2000-2001

2000-01
2000-01 mevsimi Alipaşa’da heyecanla beklenen bir mevsim oldu. Alipaşa ihtiyarları başarıyla birbirine kenetlenmiş gözüken gençlerin her yıl daha iyiye gideceklerine adları kadar emindiler. Ama beklenenler olmadı bu mevsimde. Takımın başındaki Sıtkı Özcan ve genel kaptan Davut Kılıç büyük bir düş kırıklığı yaşamış olmalıydılar. Genç bir takımdık ve oyuncular pek değişmemişti. Ama tecrübesizliğimize kurban olduk, istikrarsızlıklar yaşadık mevsim boyunca.
 
Bir de her şeyin belirlendiği mevsimin son maçında büyük bir hakem faciasına tanık olduk. Buna değinmeden geçmeyeyim. Küçük Çekmece sahasında oynadığımız ve Şenlikköy’e 0-1 yenilgimizle biten maç hakem kepazelikleri bağlamında tarihe geçmesi gereken bir karşılaşmaydı. Maçı izleyen ve hakemi dövmemek için çok dehşetli bir güç harcayan Ali Atik’in çene kemikleri titriyor hatıralarını tazelerken.
 
Sıtkı Özcan denetiminde haftada iki idmanla hazırlandık maçlara, çalışmalar Namık Sevik’te oldu. Kalecimiz Onur Özcan’dı, savunmada Alp, Özcan, Ramazan Emre, Selim Ertan Çakıllı, orta sahada K.Ufuk, Gürcan, Kayhan, forvette Adem, Oktay, B.Ufuk vardı.