2019-20

19 Ağustos ülkemizde bir utanç günüydü, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanları görevden alınmış, yerlerine kayyum ataması yapılmıştı. 16 Eylül Türkiye, Rusya ve İran liderleri Suriye konulu bir üçlü zirvede Ankara’da toplanmış, 9 Ekim TSK ve Suriye Milli Ordusu tek taraflı barış ilan eden Suriye Demokratik Güçleri’ne karşı Barış Pınar Harekatı başlatmış, 6 Aralık Bayraktar Akıncı adı verilen TİHA (Taaruzi İnsansız Hava Aracı) ilk uşunu yapmıştı.

 

2020 berbat başlıyordu, Çin’de başlayan ve hızla dünyaya yayılan Covid-19 belasına karşı 10 Ocak günü Sağlık Bakanlığı bünyesinde Koronavirüs Bilim Kurulu oluşturulmuş, 15 Ocak büyük bir ayıptan uzun bir süre sonra nihayet kurtulmuştuk: Vikipedi’nin erişim engelini kaldırmıştı Anayasa Mahkemesi. 27 Şubat İdlib’te Türk konvoyuna yapılan saldırı sonucu 30 askerimiz ölmüş, 30 da yaralımız vardı. 1 Mart Türkiye Bahar Kalkanı Harekatı’nı başlatmış, 11 Mart ilk Koronavirüs vakaları görülmüş, 12 Mart okullar birkaç haftalık süreler için kapatılmış, 17 Mart salgında ilk ölüme tanık olunmuş, 21 Mart 65 yaşüstü sokağa çıkamaz buyrulmuş, 3 Nisan aynı yasak 20 yaş altına da getirilmiş, 10 Nisan 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı konmuş, 1 Haziran normalleşme eğilimleri ağır basmış, 15 Haziran Kuzey Irak’a Pençe-Kartal Operasyonu adıyla hava taarruzuna girişilmişti.         

Gelelim bizim diyara. Ertuğrul Aydos’tan başkanlığı devralan ve berbat geçen bir mevsim sonunda, hiç beklenmedik bir küme düşüklüğüyle şok yaşayan Abdülkadir Sak bir sene sonunda Sıtkı Özcan’ın muhalefetine dayanamadan bayrağı Hasan Limanoğlu’na devretmişti. Böylece parasal manada çok zorlanan kulüp 1.amatörde küçük bir bütçeyle alçakgönüllü bir takım kurdu ve takımı Yedikule’nin deneyimli hocası İlhan Karaca’ya teslim etti. Doğru bir seçimdi bu çünkü mevsim boyunca Fındıkade kedilerinin yüzlerini güldüren oyunlar çıkaracak, sene sonunda şampiyonluğu, hakem oyunları nedeniyle kaçıracaktık. 

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsiminin ilk maçını 22 Eylül 2019 Pazar günü Sefaköy Kartal ile dış sahada oynadı ve sahadan 3-0 galip ayrıldı. Sefaköy Kartal Stadında saat 16’da başlayan karşılaşma güneşli ama rüzgarlı bir havada, düzgün zeminde oynandı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Ercan, Yavuz, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur Özcan, Batuhan, Furkan, Ali Hürcan, Berkehan, Enes Aşçı’ydı. İlk yarı rüzgar altında oynamamıza karşın rakibimizin 30. dakikada Gürkan’ın attığı golle öne geçmesini bildik. Bu dakikalarda çok üstündük ancak gol sayımızı arttıramadık. Soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda oyun denkti. Ancak bu devrede de gol pozisyonlarında girmeyi bildik ve günün yıldızı Gürkan’ın iki golüyle maçı üç farklı önde bitirdik. Emektarlardan Turgay Özcan kadroyu çok iyi bulduğunu söylerken, bu seneden umutlu olduğunun altını çizdi. Böylece ilk dış saha maçından üç puanla Fındıkzade’ye mutlu dönerken, Kızıl Elma’nın yüzleri kaygıyla dolu kedilerini de sevindirmiş olduk. 

Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci maçını 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Bağcılar Güneşli ile oynadı ve sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı. Güneşli, yirmi dereceyi aşkın bir ısıda, uygun bir zeminde yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadında saat 17’de başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Cemre, Fuat, forvette Tarık, Gürkan, Mustafa şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur, Yavuz, Berkehan, Batuhan, Ali, Furkan, Enes’ti. İlk kırk beş dakika daha iyi gözüksek de gol yollarında hiç etkili değildik. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda iki takım da atak bir futbolu seçti ve karşılıklı akınlarda epey gol kaçtı.  Ercan’ın kırmızı kartla saha dışında kaldığı son dakikalarda elimize geçen fırsatları değerlendirememizhayal kırıklığı yaratsa da rakip güçlüydü, yenilebilirdik de!

