2021-22

2021-22

2021 de aynen bir önceki sene berbat geçti, bir yandan Covid-19 belası vuruyordu, bir yandan iktidarın yerle bir ettiği hukuk sistemi, ekonomi, yurda akın akın gelen Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı kaçkınlar. 28 Temmuz-12 Ağustos arasında 49 ilinde çıkan 299 orman yangınında 9 kişi hayatını kaybetmiş, yüzbinlerce hektar orman arazisi küle dönmüştü. 10 Ağustos iki Türk gencinin Suriyeli mülteci gurup tarafından öldürülmesi Altındağ’ı karıştırmıştı. 11 Ağustos Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki sel, su baskını ve heyelanlarda 82 yurttaş ölmüş, 29 Ekim Atatürk Kültür Merkezi yeniden düzenlenerek hizmete açılmış, 29-30 Kasım Marmara, Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinde esen şiddetli fırtına nedeniyle 7 yurttaş hayatını kaybetmişti.

1 Ocak 2022’de Ermenistan Türkiye’ye uyguladığı ambargoyu kaldırmış, 2 Mart Covid-19 tedbirleri bağlamında manasızca yasalaşan HES kodu uygulaması ve açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı. 9 Mart İsrail ve Türkiye devleti başları 14 seneden sonra Ankara’da görüşmüş, 10 Mart Rusya-Ukrayna Savaşını sona erdirmek amacıyla dışişleri bakanları Antalya’da bir araya gelmiş ama toplantı bir çözümle sona ermemişti. 25 Nisan bir hukuk rezaletiydi; Osman Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 25 Mayıs da ilginç bir toplantıya tanıklık ediyordu: 15 sene sonra İsrail ile Türkiye dışişleri bakanlığı seviyesinde bir araya gelmişti.       

Mevsime çalıştırıcı değişikliğiyle girdik. 2019-20’de sınırlı olanaklarla genç ve enerjik bir takım kuran, iyi futbol oynatan İlhan Karaca yoktu artık. Sıtkı Özcan’ın yönetiminde deneyimli oyuncu Yusuf Kaymak çalıştırıcı-oyuncu olarak kadronun başındaydı. Kağıt üstünde ise armadanın generali Davut Kılıç gözüktü.

Yaz ayları gelip de süper amatöre çıkmamız kesinleştiğinde ise artacak giderlerin yaratacağı sorunlar nedeniyle, işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösteren başkan Hasan Limanoğlu istifa etti.  Böylece genel kurula gidildi. 1968’den bu yana ailemizin içinde bulunan, en olumsuz günlerde bayrağımızı elinden bırakmayan Sıtkı Özcan tek aday olarak girdiği kongrede başkan seçildi. Özcan yaptığı açıklamada süper amatör için yeterli bütçeye sahip olmadığımızı, bu nedenle ikinci amatöre düşmeyi tercih edip, alt yapıya ağırlık vereceğini söyledi.

Gelelim maçlara.   

2021-22 mevsiminde birinci ve ikinci amatör ligler birleştirilmiş oynandı, Davutpaşa 1926 dokuz takımlı 14.gurupta yer aldı.

İlk maçımızı 26 Mart 2022 günü Yıldırımbosna deplasmanında yaptık ve 6-0’lık parlak bir galibiyetle Fındıkzade topraklarına döndük. İBB Bayrampaşa Stadında 17’de başlayan karşılaşmaya Mert, Ahmet Bayram, Akif, Yusuf Çakıroğlu, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer Telli, Aykut, İlyas, Fatih onbiriyle başladık. Yusuf Kaymak, Ali Hürcan, Mertcan daha sona oyuna girenler oldu. Rakibin pis seyircisinin baştan sona ettiği küfürler dışında bizim için mutlu bir 90 dakikaydı. Fatih 9.dakikada perdeyi açtı. Ancak 14.dakikada Akif’in kırmızı kartla sahadan atılması tatsızdı. Yine de kavuniçi-kahverengi armada dimdik durdu, 19.dakikada yine Fatih’in attığı golle farkı ikiye çıkardı. Furkan ve Aykut’un gördüğü sarı kartların sonrasında Fatih’in 25.dakikada golleri üçlemesi ise karşıtların umudunu yok eden darbe oldu. Devre böyle kapandı. İkinci yarıda da başarılı oyunumuzu sürdürüp 60.dakikada günün golcüsü Fatih, 62.dakikada Mertcan, 71.dakikada Ali Hürcan ile goller bulup maçı kolayca kazandık.

