1990-91

1990-91
Alipaşa ahalisi mevsime umutlarla başladı, yüzler gülüyordu. 1989 belediye seçimlerinde yurt çapında başarı kazanan sosyal demokratların temsilcisi, Fatih belediyesi başına geçen Dr. Yusuf Günaydın olumlu işler yapıyor, yapmaya çalışıyor, amatörlerin çamurlu, yoksul ve dağınık dünyasına bir çekidüzen vermeye çabalıyordu. Günaydın bu bağlamda Mayıs sonlarında bir toplantı yaptı, Fatih bölgesindeki 38 kulübün temsilcilerini bir araya getirdi. Gerçi toplantıya 10 kulüp temsilcisi gelmişti ama çaba önemliydi. Amatörlerin sorunlarının ivedilikle çözümü için bir kurul oluşturuldu. Bu icra kurulu iki sene içinde 21 spor kulübüne tesis kazandıracaktı.
 
Davutpaşa 1990/91 mevsiminde oldukça canlıydı. Minikler, yıldızlar, 14-16 yaş gurubu ve gençler altyapıda mücadele ederken, A takımı ikinci amatördeydi. Bizi son iki yıl şampiyonluğa alıştıran 14-16 bu yıl gurubunda yine başarılı karşılaşmalara imza attı. Özmurat, Dikilitaş, Yeşilköy, Telsiz, Kartaltepe gibi karşıtları tepeledi zahmetsizce ama iki güçlü ekibe, Yayla İ.Y. ve Alibeyköy’e yenilince şampiyonluk düşlerimiz dağıldı, parçalandı. Olsun, yine de iyiydi 14-16.
 
A takımımız İstanbul ikinci amatörün dördüncü gurubunda yer aldı. Onlu bir guruptu bu. B.Tunaspor, Haliç, Topkapı, Yeşilpınar, Zeyrek, Sarıçubuk, Altınay, G.Birliği, Langa gibi takımlardan oluşuyordu.
 
Haliç’in, Burhan Esmen yönetiminde gol bile yemeden, bütün maçlarını farklı skorlarla kazanarak ve rakiplerine uzak ara fark atarak şampiyon olduğu mevsim boyunca biz de oldukça iyi maçlar çıkardık pek de güçlü olmayan rakipler karşısında. B.Tunaspor’ı 2-1, Zeyrek’i 6-1, Altınay’ı 3-0 yendik mesela; Haliç karşısında bile harika mücadele ettik 0-1 yenilmemize karşın.
 
A takımının mücadelesinin göz doldurmasının yanında, mevsim sonunda sevindirici olan başka bir şey de değerli oyuncumuz, büyük kaybımız Necati Balaban adına bir turnuva düzenlenmiş olmasıydı. Uzunyusuf’taki maçlar Haziran 20’de başladı.