2002-2003

2002-03
2002-03 mevsimini Davutpaşa ikinci amatör kümede geçirdi. Alipaşa ahalisinin oldukça mutsuz olduğu günlerdi bunlar. Kediler bile yalancıktan yalanıyordu. Kömürcü çırağı gibiydi hepsi. Ve mutsuz olduğumuz kadar umutsuzduk da, çünkü tünelin ucunda kocaman bir karanlık gözüküyordu. Çukurbostan’dan atılmış, Uzunyusuf’dan kovulmuştuk. Davut Kılıç’ın mekan arayışıyla belediye koridorlarını sabah akşam arşınladığı günlerdi.
 
Onur Özcan’ın Feriköy’den yuvaya dönmesi güzel bir haberdi elbette. Ama takım ruhunu kaybetmişti. Oyuncular genç ve ciddiyetsizdi. Onur ekip otobüsüne bindiğinde kendini yabancı gibi hissediyordu. İstikrarın i’si kalmamıştı.Namık Sevik’te yapılan antrenmanlar oyunculara angarya gibi geliyordu. İki gün çalışıyorduk. Antrenör Sıtkı Özcan’dı, genel kaptan ise Davut Kılıç.
 
Onur Özcan lige kötü girdiğimizi, daha sonra daha iyi neticeler aldığımızı hatırlıyor. Herhalde orta sıralarda bitirdik diyor. Oyuncuların çoğunun genç takımdan geldiğini ekliyor, bir de  deneyimli oyuncular Bekir, Gürcan ve Ahmet’in takımda yer aldığını.
 
Onur Özcan’ın bir anısı da Çayırbaşı Özkanspor maçıyla ilgili. 0-8 yenildiğimiz maç sonrası oyuncuların soyunma odasında şen şakrak gülüp eğlendiklerini gören Özcan iyice öfkelenip futbolu bırakmaya karar veriyor bu nedenle. Ama General Kılıç onu engelliyor, bir hafta içinde sahalara döndürüyor.