Davutpaşa 1926 ikinci maçını 3 Nisan 2022 günü 11’de İstanbul Trabzon ile oynadı ve sahadan 6-2’lik güzel bir yengiyle ayrıldı. İBB Yenikapı Tesisleri’ndeki karşılaşmaya Mert, Ahmet Bayram, Ali Hürcan, Yusuf Çakıroğlu, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, İlyas, Yusuf Kaymak, Fatih onbiriyle çıktık. Ahmet Akyüz, Mustafa Can, Aykut sonadan oyuna girenlerdi. Maça hızlı başlayan gençler 7.dakikada Fatih, 8.dakikada İlyas, 12.dakikada Arif, 39.dakikada Aykut’un golleriyle devreyi dört farklı önde kapadı. İkinci yarıda Zafer ve Arif’in golleri türbündeki Davutpaşa 1926 sevdalılarını sevindirirken karşıtların bulduğu iki gol puan almalarına yetmedi.

Davutpaşa 1926 üçüncü maçını 6 Nisan 2022 Çarşamba günü Emirgan deplasmanında oynadı ve 1-0’lık yengiyle yine taraftarını sevindirdi. Maç 15’te Sarıyer Belediyesi Çayırbaşı Stadı’nda başladı. Onbirimiz Mert, Ahmet Bayram, Akif, Yusuf Çakıroğlu, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, İlyas, Yusuf Kaymak, Fatih şeklindeydi. 29.dakikada Yusuf Çakıroğlu’nun kırmızı kart görerek takımı 10 kişi bırakması bizi korkutsa da oyunu dengede tutmayı bildikve devreyi kazasız belasız gol yemeden bitirdik. İkinci yarıda 74.dakikada golcü Fatih’in ayağından kazandığımız golle de öne geçtik. Böylece bol sarı kartlı geçen mücadeleden başarıyla ayrılmayı bildik.

Davutpaşa 1926 dördüncü maçını 9 Nisan 2022 günü Yeşilcespor ile yaptı ve sahadan 6-2’lik güzel bir yengi alarak dörtte dördü başarı hanesine yazdı. Saat 12’de Namık Sevik Stadı’nda başlayan karşılaşmaya Mert, Ahmet Bayram, Akif, Ahmet Akyüz, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, İlyas, Yusuf Kaymak, Fatih onbiriyle başladık. Mustafa Can, Aykut, Mertcan, Ali Hürcan ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu. Maça hızlı girdik ve 5.dakikada Ahmet Akyüz ile öne geçtik. İlk yarı tek farklı kapandı. İkinci yarı gol sağanağı altında geçti. 50.dakikada Zafer, 57.dakikada Yusuf Kaymak, 61.dakikada İlyas farkı dörde çıkardı. Rakiplerin Ali Yaşar’ın ayağından buldukları gole de 72.dakikada İlyas ile karşılık verdik. Geri kalan süre içinde Tolga’nın takımına kazandırdığı gole de Zafer 77.dakikada yanıt verince üç puan altı golle bizim oldu.

Davutpaşa 1926 beşinci maçını 17 Nisan 2022 Pazar günü Esentepe Adıyaman deplasmanında oynadı ve sahadan 7-1’lik farklı bir galibiyetle ayrılarak kavuniçi-kahverengi sevdalılarına mutlu bir gün yaşattı. İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde saat 14’te başlayan maça Mert, Ahmet Bayram, Akif, Ahmet Akyüz, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, İlyas, Yusuf Kaymak, Fatih onbiriyle başladık. Aykut ve Mertcan ilerleyen dakikalarda oyuna katılanlardı. 18.dakikada Fatih’in golüyle öne geçtikse de karşıtlar devre sonuna doğru eşitliği yakaladılar. Ancak yarı biterken Fatih ile yine üstünlük sağladık. İknci yarıda yine Fatih 52, 61, 65 ve 69.dakikalarda gollerini altıya çıkardı. Perdeyi 79.dakikada Mertcan kapadı ve huzurla döndük Fındıkzade topraklarına.

