1932

Bu yıl takımdan ayrılanlar oldu ve gücümüz bayağı eksildi. Sene boyunca 19 maç yaptık, 7 yengi, 5 beraberlik, 7 de yenilgi aldık. Attığımız 36, yediğimiz 37. 
 
4.1.1932, Kupa Maçı, Ispartakule, Şarkşimendöfer, 1-0
İlk yarısı golsüz biten karşılaşmaya kalede Nail (Muhiddin), bekler Cevat, Reşat, haflar Aptüş, Ömer, Fehmi, forvet Ahmet, Hayati, Refik, Mevlüt, Dobiş Hakkı onbiriyle çıktık. 60.dakikada Refik beş kişiyi çalımlayarak, şahsi gayretiyle bize kupayı kazandıran golü kaydetti. Geleneksel kupa törenle Davutpaşa’ya verildi. Ancak bu ilk kupamız kulüp Cerrahpaşa’ya taşınırken yok oldu!
 
19.1.1932, Kupa Maçı, Osmaniye, Mimarsinan 0-1
Çok üstün olduğumuz bir maçta mağlup olmamız büyük şanssızlıktı. Sahaya kalede Muhiddin, bekler Reşat, Aziz, haflar Arap Selahattin, Ömer, Emin, forvet Tarık, Faruk, Refik, Cevat, Ahmet onbiriyle çıktık. Maçın başında tesadüfi bir golle öne geçen karşıtımız üstünlüğünü 90 dakika sürdürdü. Bu maçın ardından Faruk, Tarık ve Arap Selahattin takımımızdan ayrılarak Davutpaşa tramvay durağında, Davutpaşa Terbiyeyi Bedeniye kulübünü kurdular.
 
24.1.1932, Arapkuyusu,  Union Sportiva İtaliana, 0-2
İki takım halinde, Şark Şimendöfer takımıyla maç yapmak üzere Arapkuyusu’na gelen Tepebaşı semtinin Union Sportiva İtaliana (U.S.İ.) takımı B kadrosuyla bizi yenmeyi başardı. Sahaya kalede Fethi, bekler Reşat, Aziz, haflar Trifo, Manoli, Emin, forvet Hayati, Arif, Refik, Nevzat, Mevlüt onbiriyle çıkan takımımız düz siyah formalı, sol meme üstünde beyaz bir haç bulunan armadaya kafa tutamadı. Aynı gün A takımıyla 4-0’lık bir yengi alan rakibimiz Bambino ve Japoni gibi hızlı ve sert şutlar atabilen oyuncular ile bizi çok rahatsız etti. Neyse savunmamız iyi bir oyun ortaya koydu da ağır bir yenilgiden kurtulduk!
 
25.1.1932, Çukurbostan, Necmi İstiklal, 0-6
Sahaya kalede Nuri, bekler İrfan, Cevat, haflar Ahmet, Ömer, Kulelili Reşat, forvette Ahmet, Hayati, Kulelili Hayri, Arif, Mevlüt onbiriyle çıktık. Kaptan Emin’in Süleymaniye, Arap Selahattin’in Şark Şimendöfer, Tarık ve Faruk’un Vefa ve Beşiktaş’a gitmeleriyle hayli zayıflayan takımımız hezimete uğradı. As oyuncumuz Refik ise böyle bir yenilgiyi tahmin ettiği için maça gelmemişti. Necmi İstiklal ise bu özel maçı Topkapı takviyeli oynadı, bunun da altını çizmek gerekiyor.
 
23.12.1932, Kupa Maçı, Ispartakule, Şark Şimendöfer 1-3
Sahaya kalede Muhiddin, bekler Cevat, Fehmi, haflar Aptüş, Emin, Hakkı, forvette Ahmet, Hayati, İsmail, Refik, Badi Ahmet onbiriyle çıktık. Refik’in golüyle ilk yarıyı önde kapamamıza karşın, ikinci yarıda art arda yediğimiz gol yenilgiyi hazırladı.
 
30.12.1932, Çukurbostan, Davutpaşa Terbiyeyi Bedeniye, 3-3
Sahaya kalede Nail, bekler Cevat, Aziz, haflar Aptüş, Ömer, Reşat, forvet Ahmet, Hayati, Refik, Hakkı (Mevlut), Badi Ahmet (Arif)
 
Aynı semtin aynı isimli iki takımı sahamızda yenişemedi, doksan dakika 3-3 beraberlikle sonuçlandı. Gollerimiz Refik (2) ve Ahmet’ten geldi.