2003-2004

2003-04
Yokluklar içinde geçen bu mevsimi Mehmet Halıcı anlatıyor. ‘’Bu sezon takım tamamen sahipsizdi. Altyapı takımın malzemecesine emanetti. Mahmut Bül'e. Liglere minik takım, yıldız takım ve genc olmak üzere üç kategoride katılmıştık.  Genç takımımız hariç öteki kategorilerde üçüncü sırada bitirmiştik. Çok yetenekli arkadaşlarımız vardı aramızda. Ama ne yazık ki çoğu arkadaşımız imkansızlıklar yüzünden takımı bırakmak zorunda kaldı.
 
Mevsim boyu sayısız tatsızlık yaşadık ve butatsız olaylar kimsenin yaşamak istemeyeceği olaylardı. Anımsamak bile istemediğim olaylar.Antrenmanlarımızı Namık Sevik stadında yaptık. Bazen de Namık Sevik Stadı’nın girişindeki beton zeminde. Ben 13 yaşındaydım ve minik takım oyuncusuydum. Maçlara giderken her hafta 12 -13 yaşlarında ufaklıklar olarak aramızda para toplar, servis arabası kiralardık.
 
Takıma sahip çıkan malzemeci Mahmut abimizdi. Biz kendisine Mahmut hoca derdik. Çünkü başımızda bir tek o vardı. Elinden geldiğince bize sahip çıkan, yardım eden, yeri geldiğinde karnımızı doyuran Mahmut hocamızdı.Hiç unutmuyorum, bir gün bir maçtan sonra, Bahçelievler’den Namık Sevik Stadı’na yürüdük takım halinde. Başımızda da Mahmut hocamız. Eski ve köklü bir kulübe yakışmayacak şeydi bunlar. Mahmut hocamıza çok teşekkür ediyorum yeri gelmişken.

Takım kadromuza gelince; Murat Elmacı kalecimizdi. Sağbek Adem Gür, sol bek Yusuf Halıcı; savunmanın göbeğinde Suat Kösegil ve Tuncay Özbek. Orta sahamız Ramazan Elidaş, Kadir Şabanoğlu ve Mehmet Halıcı’dan kuruluydu.  İleri üçlümüzdee Muhsin Uykutan, İmat Çiftçi ve Cevat Çiftçi oynuyordu.

Kadroyu tamamlayan oyuncular arasında Hamza Köksal, Ferhat Aydın, Emre Yücekaya, Uğur Adalı, Uğur Adır, Umut Acar ve Yusuf Kahraman’ı sayabilirim.
 
Rakiplerimiz Çıksalınspor, Çayırbaşı Özkanspor, Merterspor, İstanbul Gençlerbirliği, Yedikulespor, Güzelhisarspor, Siyavuspaşaspor, Yıldızspor, Teraziderespor, Beştelsizspor, Yeşilgazspor’du. Oynadıgımız stadlar ise Merter, Siyavuşpaşa, Namık Sevik, Çayırbaşı, Akademi, Çıksalın’dı.
 
A takımı ikinci amatördeydi ve çok vasat bir ekip görünümündeydi. Oyuncularını sayayım şimdi de. Selim Ertan Çakıllı, Tarık İnce, Yalçın Gerçek, Ufuk Kotan, Selçuk Emre, Özgür Atik, Özcan Hirik, Oral Alataş, Onur Özcan, Hüseyin Barış Barol, Besim Nacir, Bahadır İnce, Ahmet Şahin, Ahmet Artun. Antrenör Sıtkı Özcan’dı.