Davutpaşa 1926 altıncı maçını gurubun zayıf takımlarından Esenler Turgut Reis ile oynadı ve 8-2’lik farklı bir galibiyete daha imza attı. Namık Sevik’te 12’de başlayan karşılaşmaya Mert, Ali Hürcan, Akif, Yusuf Çakıroğlu, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, Ahmet Akyüz, Fatih, İlyas onbiriyle başladık. Aykut, Mertcan ve Yusuf Kaymak daha sonra forma şansı bulanlardı. Maça Fatih’in sakatlanmasıyla girmemiz şanssızlıktı. Henüz 6.dakika dolmamıştı. Ancak talihsizlik bununla kalmadı 11.dakikada rakip öne geçti. Ancak İlyas ve Ahmet Akyüz ile hemen cevap verdik buna. 17.dakikada kalemizde gördüğümüz golle eşitlik sağlandıne yazık ki. Bu kez de İlyas’ın iki golü devreyi iki farklı önde bitirmemize olanak tanıdı. İkinci yarı da üstünlüğümüzü sürdürdük, bu kez Ahmet Akyüz’ün iki, Yusuf Kaymak ve Mertcan’ın birer golü bize farklı bir yengiyi hazırladı.

Davutpaşa 1926 yedinci maçını gurupta birincilik için çekiştiğimiz Mahmutşevketpaşa ile deplasmanda oynadı ve sahadan 1-3’lük tatsız bir yenilgiyle ayrıldı. 23 Nisan 2022 Cumartesi günü Ayazaoğlu Yusuf Tunaoğlu sahasında, saat 17’de başlayan maça Mert, Ahmet Bayram, Yusuf Çakıroğlu, Akif, Arif, Süleyman, Furkan, Zafer, Ahmet Akyüz, Yusuf Kaymak, İlyas onbiriyle çıktık. Aykut ve Ali Hürcan ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu. Maç çok sert geçti, sarı ve kırmızı kartlar havada uçuştu. Golcü Fatih’in sakatlığı nedeniyle aramızda olmaması talihsizlikti. Bir başka talihsizlik karşıtımızın henüz 5.dakikada bir gol bularak karşılaşmaya özgüvenle başlamasıydı. İlk yarı Ali Hürcan ve Furkan’ın sarı kartlarıyla 0-1 kapandı. Mahmutşevketpaşa yine Mahsum’un ayağından devre başındaiki farkı yakalayınca oyun iyice sertleşti. 59.dakikada Yusuf Çakıroğlu’nun kırmızı kart görmesi ise umudumuzu iyice kırdı. Ardından Ahmet Akyüz ve Süleyman’ın sarı kartları geldi. Oysa Süleyman’ın 63.dakikadaki golü bizim için olumluydu sanki. Rakipten de 81.dakikada eksilme olması sanki dedirtmişti ama son dakikalarda Zafer ve Arif’in sarı, Ahmet Bayram’ın kırmızı kartları moral bozucuydu  Bu tatsızlıklar içinde ev sahibi 97.dakikada bir gol daha buldu ve maçı 1-3 kaybettik.                                   

Davutpaşa 1926 ilk yarının sonuncu, toplam sekizinci maçını gurubun sert takımlarından Ateştuğlaspor ile oynadı ve sahadan 0-0 beraberlikle ayrıldı. 1 Mayıs 2022 Pazar günü Namık Sevik Stadı’nda başlayan karşılaşmaya Mert, Ali Hürcan, Mustafa Akif, Süleyman, Arif, Muhammed Furkan, Mertcan, Mehmet Aykut, Zafer, Fatih, İlyas onbiriyle çıktık. Maç başa baş geçti, iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı. Sakatlar ve cezalı oyuncular nedeniyle sadece iki yedekle çıkabildiğimiz oyunda kalecimiz Mert’in 85.dakikada kırmızı kart alması bir başka olumsuzluktu. Kaleci Abdullah ve Yusuf Kaymak ilerleyen dakikalarda forma şansı bulanlardı.