Davutpaşa 1926 mevsimin üçüncü maçını deplasmanda 4.gurubun güçlü takımı Bahçeköyspor ile yaptı ve sahadan 4-1’lik şahane bir galibiyetle ayrıldı. 6 Ekim 2019 Pazar günü, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahasında oynanan karşılaşma saat 15’te başladı. Türbünde toplanan Başgan Hasan Limanoğlu, Orhan İren, Cengiz Erkazan, General Kılıç, Ali Atik, Ramazan Emre, Savaş Yarbay, Necati Küçükçavdar, Necip Timurözü, Ayhan Tirki, Zülfü Becerikli gibi abilerin yanında bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu oldukça yadırganırken; sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Yavuz, Fuat, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. İlk 45 dakika biraz durgunduk. Ve ilk golü 12.dakikada yiyen biz olduk. Buna 15.dakikada Tarık ile karşılık verdik. Bu devrede Gürkan’ın değerlendiremediği fırsatlar soyunma odasına eşitlikle gitmemize neden oldu. İkinci yarıya Yavuz’un yerinde Ali ile başladık. İlerleyen dakikalarda Alper ve Batuhan da forma şansı buldu. Bu devrede iyi bir oyun tutturan takımımız 53.dakikada orta sahanın usta ayağı Fuat, 62.dakikada da günün golcüsü Tarık, 86.dakikada da Gürkan ile bulduğu gollerle ikinci dış saha maçında da üç puan ile buluştu. Hasan Başgan, İlk yarıda biraz bocaladık ama ikinci yarıda kumaşımızı sergiledik, diyerek türbündeki ve sahadaki genç yiğitlerle birlikte Bahçeköy’den neşeli ayrıldı. Orhan İren abimiz ise, Bazı ufak tefek eksikler olsa da bu takım iş yapar, diyerek iyimserliğini dile getirdi.  

Davutpaşa 1926 mevsimin dördüncü maçını 12 Ekim 2019 Cumartesi günü 4.gurubun genç ve dinamik takımı Esenler ile oynadı ve sahadan çok zor ama çok değerli 3 puanla ayrıldı. Güneşli bir havada ve 22 derecelik bir ısıda oynanan maç Namık Sevik’te16.45’te başlayabildi. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa,  Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Cemre (Ali), Ercan, Hüseyin, Fuat, forvette Mustafa Kıraç (Tarık), Gürkan şeklindeydi. Maça hızlı başlayan, oyuna hakim olan kavuniçi-kahverengi aramadaydı ve bunun ödülünü de Gürkan’ın ayağından bulduğumuz golle gördük. Güzel oyun gol sonrası da devam etti. Farkı arttırmamız Hasan Başgan, General Kılıç, Savaş Yarbay, Cengiz Erkazan, Zülfü Becerikli, Ali Atik gibi senyörlerle dolu türbünde umutla beklenirken, orta sahada başlayan ve zincirleme hatalarla meşin yuvarlağı kalemizde görmemize neden olan golle hayal kırıklığı yaşadık. Devre bitimine kadar toparlanamayan takımımızın geriye düşmesi de işten bile değildi ama neyse Serdar yüzde yüzlük bir fırsata geçit vermedi de Esenler öne geçemedi. İkinci yarı rüzgarı arkasına alan Esenler bizi çok zorladı. 51.dakikada yine peş peşe savunmada yapılan hatalar sonrası rakip öne geçti. Türbünde ahlar vahlar içinde hepimiz kıvranırken mücadeleyi bırakmayan gençler ilkin Ali ile eşitliği yakaladı. Uzatmanın son dakikasında da usta ayağımız Fuat’ın kafa golüyle öne geçmeyi bildi.   

Davutpaşa 1926 mevsimin beşinci maçını 20 Ekim 2019 Pazar günü Muradiye deplasmanında yaptı ve sahadan 1-3’lük mağlubiyetle ayrıldı ve bu yılın ilk yenilgisini almış oldu. 22 derecelik bir ısıda, uygun koşullarda oynanan karşılaşma saat 15.15’te Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisinde başladı. Sahaya çıkan onbirimiz Onur, İsa, Ali, Erkan, Tolga, Cemre, Ercan, Fuat, Hüseyin, Gürkan, Yusuf şeklindeydi. Yedeklerimiz Serdar, Batuhan, Furkan, Yavuz, Mustafa Kıraç, Tarık, Ahmet’ti. Maça hızlı başlayan rakibimiz oldu, ilk yarı boyunca daha iyi oynayan Muradiye’ydi. Bunun sonucunda da köşe atışından gelen topta attıkları kafa golü ile öne geçtiler. Yine de devre bitimine yakın Fuat’ın köşeyi hedefleyen vuruşu ile eşitliği yakalamamız sevindiriciydi. İkinci yarıya bu kez iyi başlayan bizdik ama ilerleyen dakikalarda uzaklardan gelen bir top filelerimizle kucaklaşınca epey üzüldük. Muradiye kalesine yaptığımız ataklarda da savunma bilincimizi biraz yitirince bir gol daha yedik ve umutlu geldiğimiz bu dış saha maçından boynumuz bükük ayrıldık.  

