ayrılarak Fındıkzade kedilerini yasa boğdu. Namık Sevik Stadında, saat 14.45’te başlayan karşılaşma serin ama yağışsız bir havada oynandı. Türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın aramızda olması oldukça sevindiriciydi. Maçı 43 Davutpaşayiğidi izlerken, havanın yağışsız oluşu Efes Pilsen türbünündekicengaverleri deBelgradkapı’yasürüklemişti. Sahaya kalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, Gani, Savaş, orta sahada Ahmet Can, Melikşah, Bülent, Tugay, forvette Emrecan ve Hakan onbiriyle çıkan takımımız ilk devreyi çok baskılı bir oyunla önde tamamladı. 5.dakikada soldan Savaş’ın getirip ortaladığı top karşıt savunmayı panikletince, kaleciden dönen meşin yuvarlağı filelere dürten Emrecan ile golü erken bulduk. Ancak Ahmet Can, Hakan, Emrecan ve Tugay’ın ayağından kaçan fırsatlar ne yazık ki tabelayı bir kez daha değiştiremedi, devre ahlar vahlar arasında tek farklı üstünlüğümüzle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulan Fatih ve Barış oldu. Bu 45 dakika boyunca da topa hakim olan, sayısız pozisyona giren bizdik ancak gol kaçırma rekoru kırarak farkı arttırmadık. Üstelik de rakip 9 kişi kalmıştı. Kaçan fırsatların ardından kalecimizin uzatmada yediği hatalı gol türbündeki yiğitlerin tansiyonunu yirmiye fırlatırken, teknik ekip ve topçularımıza geçmiş olsun diyoruz. 

 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının ikinci mevsimin on üçüncü maçını 25 Kasım 2018 Pazar günü Reşitpaşadeplasmanında yaptı ve sahadan 1-0 yengiyle ayrılarak Fındıkzade kedilerini hem şaşırttı, hem sevindirdi. Bahçeköy Orman Fakültesi Sahasında saat 14.30’da başlayan ve uygun hava ve zemin koşullarında oynanan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada Anıl, İsmail, Gani, Savaş, orta sahada Bülent, Tugay, Melikşah, forvette Ahmet Can, Emrecan ve Hakan şeklindeydi. İlk yarıda Savaş sakatlandı, yerine İbrahim girdi. İkinci yarıda da Barış Mançove Sezer forma şansı buldu. İlk yarı daha iyi top oynayan bizdik, ancak Ahmet Can ve Hakan’ın değerlendiremediği fırsatlar tabelayı değiştiremememize neden oldu. Rakibin bu devrenin sonlarına doğru 10 kişi kalması ise oldukça lehimize bir durum yarattı. İkinci yarıda sayısal üstünlüğümüzün de etkisiyle sahaya hakim olduk. Bir köşe vuruşunda Gani ile birlikte topa yükselen rakip stoperin katkısıyla öne geçmeyi de bildik. Reşitpaşa kalecisinin başarılı oyunu farkın büyümesini önlerken, karşıt seyircilerin hakeme topluca küfürleri ve rakiplerimizin sert ve kötü niyetli hareketleri ise doksan dakikadan kalan tatsız görüntülerdi. 