Davutpaşa 1926  ikinci yarının birinci, mevsimin dokuzuncu maçını kümenin alt sıralarında yer alan ama genç ve yetenekli oyunculardan kurulu Yıldırım Bosna ile yaptı ve sahadan 4- 1’lik güzel bir galibiyetle ayrıldı. 15 Mayıs 2022 Pazar günü, Namık Sevik Stadı’nda saat 16.20’de başlayan maça kalede Abdullah, savunmada Ali Hürcan, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Ahmet Akyüz, Muhammed Furkan, Yusuf Kaymak, ilerde Zafer, Fatih, Ahmet Bayram onbiriyle çıktık. İlk 45 dakika yirmi küsur sıcaklık nedeniyle ağır tempoda geçti. Maça golle başladık. Henüz 3.dakikada köşe atışından gelen topu Zafer düzgün bir vuruşla ağlara gönderdi. İlerleyen dakikalarda oyun orta saha mücadelesine dönüştü. 27.dakikada bir karşı akında Batuhan kale sahasında buluştuğu topla eşitliği sağladı. Davutpaşa 1926 yiğitlerini bu gol üzdü. Maçı teleskopuyla Beykent’ten heyecanla izleyen Sayın Vedat Arda’nın tansiyonu 20’ye fırladı bu nedenle. Bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz limonlu suyunu içedursun, orta sahanın başarılı topçusu Ahmet Akyüz’ün 36.dakikada orta sahadan alıp kişisel gayretiyle götürdüğü ve ceza sahası çizgisi üstünden attığı şut kalecinin solundan içeri girince ilk devreyi 2-1 önde bitirdik. İkinci yarı Ahmet Bayram çıktı, İlyas girdi. Bu devrede suni çimlere daha etkili bir oyun döşedik. 47.dakikada Ahmet Akyüz karşıt alanda aldığı topla ceza sahasına girdi ve meşin yuvarlağı kalecinin bu kez sağından kale ağlarına mıhladı ve farkı ikiye çıkardı. 64.dakikada Fatih’in sağdan yaptığı ortaya güzel bir röveşata yapan İlyas golleri dörtledi. 69.dakikada Zafer’in yerine Mehmet Aykut, 80.dakikada Yusuf Kaymak’ın yerine Mertcan girdi. Bu arada 85.dakikada rakibin başarılı forveti Hamdi Berk’in şutu bizim direklerden döndü. 87.dakikada oyun sertleşti, Bedirhan kırmızı, rakipten Anıl ve bizden Yusuf Çakıoğlu sarı kart gördüler. Son dakikaları rakip kalede geçirdiysek de Yıldırım Bosna kalecisi başarılı kurtarışlarıyla farkı önledi ve sahadan güzel bir yengiyle ayrıldık. Davutpaşa 1926 forever, You’ll Never Walk Alone!

