1997-98

1997-98
1997-98 mevsimine de Davutpaşa takımı aynı teknik kadro ve yönetimle girdi. Yani bir yıl öncesinin koşan, enerjik takımını yaratan İsmail Erdoğan yönetti takımı. Genel kaptan Davut Kılıç gereken yerde tecrübesiyle yardımına koştu genç çalıştırıcının. Başkan Erdoğan Özgür ve yönetimi teknik ekiple uyumlu bir ilişki içindeydi mevsim boyunca. Böyle diyor Erdoğan ve Kılıç eski güzel günleri anarken. Ekibi başarı olan nitelendiriyor Kılıç ve Erdoğan ama ilk ikiye giremiyoruz nedense. Üçüncü de olamıyoruz. Sefaköy’de kaybedilen bir maçla ortalara savruluyoruz. Tertemiz takım, diyor kurmaylar. Koşan ve mücadeleci.
 
Erdoğan birinci amatör ligde başarılı olan bir evvelki yılın kadrosunu korudu bu yeni sene sırasında. Kaleci Ercan, sağbek Ertaç, solbek Yakup, stoper Uğur stoper, libero Kaya Yolal, orta sahada Hüsnü, İbrahim, santrfor Aydın, solaçık Hakan yine formalarını terlettiler. Erdoğan iki takviye hatırlıyor bugün. Eskişehir’den gelen libero Ethem ve Bandırma, Zeytinburnu gibi ekiplerde oynamış olan orta saha Cem.
 
Davutpaşa’ya Kadri Aytaç’ın iteklemesiyle gelen İsmail Erdoğan mevsim sonunda yine Kadri Aytaç’ın bir sözüyle ayrılıyor. Oysa herkes memnun birbirinden. Ama usta Aytaç, ‘’Bir takımda ya bir sene, ya iki sene kalacaksın‘’ şeklinde buyurmuştur yılların deneyimiyle ve genç Erdoğan da edinmiş olduğu bilgi ve tecrübeyi başka mekan ve kişilerle paylaşmayı uygun görüyor. Ayrılıyor dostça. 
 
Genç takıma gelince; bir önceki yılı ikinci kümede şampiyon bitiren güçlü kadro birinci amatöre çıktığında biraz değişikliklere uğruyor ama yine başarılı sayılır. Kümede kalmayı başarıyoruz.