Davutpaşa 1926 mevsimin altıncı maçını 26 Ekim 2019 Cumartesi günü gurubun güçlü takımı İzzetpaşa ile oynadı ve sahadan 7-3’lük bir galibiyetle ayrıldı. Güneşli ama rüzgarlı bir havada, uygun koşullarda yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadındaydı ve saat 12.45’te başladı. Maça kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Hüseyin, orta sahada Cemre, Ercan, Fuat, forvette Mustafa Kıraç, Gürkan, Tarık onbiriyle çıktık. İlk yarıya hızlı başlayan ve gol arayan takım bizdik. Ancak bir karşı atakta sıfırdan yaptıkları tuhaf bir vuruşla öne geçen İzzetpaşa oldu. Ancak Tarık, Erkan ve Gürkan’ın golleriyle ilk devreyi önde kapamayı bildik. İkinci yarıya tutuk giren onbirimiz bunun sonucunda iki golü ağlarında gördü. Sonrasında baskılı bir oyun tutturarak Gürkan, Mustafa Kıraç, Fuat ve Yavuz’un golleriyle farklı bir galibiyet elde ettik. İkinci yarıda oyuna girenler ise Batuhan, Yavuz ve Ali’ydi.

Davutpaşa 1926 mevsimin yedinci maçını 31 Ekim 2019 Perşembe günü Gelişimspor ile oynadı ve sahadan 4-1’lik güzel bir galibiyetle ayrılarak ilk sıralar için iddaalı olduğunu gösterdi. Yağmurlu ve serin bir havada, ışıklar altındaki Beyoğlu Stadında saat 18.50’de başlayan karşılaşmaya kalede Serdar, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Cemre, Hüseyin, Fuat, forvette Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan onbiriyle çıktık. Yedeklerimiz Onur, Ali, Yavuz, Furkan, Batuhan, Ercan ve Alper’di. Takımımızın ilk yarıda sergilediği oyun alkış topladı. Bunun sonucunda da soyunma odasına Tarık’ın attığı gollerle 2-1 önde gittik. Bu yarının tek üzücü yanı girdiğimiz sayısız pozisyonu cömertçe harcayıp farka gidememiş olmamızdı. İkinci yarı da ilkinden farksızdı, rakipten çok üstündük ama gol yollarındaki yetersizliğimiz sadece Fuat ve Mustafa Kıraç ile kazandığımız sayılarla sınırlı kaldı.

Davutpaşa 1926 mevsimin sekizinci maçını güçlü Mimarsinan ile oynadı ve sahadan 1-3 yenilgiyle ayrıldı. 3 Kasım 2019 Pazar günü, güneşli bir havada, uygun bir zeminde yapılan karşılaşmaya kalede Serdar, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Ercan, Fuat, Hüseyin, forvette Mustafa Kıraç, Gürkan, Tarık şeklinde çıktık. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Cemre, Ali ve Yavuz’du. İlk yarı başa baş geçti, 30.dakikada köşe atışından gelen topu filelerimizde görünce geriye düşsek de Tarık’ın golüyle eşitliği sağlamamız sevindiriciydi. Ancak hakemin uzatmalarda Mustafa’nın düşürülmesine penaltı kararı vermemesi Belgradkapı kedilerince itirazlarla karşılandı. Maçın kırılma anı bence burasıydı. İkinci yarıya hızlı başlayan bizdik ama dakikalar ilerledikçe dengeyi kuran Mimarsinanlılar yakaladıkları iki fırsatı gole çevirerek bu önemli maçı kazanmayı bildi.  

Davutpaşa 1926 ilk yarının son, mevsimin dokuzuncu maçını dış sahada üst sıralar için çekiştiği güçlü Bahçelievler İdmanyurdu ile yaptı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Güneşli bir havada, 22 derecelik ısıda, İBB Şenlikköy Stadında oynanan karşılaşma saat 16.45’te başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Cemre, Hüseyin, forvette Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan şeklindeydi. İlk yarı başa baş bir mücadele şeklinde geçti. 15.dakikada attığımız nizami golün hakem tarafından iptal edilmesi özellikle türbündeki senyörler tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Ardından 28.dakikada topu filelerimizde görmemiz ise bir talihsizlikti. Karşı kaleye gidişlerimiz eşitliği yakalamak için yeterli olmayınca soyunma odasına 0-1 yenik girdik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Fuat ile Ali oldu. Bu 45 dakikada biz daha üstündük.  Fuat’ın serbest atıştan kazandırdığı golle eşitliği sağladıktan sonra, rakibin de 10 kişi kalmasından yararlanıp fırsatlar yakaladık ama şans perileri yanımızda ne yazık ki değildi. 

Davutpaşa 1926 mevsimin onuncu maçını 17 Kasım 2019 Pazar günü Sefaköy Kartal ile yaptı ve sahadan 4-2’lik bir galibiyetle ayrıldı. Güneşli bir havada, Namık Sevik Stadında saat 12.30’da başlayan karşılaşmaya kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Hüseyin, Fuat, Cemre, forvette Mustafa Kıraç, Tarık, Gürkan onbiriyle çıktık. Ali, Yavuz, Ercan ikinci yarıda forma şansı bulan gençlerdi. Maça hızlı başlayan kavuniçi-kahvrengili topçular henüz 2.dakikada gol yollarının etkili ismi Fuat’ın düzgün vuruşuyla öne geçmeyi bildi. Ardından rakip kalede baskı kuran onbirimiz ne yazık ki farkı çoğaltamayıp soyunma odasına ancak 1-0 önde gidebildi. İkinci yarıya da goller kaçırarak başlasak da ilerleyen dakikalarda Sefaköy Kartal dengeyi kurmayı başardı. Son dakikalara girildiğinde biz türbünde tam bu maç böyle bitecek, aman gol yemesek derken de tam tamına beş gol sığdı bu daracık süre içine. Gürkan soldan götürdüğü topu gol yaptı, ardından Ercan ceza çizgisi üstünden vurduğu şutla farkı üçe çıkardı. Ama gevşeyen oyuncularımız birkaç dakika geçmeden, hem de çok basit pozisyonlarda iki gol gördü kalelerinde. Uzatmanın son saniyelerinde ise Mustafa Kıraç santradan aldığı topla rakip kale indiğinde düşürüldü ve temdit penaltısı kullandı; böylece sonucu imzalamış oldu.