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on dördüncü maçını 1 Aralık 2018 Cumartesi günü, iyi futboluna karşın, gençliği ve deneyimsizliği nedeniyle 5.gurubun son sırasına çakılı kalan Merkezefendi ile oynadı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle  ayrıldı, Fındıkzade’nin bu soğuklarda dertli dolaşan kedilerine umutsuzluk aşıladı. Namık Sevik Stadında, hissedilen bir iki derecelik dondurucu havada oynanan karşılaşma 15’te başladı. Sahaya yayılan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, İbrahim, Gani, orta sahada Tugay, Melikşah, Bülent, forvette Hakan, Ahmet Can, Emrecan şeklindeydi. Oyuna daha sonra girenler Hasan, Barış ve Fatih oldu. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın kanaryacılık faaliyetleri nedeniyle gelmeye tenezzül etmediği karşılaşma emektarımız Turgay Özcan’ın donma pahasına eldivensiz parmak sayımıyla 107 adet mangal yürekli Davutpaşa yiğidi tarafından seyredildi. Bu arada Efes Pilsen türbününü dolduran özverili müdavimlerin de ilgisi göz yaşartıcıydı. İlk 45 dakika karşılıklı iyi bir mücadele ile geçti ama iki taraf da sonuca gidemedi. Daha çok gol pozisyonuna giren, daha hakim oynayan yine de kavuniçi kahverengi formaydı ancak bu tabelaya yansımadı. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıya hızlı giren takımımız oldu. Sağdan İsmail’in yaptığı ortaya güzel bir kafa vuruşu çakan Hasan ile de öne geçmeyi bildik böylece. İlerleyen dakikalarda da üstün oyunumuz sürdü ama elimize geçen fırsatlardan yararlanamadık. Genç Merkezefendi ise bir karşı atakta beraberliği sağladı ve türbünümüzü dondurdu. Son 10 dakikada karşıtımız da girdiği pozisyonlarda becerili olsa herhalde bir yenilgi daha alabilirdik. Bu nedenle 1 puana da şükredelim!

 

Davutpaşa 1926 on beşinci maçını 9 Aralık 2018 Pazar günü Avcılar Belediyesi ile yaptı ve çıkardığı çok iyi oyuna karşın sahadan 0-2 yenilgiyle ayrılarak düşme tehlikesini iliklerine kadar yaşamaya devam etti. Kapalı ve serin bir havada oynanan karşılaşma Avcılar Belediyesi Atatürk Stadında 14.48’de başladı ve emektarımız Turgay Özcan’ın parmak hesabına göre tam 21 adet mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğidi tarafından izlendi. Bu arada İzmit’te bir kanarya fuarında keşif yapmakta olan bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın bu 21 adet mangal yürekli yiğit arasına olmaması doğrusunu söylemek gerekirse büyük tepki topladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İbrahim, İsmail, Gani, Anıl, orta sahada Ahmet Can, Melikşah, Fatih, Bülent, forvette Hasan ve Barış Manço şeklindeydi. İlk 45 dakika rakip seyircinin centilmence takımımızı bağrına basmasıyla güzel duygularla başladı ve öyle devam etti. İlk devre karşılıklı akınlarla denk güçlerin mücadelesi biçiminde geçti. Ancak 30.dakikada Anıl’ın rakibe bile değmediği pozisyonda hakemin penaltı çalması bu sene boyunca karşılaştığımız yönetim rezaletlerinin son bir halkasıydı. Böylece geriye düştük. Devre biterken ofsaytı kaçıran yardımcı hakemin marifeti ise bizi iki farklı yenilgiye sürükledi ve soyunma odasına hiç hak etmediğimiz biçimde iki farklı geride gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Emrecan ve Hakan oldu. Bu devre Avcılar’ın skoru koruma çabası oyunun ibresini bize çevirdi. Çok iyi bir oyun tutturduk ancak girdiğimiz pozisyonları ne yazık ki değerlendiremedik. Ahmet Can’ın atamadığı penaltı belki de maçın kırılma anıydı. Böylece Fındıkzade kedilerini oldukça üzen ve karamsarlığa iten bir sonuçla evimize kös kös döndük. Bu arada sakatlanan günün başarılı ismi Anıl’a da portal adına geçmiş olsun dileklerimizle. 

 