Davutpaşa 1926 ikinci yarının ikinci, mevsimin onuncu maçını genç ve enerjik oyunculardan kurulu İstanbul Trabzon deplasmanında yaptı ve sahadan aynen geçen haftaki gibi 4- 1’lik bir galibiyetle ayrıldı. 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü, Halkalı Stadı’nda saat 15’te başlayan maça kalede Abdullah, savunmada İlyas, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Ahmet Akyüz, Muhammed Furkan, Aykut, forvette Yusuf Kaymak, Zafer, Fatih onbiriyle çıktık. Sakatıklar ve kırmızı kart cezaları nedeniyle oyuncu sıkıntısı çekmemiz tatsızdı ve tek yedeğimiz Mertcan’dı. İlk golü yememize karşın maçı çok üstün götürdük, attığımızdan çok fazlasını da kaçırdık. Ancak söylemek gerekiyor İstanbul’da hüküm süren rüzgar nedeniyle köşe atışları lehimize çalıştı, deneyimli oyuncumuz Yusuf Kaymak’ın attığı kornerin doğrudan rakip filelerle buluşması çok şirindi. Aykut, Yusuf Kaymak (2) ve Yusuf Çakıroğlu golleri atanlardı. Böylece 3 değerli puanı hanemize yazarken, en büyük rakibimiz Mahmutşevketpaşa’nın da yenilgisiyle 2 puanlık farkla liderliğe yükseldik. Buna bir maçımızın da eksik olduğunu hatırlatırsam, puan farkının aslında 5 olduğunu vurgulayım. En büyük seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın teleskopu kırıldığı için maçı izleyemesi ise günün en talihsiz gelişmesiydi. 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının üçüncü, mevsimin on birinci maçını kendi sahasında, Emirgan ile oynadı ve aldığı 6-1’lik galibiyetle Fındıkzade kedilerini taze ciğer yemiş kadar sevindirdi. 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü, Namık Sevik Stadı’nda saat 14’te başlayan maça kalede Mert, savunmada Ali Hürcan, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Yusuf Kaymak, Muhammed Furkan, Aykut, forvette İlyas, Zafer, Fatih onbiriyle çıktık. Maç öncesi sakatlıklar nedeniyle kenarda sadece üç yedek oyuncumuzun olması türbünde konuşlanan Davutpaşa 1926 sevdalıları için kaygı vericiydi. Efes Pilsen türbününü güzel havanın da etkisiyle dolduran sevdalılar için de kaygı vericiydi elbette. Dahası maç başlar başlamaz golcü Fatih’in sakatlığının yinelenmesi ve oyundan çıkışı kavuniçi-kahverengi aşıklarını daha da ürkütmüştü. Ancak genç savaşkanlar hamdu senalar olsun oyuna hızlı girerek Belgradkapı semalarına umut fışkırtmayı bildi. İlk yarıda mükemmel bir oyun oynadık. Fatih’in yerine oyuna giren Mertcan ve deneyimli orta saha Yusuf Kaymak’tan gelen iki golle devreyi 3-0 önde kapadık. İkinci yarıda forma şansı bulan Yasin Emre oldu. İyi oyunumuz bu 45 dakikada da zevkle izlendi. Ve üç gol bu başarılı futbolu süsledi: Aykut, Yusuf Kaymak ve İlyas’tı gollerimizi atanlar. Günün tek tatsızlığı en büyük seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın Survayvır Panaroma izlediği için aramıza katılamamasıydı. Yedikule kedileri elinde beyzbol sopasıyla Beykent’e hareket ettiği söylenen Selçuk abinin türbün liderimize nasıl bir tepki göstereceğini merak ediyor.   

Davutpaşa 1926 ikinci yarının dördüncü, mevsimin on ikinci maçını dış sahada Yeşilce Spor ile oynadı ve aldığı 2-0’lık galibiyetle Davutpaşa 1926 yiğitlerini şekerli yoğurt yemiş kadar sevindirdi. 29 Mayıs 2022 Pazar günü, Kağıthane Yeşilce Spor Tesisleri’nde saat 16’da başlayan maça kalede Mert, savunmada Ali Hürcan, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Yusuf Kaymak, Muhammed Furkan, Aykut, forvette İlyas, Zafer, Ahmet Bayram onbiriyle çıktık. İlerleyen dakikalarda Mertcan forma şansı buldu. Yeşilce küme düşme korkusuyla olacak oldukça gayretli gözüktü 90 dakika boyunca, yırtıcı genç oyuncularıyla dengeli bir oyun sergiledi. Ancak biz de deneyimli oyuncularımızla sonuca gitmeyi bildik. İlk yarı Zafer’in golüyle 1*0 sonuçlandı. İkinci yarıda da istediğimiz oyunu sahaya yayarken Yusuf Kaymak ile farkı ikiye çıkardık. Böylece rakibin enerjisi ve oyunumuzu bozan sahanın olağan ölçülerden kısalığına karşın almak istediğimizi aldık Fındıkzade topraklarına gururla döndük. 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının beşinci, mevsimin on üçüncü maçını iç  sahada Esentepe Adıyaman’la ile oynadı ve aldığı 4-1’lik galibiyetle hayat pahalılığı, hukukun bitmişliği, öğrenimin can çekişmesi, sığınmacıların yarattığı keşmekeş gibi asal sorunlar nedeniyle suratları somurtuk dolaşan Davutpaşa 1926 yiğitlerini sütlü nuriye  yemiş kadar sevindirdi. 1 Haziran 2022 Çarşamba günü, Namık Sevik Stadı’nda saat 12’de başlayan maça kalede Mert, savunmada Ahmet Bayram, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Yusuf Kaymak, Muhammed Furkan, Aykut, forvette İlyas, Zafer, Mertcan onbiriyle çıktık. İlerleyen dakikalarda Fatih ve Ahmet Akyüz forma şansı buldu. Karşılaşma çok sıcak bir havada oynandı, bu nedenle tempo iki yarıda da düşüktü. Maçı baştan sona üstün götürdük ve  geriden oyun kurarak, pasla çıkmayı seçtik. İlk yarıyı Zafer’in iki, İlyas’ın bir golüyle 3-1 önde bitirdik. İkinci yarıda da Ahmet Akyüz golleri dörtleyince maçtan üç farklı galip ayrıldık. Ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştık. 