Davutpaşa 1926 mevsimin on birinci maçını 23 Kasım 2019 Cumartesi günü deplasmanda Bağcılar Güneşli ile oynadı ve sahadan 3-0 ayrılarak zirve takibini sürdürdü. 17 derecelik ısıda, uygun koşullarda oynanan karşılaşma Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadında saat 15’de başladı. Sahaya kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Fuat, Hüseyin Uslu, Cemre, forvette Gürkan, Mustafa Kıraç şeklinde çıktık. Tarık, Ali ve Yunus ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu.  Maça büyük bir şanssızlıkla girdik, henüz 2.dakikada Ercan sakatlanarak hastaneye kaldırıldı. İlk yarıyı büyük üstünlükle geçirdikse de vuruşlarımızı ağlarla buluşturmadık. Neyse 59.dakikada kritik gollerin adamı Fuat ilk golümüzü atarak rahatlattı bizi. İkinci yarının kalan kısmında da egemenliğimizi sürdürürken yine Fuat ve son dakikada Gürkan’ın attığı gollerle zor bir deplasmandan 3 puanla dönmenin mutluluğunu yaşadık. Ancak Ercan’ın sakatlığı çok üzücüydü, genç oyuncumuza geçmiş olsun diyoruz. 

Davutpaşa 1926 mevsimin on ikinci maçını 1 Aralık 2019 Pazar günü 4.gurubun küme düşmeyi maçlar tamamlanmadan garantilemiş gözüken Bahçeköy ile oynadı ve sahadan 7-0 gibi farklı bir galibiyetle ayrıldı. Namık Sevik Stadında saat 11.10’da başlayan, 11 derecelik ısıda, kapalı ve serin bir havada oynanan karşılaşmaya Onur, Yavuz, Erkan, Tolga, Yusuf, Hüseyin, Fuat, Cemre, Ali, Mustafa, Gürkan onbiriyle çıktık. Tarık ve Batuhan ilerleyen dakikalarda forma şansı bulan gençlerdi. Maçın bir anlamı da yıllarca kavuniçi-kahverengi renklere özveriyle hizmet sunmuş olan Onur Özcan’ın jübilesi olmasıydı. Onur 15 dakika durduğu kaleyi sonrasında Serdar Köylü’ye bırakırken Belgradkapı, Silivrikapı, Kocamustafapaşa ve Yedikule kedilerince dakikalarca alkışlandı. Yağmurda ıslanan patiler kızarıncaya kadar hem de! İlk dakikadan sonuncusuna çok üstün götürdüğümüz maçın ilk 45 dakikası 4-0 bitti. Gollerimiz 22.dakikada penaltıdan Fuat, 25.dakikada Ali, 35.dakikada Gürkan ve 40.dakikada Mustafa’dan geldi. İkinci yarıda da görüntü farksızdı. 60.dakikada Ali, 65.dakikada Fuat, uzatmalarda Yusuf ile bulduğumuz gollerle rahat bir galibiyet aldık ve böylece Fındıkzade’nin havaların bozmasıyla rahatı kaçan mırnavlarına bir nebze de olsa teselli sunduk.  

Davutpaşa 1926 mevsimin on üçüncü maçını gurubun çetin cevizlerinden Esenler deplasmanında oynadı ve sahadan 2-1’lik çok güzel bir galibiyetle ayrılarak ilk iki mücadelesini sürdürmeyi sürdürdü. 13 derecelik bir ısıda, açık ama rüzgarlı bir havada oynanan karşılaşma İBB Esenler Stadında 15.30’da başladı. sahaya çıkan onbirimiz Serdar, İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, Fuat, Hüseyin, Cemre, Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan şeklindeydi. ilk yarıyı üstün oynayan onbir bizimkilerdi. Bulduğumuz gol pozisyonlarında da 30.dakikada Tarık, 40.dakikada Mustafa Kıraç ile bulduğumuz gollerle soyunma odasına iki farklı önde gittik. İkinci yarı maç biraz dengelendi. Bu yarıda forma şansı bulanlar Ali ve Kenan oldu. Bu 45 dakika da epey gol pozisyonuna girdik ancak değerlendirmedik. Üstelik son dakikalarda rakibe bir de gol fırsatı vermemize karşın yine de sahadan önemli bir galibiyetle ayrılmayı başardık, Fındıkzade topraklarına kazasız belasız döndük. 