Davutpaşa 1926 on altıncı maçını 15 Aralık 2018 Cumartesi günü 5.gurubun şampiyonluğa oynayan güçlü armadası Albayrak ile yaptı ve sahadan 0-5 yenik ayrıldı. Saat 14.45’te Namık SevikStadında başlayan karşılaşma 13 derecelik serin bir havada, uygun koşullarda oynandı. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın bu sabah guruplarında şampiyon olan U15B takımımız maçını da izleyerek coşkuyla teşrif etmesiyle neşeli bir havada başlayan karşılaşma, emektarımız Turgay Özcan’ın itinayla yaptığı sayıma göre 82 kişi tarafından izlendi. Efes Pilsen türbünü de hava yağışsız olduğu için tıklım tıklım doluydu. Sahaya kalede Burak, savunmada İbrahim, Anıl, İsmail, Gani, orta sahada Fatih, Melikşah, Bülent, forvette Ahmet Can, Hakan, Hasan onbiriyle çıktık. İlk 45 dakika mevsimin en kötü oynadık, iki pas yapamadık. Rakip ise savunma hatalarımızdan dört gol atarak devreyi farklı önde kapadı. İkinci yarı Emrecan, Umut ve Ahmet forma şansı bulanlar oldu. Bu yarı daha iyi göründük. Ama bunun bir nedeni de Albayrak takımının yengiyi garantilemesi ve maça çok asılmamasıydı. Birkaç elimize geçen fırsattan yararlanamayınca bu bizim için ölüm kalım maçı olan karşılaşmayı uzatmanın sonunda yediğimiz penaltı golüyle 0-5 kaybettik. 80.dakikada kazandığımız penaltıyı Ahmet Can’ın gole çevirememesi de pek önem taşımıyordu aslında.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on yedinci maçını 23 Aralık 2018 Pazar günü  Başakşehir deplasmanında oynadı ve sahadan 0-6yenik ayrılarak SAL’a veda çanlarını gürültüyle çalmaya devam etti. Ilık bir havada, normalden küçük bir sahada, Başakşehir Belediyesi Şehit Erdem Özçelik Stadında oynanan karşılaşma saat 15’te başladı. Toplam 7 adet mangal yürekli Davutpaşa yiğidinin büyük bir endişeyle ve üzüntüyle izlediği maça çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, Anıl, Gani, İbrahim, orta sahada Bülent, Fatih, Melikşah, forvette Emrecan, Ahmet Can, Savaş şeklindeydi. İlk 45 dakikada üstündük ancak geleneksel gol sıkıntımız neticeye tesir etti ne yazık ki. Üstelik de büyük bir savunma hatasıyla rakibe gol ikram edince, soyunma odasına tek farklı geride girdik. İkinci yarıda oyuna girenler Hakan, Hasan ve Barış’tı. İkinci yarıya gol yiyerek başlayan takımımız dağıldı ve beş golü filelerinde gördü. Böylece hayati önem taşıyan maçtan sıfır puanla ayrıldık ve Fındıkzade kedilerini üzmeye devam ettik.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on sekizinci maçını 29 Aralık 2018 Cumartesi günü 5.gurubun güçlü takımı Soğuksu ile oynadı ve sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Saat 14.45’te Namık Sevik Stadı’nda başlayan karşılaşma hafif yağmur altında, 6-7 derecelik soğuk bir havada yapıldı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, İbrahim, Anıl, Gani, orta sahada Bülent, Melikşah, Ahmet Can, ilerde Hasan, Emrecan, Savaş şeklindeydi. Yedeklerimiz Can, Hakan, Fatih, Ahmet, Barış, Sezer ve Enes’ti. Taş türbünde emektarımız Turgay Özcan’ın eldivensiz yaptığı parmak hesabına göre 23, Efes Pilsen türbününde 21 mangal yürekli Davutpaşa yiğidinin izlediği maça 49 tane Soğuksu taraftarının da üşenmeden taaa Asya yakasından kalkıp gelmesi ilginçti. Ama bir numaralı taraftarımız, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın bu hayati karşılaşma yerine televizyonda Sürvayvır’ı tercih etmesi günün olumsuz bir görüntüsüydü. İlk yarı denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçti. Ancak geleneksel savunma zaafımız nedeniyle henüz 5.dakikada geriye düşmemiz şanssızlık, elimize geçen 3-4 mutlak fırsatı mirasyedi cömertliğiyle değerlendirememiz beceriksizlikti. Tabi karşıtların da yakaladığı 3 pozisyonda sergilediği saçma vuruşlar mutlak şansımızdı. Bu arada hakemin lehimize vermediği penaltı bu yarının sinir bozucu görüntülerindendi. İlk yarıyı tek farklı geride kapadık. İkinci yarı daha iyi oynayan, sahaya hakim olan bizdik. Melikşah’ın ceza sahasının dışından attığı şutun filelerle buluşması bunun sonucuydu ama yine bir savunma hatasından yediğimiz gol sevincimizi kursağımızda bıraktı. Ardından Hasan’ın Emrecan’ın pasıyla kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda yaptığı aşırtma vuruş ise eşitlik sayımız oldu. 85.dakikada Bülent’in kırmızı kart görmesinin yanında, Soğuksu seyircisinin hakeme fırlattığı pet şişeler 90 dakikanın çirkin anlarıydı.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on dokuzuncu maçını 13 Ocak 2019 Pazar günü Levent ile oynadı; iyi bir mücadele göstermemize rağmen sahadan 0-1 yenik ayrıldı. 5 derecelik soğuk havada, Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Stadında yapılan ve 14.30’da başlayan karşılaşmaya başlayan kadromuz kalede Burak, savunmada İsmail, İbrahim, Anıl, Gani, orta sahada, Melikşah, Ahmet Can, Fatih ilerde Hasan, Emrecan, Savaş şeklindeydi. 10 adet Davutpaşa yiğidinin donarak izlediği maçta bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın Beykent’teki sarayında kabak çekirdeği çitleyip, keyif çatıp sahaya inmemesi kafilemizde derin üzüntülere neden olurken ilk 45 dakika ortaya koyduğumuz futbol son derece olumluydu. Ancak 7.dakikada yediğimiz gol tatsızdı ve geriye düşmemize neden oldu. Oysa rakip kale önünden ayrılmamış, iki kez Hasan ile bir kez de Emrecan ile yüzde yüz gol fırsatlarını değerlendirememiştik. Soyunma odasına tek farklı geride gittik. İkinci yarı forma şansı bulanlar Hakan, Barış ve Barış Mançooldu. Bu 45 dakika da aynen ilki gibi geçti, iyi oynadık, çok gol pozisyonuna girdik ancak Ahmet Can, Fatih, Savaş ve Hasan gollük fırsatlarda becerili vuruşlar yapamadılar. Bu arada Anıl da kırmızı kart gördü. Böylece bu talihsiz mevsimde, sayısız maçta başımıza gelen şeyle bir kez daha karşılaştık ve sahadan mağlup ayrıldık.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin yirminci maçını 19 Ocak 2019 Cumartesi günü İFA ile oynadı ve sahadan 3-4’lük bir yenilgiyle ayrıldı. Namık Sevik Stadında saat 16.30’da başlayan karşılaşma, 12 derecelik bir ısıda, uygun bir zeminde, Abdülkadir Başkan, Atilla Demir, Sıtkı Özcan ve emektarımız Turgay Özcan benzeri toplam 10 adet mangal yürekli yiğidin tanıklığında yapıldı. Efes Pilsen türbünün boşluğu gibi, bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu da hayli üzücüydü. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Burak, savunmada İsmail, İbrahim, Fatih, Gani, orta sahada, Melikşah, Ahmet Can, Bülent ilerde Hasan, Hakan, Savaş şeklindeydi. İlk 45 dakika mevsimin en iyi futbolunu oynadık. Ancak çalışkan kanat oyuncumuz Savaş’ın ayağından değerlendiremediğimiz fırsatlar farka gitmemizi önledi ne yazık ki. Daha da vahimi 23.dakikada rakibin kalemize geldiği tek pozisyonda filelerimizi yoklamasıydı! Neyse beş dakika sonrasında karşıtlar da net bir hata yaptı ve kaptanımız Ahmet Can düzgün bir vuruşla eşitliği sağlayabildi. İlk yarı böylece ahlar vahlar arasında bitmek üzereyken Fatih’in 60 metre öteye gönderdiği harika pası yakalayan Hakan kaleiciyi de çalımlayarak kahverengi kavuniçi formayı öne geçirdi. Devre 2-1 kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Emrecan ve Barış Mançooldu. Bu devre ışıklar altında oynandı, ancak yanan ışıklar bizi değil İFA’yı aydınlattı özellikle. İlkin nerdeyse orta sahadan kalemizi yokladıkları vuruş, ardından da yine bir savunma hatamızla gelen goller bizi geriye düşürdü. İsmail’in gayretiyle getirdiği topu Melikşah’ın kaleye sokması eşitliği sağladı ama farklı kazanabileceğimiz bir maçı daha son dakikada Üsküdar’dan yollanan bir füzenin daha ağlarımızla kucaklaşması sonucu inanılmaz biçimde kaybettik.  Ama saha içinde olduğu kadar, saha dışında da yani türbündeki yiğitlerin de maç sonu görüntüleri çok hüzün vericiydi gerçekten de.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin 21.maçını 27 Ocak 2019 Pazar günü Dolayobadeplasmanında yaptı ve sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Saat 14.30’da Dolayoba Stadında başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimizkalede Can, savunmada İsmail, İbrahim, Fatih, Anıl, orta sahada, Melih, Ahmet Can, Bülent ilerde Hasan, Barış Manço, Savaş şeklindeydi. Yedeklerimiz ise Emrecan, Gani, Hakan’dı. Küme düşmemiz haftalar öncesinden belli olmasına karşın disiplini elden bırakmayan ve mevsimin en iyi oyununu çıkaran takımımız ilk yarıda kaçırdığı gollerin acısını kalesinde iki gol görerek çekti. Soyunma odasına iki farklı geride gitmemize karşın ikinci yarıda şahlanan gençler 55.dakikada Melih, 60.dakikada Ahmet Can’ın golleriyle eşitliği yakaladı. Değerlendiremediğimiz fırsatlar ise bir kez daha çalışkan ve değerli hocamız Deniz Atak’a saçını başını yoldurdu.                                  

