VECDİ ÖGE
Davutpaşa 1926 tarihine baktığımızda özellikle 1968 senesinde Çukurbostan’ın açılışının ardından başarılı genç takımların oluşturulduğunu ve altyapılarda azımsanmayacak dereceler elde edildiğine tanık oluyoruz. Ama bir de 1934-36 yılları arasında var olan ve karşıtları gol manyağına çeviren, sahadan silen ilk genç takımımızın varlığını Hava Albayı Mahir Yağızer’in defterlerinden öğreniyoruz ki gururlanmamak elde değil!
 
Bu başarılı genç takım bize başta Adil Özyedierler, Mahir Yağızer, Vecdi Öge, Fethi Adal ve Ömer Akalın gibi daha sonra A takımın da yıldızları olacak, bize İstanbul İkinci Ligi’nde şampiyonluk kazandıracak olan kudretli takımın da  süper topçularınıkazandırıyor ve tarihimizde ilk gerçekleşen genç takım kimliğini taşıyor.
 
Vecdi Öge bu takımın değişmez oyuncularından biri. Albay Mahir Yağızer Öge’yi şöyle anlatıyor. ‘’Meşhur genç takımın golcü sağ içi Vecdi senelerce tam manasıyla vazifesini yaptı.
 
Askerliği sırasında Ankara Süvari Gücü’nde oynadı. Terhis sonrası geçim nedeniyle Adil Özyedierler ve Çolak Kemal ile birlikte emniyet teşkilatında vazife aldı. Bu nedenle Emniyet kulübünün de formasını giydi.
 
Emniyetten emekli olduktan sonra Davutpaşa’yı unuttu; hiçbir maç ya da toplantımıza katılmadı.
 
Tek zevki kuşçuluktur. Bütün gün kuş avlar!’’