Davutpaşa 1926 mevsimin on dördüncü maçını 15 Aralık 2019 Pazar günü gurubun güçlü takımı Muradiye ile oynadı ve sahadan 4-1’lik güzel bir galibiyetle ayrıldı. 14 derecelik ısıda, yağışsız ama serin bir havada oynanan karşılaşmaya kalede Serdar, savunmada Yusuf, İsa, Hüseyin, Erkan, orta sahada Fuat, Cemre, Ali, forvette Tarık, Mustafa, Gürkan onbiriyle çıktık. İlk 45 dakikaya hızlı başlayan yiğitler Gürkan’ın 5.dakikadaki golüyle hemen öne geçmeyi bildi. Bunu Fuat’ın penaltı golü izledi. Devrenin son 20 dakikasında hız kesmemiz tatsızdı. Bundan yararlanan Muradiye de penaltıdan kazandığı golle farkı bire indirdi. Soyunma odasına 2-1 önde gittik. İkinci yarı karşılıklı ataklarla geçti ama biz daha üstün olan taraftık, bunu da Tarık’ın iki golüyle taçlandırıp karşılaşmadan önemli bir üç puanla ayrıldık. Bu yarıda forma şansı bulanlar Kenan, Batuhan ve Yavuz’du.

Davutpaşa 1926 mevsimin on beşinci maçını 21 Aralık 2019 Cumartesi günü İzzetpaşa deplasmanında oynadı ve sahadan 0-0 beraberlikle ayrılarak Fındıkzade kedilerini üzdü. Maç 14.30’da Feriköy Stadında başladı. Bulutlu, 17 derecelik bir ısıda oynanan karşılaşmaya kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Tolga, Erkan, Yusuf, orta sahada Hüseyin Uslu, Fuat, Cemre, forvette Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan onbiriyle çıktık. İlk yarı iki takım da başa baş bir mücadele koydu. Ancak girdiğimiz pozisyonlarda İzzetpaşa kalecisinin başarılı oyunu topu filelerle buluşturmamızı engelledi. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Ali ve Kenan oldu. Bu devrede  daha baskılı bir oyun sergiledik, epey de fırsat yakaladık. Ancak toplarımızın direklerden dönmesi talihsizlikti. Hüseyin’in itirazları nedeniyle kırmızı kart görmesi ise tatsızdı. Böylece çok önemli bir maçta iki puan kaybederek ilk iki hedefimizde büyük yara aldık.  

Davutpaşa 1926 mevsimin on altıncı maçını 29 Aralık 2019 Pazar günü Gelişimspor ile oynadı ve sahadan 2-0 galibiyetle ayrıldı, ilk ikiye girme mücadelesini sürdürdü. Namık Sevik Stadında saat 16.45’te başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz Serdar, İsa, Yusuf, Tolga, Cemre, Fuat, Kenan, Ali, Tarık, Mustafa, Gürkan şeklindeydi. İlerleyen dakikalarda oyuna girenler Yavuz ve Batuhan’dı. İlk yarı üstünlüğümüzle geçti ama girdiğimiz pozisyonlarda son vuruşlarımız iyi değildi. 15.dakikada Tarık’ın attığı golle soyunma odasına 1-0 üstün gittik. İkinci yarı da ilkinden farklı değildi, yine sahaya egemen olan bizdik. Bunun sonucunu da Fuat’ın penaltı golüyle alıp maçtan galip ayrıldık ve bu haftaki lider Mimarsinan ile oynayacağımız maçı düşünmeye koyulduk.

Davutpaşa 1926 mevsimin 17. maçını 4 Ocak 2020 Cumartesi günü 4.gurubun lideri, şampiyonluğunu geçen hafta matematiksel olarak garantilemiş olan Mimarsinan ile oynadı ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldı. 10 derece ısıda ancak yağışsız bir havada yapılan karşılaşma bir önceki karşılaşmada çıkan olaylar nedeniyle, Fatih Mimarsinan Stadında 15.30’da başlayabildi. Sahaya çıkan onbirimiz Serdar, İsa, Yusuf, Tolga, Cemre, Fuat, Hüseyin, Ali, Tarık, Mustafa, Gürkan şeklindeydi. İlerleyen dakikalarda forma şansı bulan Kenan oldu. İlk yarı başa baş geçti, iki taraf da girdiği pozisyonları değerlendiremedi ve soyunma odalarına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda Gürkan ile 50.dakikada öne geçtikse de, üstünlüğümüzü ancak 20 dakika koruyabildik. Uzatmaların son saniyelerinde direkten dönen topumuz talihsizlikti. Böylece süper amatöre çıkma umutlarımız son hafta oynayacağımız Bahçelievler İdman Yurdu maçına kaldı.

Davutpaşa 1926 mevsimin on sekizinci ve son maçını 12 Ocak 2020 Pazar günü ikincilik için çekiştiği Bahçelievler İdman Yurdu ile yaptı ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrıldı. Saat 15’te Namık Sevik Stadında başlayan karşılaşma kapalı ama yağışsız bir havada, 9 derecelik bir ısıda oynandı. Sahaya çıkan onbirimiz Serdar, İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, Ali, Hüseyin, Fuat, Mustafa, Uğur, Gürkan şeklindeydi. Tarık, Yavuz ve Yasin ilerleyen dakikalarda forma şansı bulan gençlerdi. İlk yarıda üstün oynayan bizdik, Tarık’ın devre sonlarında uzaklardan savurduğu şutla da öne geçip soyunma odasına önde girmeyi başardık. İkinci yarının hemen başında yediğimiz gole karşılık vermeyince maçı kazanamadık. Ancak mevsim boyunca gösterdiğimiz disiplin, birlik ve beraberlik ruhu, aldığımız üçüncülükten çok daha önemliydi.     