Davutpaşa 1926 mevsimin yirmi ikinci ve son maçını 2 Şubat 2019 Cumartesi günü gurubun çelik bilekli takımı Arnavutköy Belediyesi ile yaptı ve sahadan 0-3’lük yenilgiyle ayrılarak SAL’a hüzünlü bir veda etti. Güneşli ve ılık bir havada, Namık Sevik Stadında saat 12.30’da başlayan maça çıkan on birimiz kalede Can, savunmada İbrahim, İsmail, Fatih, Anıl, orta sahada Melih, Ahmet Can, Gani, forvette Hasan, Hakan, Emrecan şeklindeydi. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın adetiüzre Namık Sevik’inleşoztürbününü şereflendirmediği karşılaşmaya henüz ayılamayan Efes Pilsen müdavimlerinin de gelmeyişi hüznümüzü koyulaştırırken, sahadaki oyuncularımızın hiç düşmemiş gibi ortaya koydukları mücadeleci futbol günün tek teselli veren görüntüsüydü. Ancak yükselme gurubu için hazırlanan rakip çok güçlüydü ve ilk 45 dakikayı iki farklı önde kapamasını bildi. İkinci yarı forma şansı bulanlar Barış ve Barış Mançooldu. İkinci yarı ilkinden farklı değildi, gayretlerimiz sonuç vermedi, bir gol daha yedik ve maçı üç farklı kaybettik.