Davutpaşa 1926 ikinci yarının altıncı, mevsimin on dördüncü maçını dış sahada Esenler Turgutreis ile oynadı ve aldığı 2-0’lık galibiyetle hem hayat pahalılığı, bulutlara fırlayan enflasyon, atılan savaş naraları nedeniyle içleri dışları kararmış dolaşan Davutpaşa 1926 yiğitlerini yoğurtlu ıspanak yemiş kadar sevindirdi, hem de mevsimin bitmesine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 4 Haziran 2022 Cumartesi günü, İBB Bayrampaşa Stadı’nda, saat 16’da başlayan maça kalede Mert, savunmada Ahmet Bayram, Yusuf Çakıroğlu, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Aykut, Muhammed Furkan, Zafer, forvette İlyas, Fatih, Mertcan onbiriyle çıktık. İlerleyen dakikalarda Ali Hürcan ve Ahmet Akyüz forma şansı buldu. Karşılaşma çok sıcak bir havada oynandı, bu nedenle tempo iki yarıda da düşüktü. Maça çok hızlı girdik ve 1.dakikada Mertcan, 10.dakikada Aykut’un golleriyle iki arklı üstünlük yakaladık. Doksan dakikanın tamamında üstünlüğümüzü rakibe kabul ettirdik. Ve bu maçtan da galip ayrıldık. Ve tarihimizin dördüncü şampiyonluğunu kazanmış olduk. Tebrikler Davutpaşa 1926 yiğitleri, bu zaferde emeği geçenlerin tümü.      

Davutpaşa 1926 ikinci yarının yedinci, mevsimin on beşinci maçını kendi sahamızda Mahmut Şevketpaşa ile oynadı ve sahadan 2-2 eşitlikle ayrıldı. Geçtiğimiz hafta Esenler Turgutreis maçında 14.gurupta şampiyonluğunu ilan eden kavuniçi-kahverengi renkli cengaverler karşılaşmayı dolu türbünler önünde oynadı. Coşku doruktaydı  ve Yedikule, Fındıkzade, Cerrahpaşa ve Alipaşa ve Samatya kedileri gelen şampiyonluğun, on gündür hastanede yatan takımın 54 senelik generali Davut Kılıç’ın yeniden sağlığına kavuşması için derman olacağını söylediler maç öncesi ve maç sonrası. 12 Haziran 2022 Pazar günü, Namık Sevik Stadı’nda saat 18’de başlayan maça kalede Mert, savunmada Ali, Arif, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Ahmet Akyüz, Muhammed Furkan, Yusuf Kaymak, forvette Zafer, Mertcan, Göksel onbiriyle çıktık. Kırmızı kart cezalıları, sakatlar ve askere giden oyuncularımız nedeniyle kulübede oturan yedek kalecimiz Abdullah’ın ikinci yarıda forvette forma şansı bulması ise maçın ilginç yanlarından biriydi.  Karşılaşmanın ilk yarısı başa baş geçti, golsüz soyunma odasına gitti takımlar. İkinci yarıda iki farklı geriye düşsek de, ilkin Zafer, sonra da Muhammet Furkan’ın son saniye golüyle iki gol bulmamız sevindiriciydi. Beraberlik golü öncesi kalecimiz Mert’in rakip kaledeki hamlesi ise oyunun bir başka ilginç anlarındandı. Ancak üç puan önemli değildi bugün, önemli olan başarılı bir mevsim sonunda gelen ve mırnavların kirli patileriyle coşkuyla, benzersiz bir neşeyle  alkışladığı mutlu bir birincilikti. Tebrikler Davutpaşa 1926’nın genç savaşkanları ve her dönem genç kalan ak saçlı yiğitleri, yani bu zaferde emeği geçenlerin tümü.    