 

U11

Covid-19 salgını nedeniyle lig iptal edildi, maçlar oynanmadı.

 

U13

10 takımlı 15.gurupta yer aldık, Aslanordu Gençlik (2-7) maçıyla Mart 2020’de başlayan maçlar Covid-19 salgını çerçevesinde alınan önlemler nedeniyle yapılamadı.

 

U14/B

8 takımlı 10.gurupta yer aldık, 17 puan toplayıp 6.sırada yer edindik: S.Kartalspor (3-4, 3-3), Bayrampaşa Altıntepsi (3-4, 1-5), Halkalı (4-6, 2-4), Bağcılar Güneşli (11-2, 13-1), Y.Güneşspor (1-2, 1-1), Gençosman (9-1, 6-2), Eyüp Çırçır İmar (3-0, 0-9). 

 

U15A

8 takımlı ikinci gurupta yer aldık, karşılaşmalar 7 Aralık 2019 ile 22 Şubat 2020 tarihleri arasında oynandı: Kemer (1-2, 5-4), Bağcılar (3-0, 3-0), 5 Mevsim Gençlik (0-5, 0-16), Merkezefendi (2-5, 4-4), Yahya Kemal (1-6, 0-12), Akyelspor (0-7, 0-9), Başakşehir İkitelli (1-2, 0-5), Başarısız sonuçların ardından mevsimi ligden çekilen Bağcılar’ın adından yedinci kapadık ve bir alt kategoriye düştük.

 

U16

8 takımlı 6.gurupta yer aldık bu mevsim, maçlar 15 Eylül 2019 ile 30 Kasım 2019 tarihleri arasında oynandı: Esenler (2-6, 1-5), Başakşehir İkitelli (0-13, 0-5), Şirinevler (0-2, 0-4), 5 Mevsim Gençlik (0-10, 0-8), Avcılar Gençlik (0-6, 2-9), Kocasinanspor (0-3, 1-8), Eyüp Çırçır İmar (1-5, 1-4). Sonuncu olduğumuzu söylemeye gerek var mı? 

 

U17/B

Takımımız 8 takımlı 14.gurupta yer aldı, mevsimi 6.sırada tamamladı: Yeniyüzyıl Gençlik (1-4, 0-1), Tophane Tayfun (0-1, 1-5), Osmaniye İstiklal (1-0, 1-8), İstanbul Kastamonu (1-2, 1-5), Beştelsiz (1-1, 1-2), Kağıthane Çağlayan (1-1, 4-1), Malkoçoğlu Spor (2-3, 0-3).

 

U19/2

7 takımlı 18.gurupta 7 Mart 2020 günü mevsime girdik. İlk maçımızda Esenler Turgut Reis’e 0-3 yenildik. İkinci maçımızı ise Zeytinburnu Zafer’e 1-2 kaybettik. Ancak Covid-19 belası nedeniyle ligin gerisi gelmedi, maçlar iptal edildi.   

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsiminin ilk hazırlık maçını 1 Ağustos 2019 Perşembe günü Yeni Gayret ile yaptı ve sahadan değerli forvet Mustafa Kıraç’ın attığı gollerle 3-1’lik galibiyetle ayrıldı. Sahaya çıkan oyuncularımızdan çoğu yeni mevsim için anlaştığımız topçular, olurken birkaç oyuncu da denendi (ancak son durum belli değil). Maç sonu açıklama yapan kurmay heyetinden Sıtkı Özcan ‘’Takımı beğendim. Mücadelemiz iyiydi. Eğer daha anlaşmış bir görüntü çizebilirsek lige tat veriririz. Ancak bunun için fizik kondisyonumuzu arttırmamız, oyuncularımızın daha kuvvetlenmesi gerekiyor. Sporcularımızın istekli olması beni sevindirdi’’ dedi.

Özcan’ın oyuncu karnesi ise şöyleydi.

Serdar (kaleci): olumlu, geriden oyunu iyi kuruyor, canlı tutuyor.

 

Onur (kaleci): kötü değil ama henüz tam hazır da sayılmaz.

 

İsa  (sağbek): yerini zaman zaman kaybetmesi dışında, iyi işler yaptı

 

Yusuf (solbek): yerini yadırgadı ama uyum sağlayacak zamanla.

 

Tolga (sağ stoper): iyi ama gol yediğimiz pozisyonda yerinde değildi

 

Erkan (sol stoper): iyi ama sarkık oynasa o golü yemezdik.