U12

2018-19 mevsiminde 37 gurup üstünden oynanan U12 liginde takımımız 17.gurupta yer alıyor. Bu yılki rakiplerimiz Çapa, Çelikspor, Haliç, İstanbul Kastamonu, Kadırga, Kocamustafapaşa, Neslişah, Siirt İstanbul Yavuzselim, Şehremeni ve Vefa.

 

Davutpaşa U12 mevsimin ilk maçını 27 Ekim 2018 Cumartesi günü Vefa ile yaptı ve sahadan 0-1 yenilgiyle ayrıldı. Sütlüce Spor Kulübü Tesislerinde saat 13’te başlayan maçtaki kadromuz kalede Bora, savunmada Talha, Yunus, Ensar, ortada Abdullah, Efe, Onur, ilerde Taha şeklindeydi. Karşılaşmanın ilk 25 dakikası üstünlüğümüzle geçti, ancak çok iyi bir mücadele veren çocuklar gol atmayı bir türlü başaramadı. Buna karşın uzaklardan çekilen bir şut rastlantı perilerinin yardımıyla kalemize girince soyunma odasına bir farklı geride gittik. İkinci 25 dakikada daha da iyi bir futbol oynasak da, son vuruşları beceriyle yapamadığımız için sahadan hiç hak etmediğimiz bir yenilgiyle ayrıldık. Ancak görünen köy kılavuz istemez, Onur Şengöl hocamızın talebeleri geçen yıldan bu yana epey gelişmişler. Ortaya konan futbol umut vericiydi. Önemli olan da bu.

