1996-97

1996-97
1996-97 mevsimi öncesi Davut Kılıç bir teklif götürdü eski topçusu İsmail Erdoğan’a. A takımını çalıştırmasını istedi. Erdoğan 1995 yılında antrenör diplomasını almış, 1995-96 mevsiminde Çapa takımında yardımcı antrenörlükle işe bismillah demişti. Bu nedenle biraz çekinerek yaklaştı bu teklife. Ama General Kılıç onu cesaretlendirdi. Genel kaptanlığı kendisinin üstlendiğini hatırlattı. İstediği ölçüde yardımcı olacağını ısrarla belirtti Erdoğan’a. Erdoğan belki yine kabul etmeyecekti ama bu konuşma sırasında yanlarında nasılsa bulunan büyük topçu, deneyimli antrenör Kadri Aytaç lafa girdi. Yüzünde biraz alaycı gülümsemesiyle, Hani Piç İsmail’din sen, dedi Kadri Aytaç, hani her şeyi yapardın, hani çok cesurdun, gözünü budaktan esirgemezdin! Böylece İsmail Erdoğan ile Davut Kılıç anlaşacak ve tokalaşacaklardı.   
 
1996/97 mevsiminde İstanbul birinci amatör kümesinde yer aldı Davutpaşa.  Erdoğan koşan ve mücadele eden bir takım yarattı. Genç ve ısıran bir takımdı bu. Kaleci Ercan, sağ bek Ertaç, sol bek Yakup, stoper Uğur, kaptan Kaya Yolal, orta sahada Hüsnü, İbrahim, santrfor Aydın,  solaçık Hakan, Erdoğan’ın bugün hatırladığı topçular.
 
Güçlü bir guruptu mücadele ettiğimiz. Pazariçi Köprülü, Harmantepe, Ramispor, Bezirganbahçe Erdoğan’ın hatırladığı karşıtlarımız. İkinci bitirdik ligi Bezirganbahçe’nin ardından. Türkiye şampiyonası için altılı grupta oynamaya hak kazandık. Ama üçüncü olarak yukarı turlara çıkma hakkı elde edemedik. 4-4-2 oynadık sene boyunca. As oyuncular Hüsnü, Kaya, Yakup, Ertaç’tı diyor deneyimli antrenörümüz.
 
Futbolcu-hoca-genel kaptan-yönetim ilişkisi de iyiydi, diyor Erdoğan. Erdoğan Özgür başkanlığında iyi bir hava yaratılmıştı. Sabah kahvaltıları yapılırdı birlikte. Malzeme sıkıntısı yoktu. Zeytinburnu, Yeşil Ilgaz sahasında 2 ya da üç antrenman yapılırdı haftada. Uzunyusuf’taki halı sahada da bir gün taktik.
 
Gençler ise bu mevsim gruplarında birinci olarak Alipaşa semtine bir şampiyonluk getirdiler. Övüncümüz oldular. Kalede Onur Özcan mükemmel oyunlarıyla babası Sıtkı’ya layık olduğunu kanıtladı. Alp,  Hüseyin, Eyüp, Özcan,  Büyük Ömer ve Küçük Ömer savunmada görev aldılar. Neco, Muhlis, Cüneyt, Doğan, Ata orta sahada, Oktay, Tarık Donat, Mesut da ileride ter döktüler.