 

Cemre (sağ orta saha): iyi ama yerini kaybetmemesi gerekiyor

 

Ercan (sol orta saha): iyi ama yerini kaybetmemesi gerekiyor

 

Mustafa Kıraç (forvet): sahanın yıldızıydı

 

Fuat (santrfor arkası): kötü başladı, iyi bitirdi

 

Gürkan (solaçık): görev adamı olacak

 

Şemsettin (solbek), Alper (orta saha), Batuhan (orta saha), Erdoğan (sağ kenar) tümü de her an görev alabilecek yetenekte gençler.

 

Çok olumlu bir görüntü çizen Feyyaz ile  Hüsyin ve Yusuf kadroda yer almış olsalar da henüz aramızda bir anlaşma yapılmadı. 

 

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsimin ikinci hazırlık maçını 18 Ağustos 2019 Pazar günü Zeytinburnu’nun Yıldızspor’u karşısında yaptı ve sahadan 6-3’lük galibiyetle ayrıldı. Hasan Doğan Stadında saat 18.50’da başlayan karşılaşmaya takımımız kalede Serdar, savunmanın sağında Serhat, solunda Yusuf, ortasında Erkan ve Tolga, orta sahada Hüseyin, Ercan, sağ kanatta Tarık, sol kanatta Gürkan, forvet arkası Fuat, santrfor Mustafa Kıraç şeklinde çıktı. Kaleci Onur Özcan, kaleci Mücahit, sağbek Alper, sağbek Serkan, orta saha Batuhan, orta saha Kenan oyuna ilerleyen dakikalarda giren oyuncularımızdı. Gollerimizin ikisi Tarık, ikisi Mustafa Kıraç, ikisi de Alper’den geldi.

Yeni mevsimde takımımızda ‘’Küçük Ara Güler’’ görevini başarıyla üstlenen Sayın Ahmet Tok basın toplantısında ‘’Takımı çok beğeniyorum. Bu sene iyi işler yapacağız, bayağı ışık görüyorum gençlerde. Yüklemeler yapıldıkça, daha da iyi olacağız. Tüm Davutpaşalıları bu ışıltılı takımı desteklemeye davet ediyorum’’ dedi.

Tek üzüntümüz ise aramızda olmayan türbün liderimiz, bir numaralı seyircimiz Sayın Vedat Arda’nın, Merter’e motorlu kuryeyle gönderdiğive kendisini Selçuk Abimizin hışmından kurtaran çifte imzalı ve kaşeli doktor raporuna rağmenZeytinburnu’nun koca kafalı kedileri tarafından maç öncesinde gürültülü pıhlamalarla protesto edilmesiydi.

 

Davutpaşa 1926 yeni mevsim hazırlıkları çerçevesinde 25 Ağustos 2019 Pazar günü çıktığı Tepebağspor maçını 6-5 kazandı. Merkezefendi Stadında saat 16'da başlayan karşılaşma oldukça sıcak bir havada oynandı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada sağda İsa, stoperler Tolga, Cemre, solda Yusuf, orta sahada Hüseyin, solda, Ercan sağda, sağ kanat Tarık, sol kanat Gürkan, forvet arkası Fuat, santrfor Mustafa Kıraç şeklindeydi. Yedeklerimiz ise Batuhan, Onur, Berkehan, Akif, Alper, Ömer Faruk'tu. Goller Fuat (3), Mustafa (2)'dn geldi, bir de rakip kendi kalelerine attı.


 

Beykent prensi Sayın Vedat Arda'nın yokluğuna rağmen oyuncularımızın ortaya koyduğu mücadele takdire değerdi.

 

 

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsimi hazırlıkları çerçevesinde yaptığı maçlardan bir başkasını 31 Ağustos 2019 Cumartesi günü ezeli rakibimiz güçlü Karagümrük’ün B takımıyla oynadı ve sahadan güzel bir 2-1’lik galibiyetle ayrıldı. Namık Sevik Stadında saat 10.30’da başlayan karşılaşmaya çıkan onbirimiz kalede Onur, savunmada İsa, Cemre, Tolga, Yusuf, orta sahada Fuat, Ercan, Hüseyin, forvette Mustafa Kıraç, Gürkan, Tarık şeklindeydi. Serdar, Batuhan, Enes ve Muhammed daha sonra forma şansı bulan oyuncularımızdı.Baştan sona derli toplu bir oyunla göz dolduran takımımız Fuat ve Tarık’ın golleriyle kırmızı siyahlıları alt ederken, Karagümrük B’de A takımdan takviye yapan 4 oyuncunun varlığı dikkat çekiciydi. 

 2019-20 mevsimine hazırlanan takımımız 8 eylül 2019 pazar günü çatalca muratbey ile oynadığı hazırlık maçında 1-1 berabere kaldı. Karşılaşma Çatalca Stadında, saat 14.30’da başladı. kurmay heyetimizin de dikkatle izlediği maça çıkan onbirimiz onur, isa, yusuf, tolga, erkan, ercan, tarık, hüseyin, mustafa kıraç, fuat, gürkan şeklindeydi.sonradanoyuna girenler ise kaleci mücahit, batuhan ve ali'ydi. iki yarıda da başarılı bir oyun sergilememiz senyörleri mutlu ederken, tek golümüz gürkan'dan geldi.