 

Davutpaşa U12 mevsimin ikinci maçını 3 Kasım 2018 Cumartesi günü Çapa ile oynadı ve sahadan 0-2 yenik ayrıldı. Sütlüce Spor Kulübü Tesislerinde, saat 9’da başlayan karşılaşma çok güzel bir havada yapıldı, zemin futbol için uygundu. İlk 25 dakikada sahaya yayılan gençler kalede Bora, savunmada Talha ve Yunus, ortada Abdullah ve Onur, sağ kanatta Taha, sol kanatta Semih’ti. Forvetimiz Efe’ydi. Dakikalar ilerledikçe forma şansı bulanlar ise Hamza, İlhan, Ensar ve Ahmet oldu. İlk devre daha iyi oynayan, ayağa pas yapan bizdik ancak gol yollarında yeterli beceriyi sergileyemedik. Yediğimiz golle de ilk yarıyı geride kapadık. Aynı iyi futbolu ikinci 25 dakikaya da taşıdık. Belki karşılaşma 0-2 bitti ancak çocukların geçen seneyle kıyaslandığında kat ettikleri aşama, birliktelik ruhu gelecek için umut verdi. Cesaretle yola devam Onur Şengöl hocamız.  

 

Davutpaşa 1926 U12 mevsimin üçüncü maçını 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Çelikspor ile yaptı ve sahadan 1-4 yenik ayrıldı. Sütlüce Spor Kulübü Tesisleri’nde yapılan karşılaşma saat 11’de başladı ve uygun ısıda, düzgün zemin koşullarında oynandı. Sahaya çıkan sekizlimiz kalede Bora, savunmada Talha ve Yunus, ortada Abdullah ve İlhan, sağ kanatta Efe, sol kanatta Onur, forvette Semih şeklindeydi. Sonradan oyuna girenler Muhammet, Hamza, Ozan ve Ensar’dı. İlk 25 dakikaya hızlı giren bizim çocuklar oldu. Ancak rakibin beklenmedik anda gelen golü oyunumuzu bozdu. Ama toparlanmayı bildik ve Semih’in golüyle de eşitliği bulduk. İkinci 25 dakikaya iyi başlayan yine bizdik. Ama savunma hatasıyla geriye düşünce bocaladık, toparlanamadık. Goller art arda geldi. Sonuç belki kötü ama disiplini önde tutan Onur Şengöl hocamızla çocukların da her geçen gün biraz daha iyiye gittiği de bir gerçek. Pes etmek yok!

 

Davutpaşa 1926 U12 mevsimin dördüncü maçını Haliç ile 25 Kasım 2018 Pazar günü yaptı ve sahadan 0-8 yenik ayrıldı. Balat Suni Çim Sahası-2’de yapılan karşılaşma uygun hava ve zemin koşullarında oynandı. Takımımız sahaya kalede Bora, savunmada Talha, Yunus, Ensar, orta sahada Abdullah, Onur, Hamza, forvette Semih sekizlisiyle çıktı. Ozan, Efe ve Taha ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu. Başakşehir’in seçilmiş ve iyi çalışmış oyuncularının yer aldığı Haliç karşılaşma boyunca çok hakimdi. Takımımızın iki yarıda da uygulamaya çalıştığı savunma ilkeleri bu nedenle çok verimli olamadı ne yazık ki. Her iki yarıda da dörder gol sıralayan Haliç kolayca maçı kazanırken, bizim çocukların özellikle ikinci yarıda ortaya koydukları oyun ise gelecek günler için umut vericiydi.  

 

Davutpaşa 1926 U12 mevsimin beşinci maçını 2 Aralık 2018 Pazar günü İstanbul Kastamonu ile yaptı ve sahadan 3-8’lik bir yenilgiyle ayrıldı. Balat Suni Çim Saha-2’de saat 16’da başlayan karşılaşmaya çıkan kadromuz kalede Bora, savunmada Talha, Yunus Emre, Semih, ortada Ozan, Ege, Abdullah ve İlhan Ali şeklindeydi. Ensar, Muhammet, Kazım Efe, Muhammed Yasin ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu. İlk devre çok güzel