Davutpaşa 1926 ikinci yarının sekizinci, mevsimin on altıncı ve sonuncu maçını dış sahada Ateştuğla Spor ile oynadı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Haftalar öncesi 14.gurupta şampiyonluğunu ilan eden kavuniçi-kahverengi renkli cengaverler sakatlıklar ve askere giden oyuncularımız nedeniyle sahaya zar zor 13 oyuncu getirebildi ve sadece emektar Onur Özcan ve genç takım kalecisi Bahadır yedekler arasındaydı. 25 Haziran 2022 Cumartesi günü, saat 14’te Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadı’nda başlayan  karşılaşmaya kalede Mert, savunmada Ali, Yasin Emre, Süleyman, Mustafa Akif, orta sahada Ahmet Akyüz, Muhammed Furkan, Yusuf Kaymak, forvette Zafer, Mertcan, Göksel onbiriyle çıktı. Çok sıcak bir havada oynanan karşılaşmanın ilk yarısı başa baş geçti. Muhammed Furkan’ın orta sahadan alıp, kaleciyi de çalımlayarak attığı gol türbündeki yiğitler tarafından avuçlar kızarana kadar alkışlandı. İkinci yarının sonlarında karşıtlar beraberlik golünü atınca da takımlar sahadan yenişemeden ayrıldı. Maç sonunda federasyon yetkililerinden aldığımız kupa göz yaşartıcıydı. Çünkü zorluklarla dolu geçen bir mevsim sonunda tarihimizin dördüncü şampiyonluğunu kazanmıştık. Tebrikler bu zaferde emeği geçenlerin tümüne.       

U12

Mevsim başında belki 13.gurupta yer alacağımız açıklanmış, 7 takımlı bir ligde oynayacağımızı düşünmüştük ama Covid-19 tedbirleri bağlamında bu kategoride maçlar oynanmadı.

 

U14

8 takımlı 2.gurupta yer aldık bu sene. Rakipler Anadolu Kafkas Spor (3-7, 2-4), Esenyurt Kartal (1-3, 0-3), Beylikdüzü İdmanyurdu (3-3, 2-4), Ömerli Köyü (1-3, 2-3), Büyükçekmece Mimarsinan (2-1, 2-5), Ortaköy Silivri (3-9, 4-6), Denizköşkler (0-6, 6-0).

Denizköşkler’in 32 puanla şampiyon olduğu gurubumuzda, aldığımız 2 yengi, 1 beraberlikle 7 puan topladık ve sonunculukla kapadık mevsimi.  

U16

8 takımlı 30.gurupta lige başlayacağımızı açıklamamıza karşın katılmadık ve böylece bütün maçlarımızı hükmen (0-3) kaybederek utanç dolu bir mevsim yaşadık.

U18

8 takımlı 16.gurupta yer aldık. Rakiplerimiz İstanbul Gümüşhane (3-0, 3-0), İstanbul Trabzon (0-3, 0-7), Bayburt 1918 Futbol Kulübü (3-4, 2-3), Örnektepe (1-6, 3-4), Çelikspor (0-1, 0-7), Harmantepe (0-1, 3-2), 1453 İstanbul As Spor (8-1, 1-2). 

Gurupta İstanbul Trabzon şampiyon olurken, 14 maçta aldığımız 4 galibiyetle kendimize 6.sırada yer bulabildik, 1453 İstanbul As Spor ve İstanbul Gümüşhane’yi geride bıraktık.