 

2019-20 mevsimine hazırlanan Davutpaşa 1926 son hazırlık maçını 15 Eylül 2019 Pazar günü Kadırga ile yaptı ve sahadan 2-1 galibiyetle ayrıldı, Fındıkzade’nincefakar ve vefakar kedilerine umut aşıladı. Maç Mimarsinan Stadında, saat 16.30’da başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar (Onur) (Mücahit), sağ kanatta İsa, sol kanatta Yusuf, savunmanın ortasında Tolga, Furkan, orta sahada Ercan, Cemre, Berkehan, sağ kanat Tarık, sol kanat Gürkan, forvet Mustafa Kıraç şeklindeydi. Yavuz, Ali Batuhan, Hüseyin, Emre, Enes ise sonradan forma şansı buldu. Gollerimiz Mustafa penaltıdan ve Cemre’den geldi.     

 

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsiminin ilk maçını 22 Eylül 2019 Pazar günü Sefaköy Kartal ile dış sahada oynadı ve sahadan 3-0 galip ayrıldı. Sefaköy Kartal Stadında saat 16’da başlayan karşılaşma güneşli ama rüzgarlı bir havada, düzgün zeminde oynandı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Ercan, Yavuz, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur Özcan, Batuhan, Furkan, Ali Hürcan, Berkehan, Enes Aşçı’ydı. İlk yarı rüzgar altında oynamamıza karşın rakibimizin 30. dakikada Gürkan’ın attığı golle öne geçmesini bildik. Bu dakikalarda çok üstündük ancak gol sayımızı arttıramadık. Soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda oyun denkti. Ancak bu devrede de gol pozisyonlarında girmeyi bildik ve günün yıldızı Gürkan’ın iki golüyle maçı üç farklı önde bitirdik. Emektarlardan Turgay Özcan kadroyu çok iyi bulduğunu söylerken, bu seneden umutlu olduğunun altını çizdi. Böylece ilk dış saha maçından üç puanla Fındıkzade’ye mutlu dönerken, Kızıl Elma’nın yüzleri kaygıyla dolu kedilerini de sevindirmiş olduk. Tebrikler İlhan Karaca hocamız ve gençler.

 

Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci maçını 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Bağcılar Güneşli ile oynadı ve sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı. Güneşli, yirmi dereceyi aşkın bir ısıda, uygun bir zeminde yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadında saat 17’de başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Cemre, Fuat, forvette Tarık, Gürkan, Mustafa şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur, Yavuz, Berkehan, Batuhan, Ali, Furkan, Enes’ti. İlk kırk beş dakika daha iyi gözüksek de gol yollarında hiç etkili değildik. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda iki takım da atak bir futbolu seçti ve karşılıklı akınlarda epey gol kaçtı.  Ercan’ın kırmızı kartla saha dışında kaldığı son dakikalarda elimize geçen fırsatları değerlendirememizhayal kırıklığı yaratsa da rakip güçlüydü, yenilebilirdik de!

 

Davutpaşa 1926 mevsimin üçüncü maçını deplasmanda 4.gurubun güçlü takımı Bahçeköyspor ile yaptı ve sahadan4-1’lik şahane bir galibiyetle ayrıldı. 6 Ekim 2019 Pazar günü, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahasında oynanan karşılaşma saat 15’te başladı.Türbünde toplanan Başgan Hasan Limanoğlu, Orhan İren, Cengiz Erkazan, General Kılıç,Ali Atik, Ramazan Emre, Savaş Yarbay, Necati Küçükçavdar, Necip Timurözü, Ayhan Tirki, Zülfü Becerikli gibi abilerin yanında bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu oldukça yadırganırken; sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Yavuz, Fuat, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. İlk 45 dakika biraz durgunduk. Ve ilk golü 12.dakikada yiyen biz olduk. Buna 15.dakikada Tarık ile karşılık verdik. Bu devrede Gürkan’ın değerlendiremediği fırsatlar soyunma odasına eşitlikle gitmemize neden oldu. İkinci yarıya Yavuz’un yerinde Ali ile başladık. İlerleyen dakikalarda Alper ve Batuhan da forma şansı buldu. Bu devredeiyi bir oyun tutturan takımımız 53.dakikada orta sahanın usta ayağı Fuat, 62.dakikada da günün golcüsü Tarık, 86.dakikada da Gürkan ile bulduğu gollerle ikinci dış saha maçında da üç puan ile buluştu. Hasan Başgan, İlk yarıda biraz bocaladık ama ikinci yarıda kumaşımızı sergiledik, diyerek türbündeki ve sahadaki genç yiğitlerle birlikte Bahçeköy’den neşeli ayrıldı. Orhan İren abimiz ise, Bazı ufak tefek eksikler olsa da bu takım iş yapar, diyerek iyimserliğini dile getirdi. Ben de çalışkan hocamız İlhan Karaca ile gençlere Fındıkzade, Esekapı, Yedikule ve Samatya kedilerinin tebriklerini iletiyorum. 

 

Davutpaşa 1926 mevsimin dördüncü maçını 12 Ekim 2019 Cumartesi günü 4.gurubun genç ve dinamik takımı Esenler ile oynadı ve sahadan çok zor ama çok değerli 3 puanla ayrıldı. Güneşli bir havada ve 22 derecelik bir ısıda oynanan maç Namık Sevik’te16.45’te başlayabildi. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa