UĞUR YAŞAR

U14 takımımızın acar sağbeki Uğur Yaşar, Fındıkzade kedilerinin 2014 yılından bu yana tanıdıkları genç bir yiğidimiz. Uğur bu mevsimin başarılı U14’ünde de enerjik oyunlarıyla alkış topladı mırnavlar arasında.
 
Uğur 14 Şubat 2003 doğumlu. Yaşamının 14 senesi Cerrahpaşa, Mucit Sokak’ta geçmiş has bir Cerrahpaşa evladı, aynen Dev Kaleci Bediz Baysal abisi gibi.
 
Baba tekel bayisi, anne ev hanımı. Beş kardeşler, hepsi erkek. Lokman abisi de altyapımızda top koşturmuş iki binli yıllarda.
 
Uğur, Hekimoğlu Alipaşa İlkokulu ve Çapa İlkokulu’nda ilköğrenimini görmüş. Şu anda Çapa Atatürk Ortaokulu’nda sekizinci sınıf öğrencisi. Tüm dersleri çok iyi sadece matematikte zorlanıyormuş. Rakamların efendisi Necip Timurözü ve Cengiz Bilgin abilerinin dikkatine!
 
Uğur’un Davutpaşa 1926 ailesine katılması yeni lokalimizin Tutya Sokak’a taşınmasıyla ilişkili. Uğur lisansiye olabileceği bir kulüp arıyormuş semtte, annesi de kahverengi kavuniçi tabelamızı görünce, oğlunun elinden tutup getirmiş kulübe. Böylece Uğur 2014-15 mevsiminde U12 forması giyerek başlamış futbol yaşantısına.
 
Uğur sağbek mevkiinde oynuyor, sağ ayaklı. Enerjisini yerinde kullandığını, zekasıyla oynadığını söylüyor. Fenerbahçe takımını tutuyor, Gökhan Gönül en çok beğendiği topçu.
 
Uğur hayvanseverlikte Ahmet Can Boşat abisiyle benzeşiyor; o da köpekleri seviyor. Boş zamanlarında kankalarla  dolaşmaktan, futbol oynamaktan, bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir olmaktan çok hoşlanıyor. Favori oyunu Wolfsteam. Ama bir saatten fazla oynamıyormuş, öyle diyor.
 
Takımda en çok Oğulcan Eskici, Berkecan, Baran, Eyüp, Ali Eren ve Uğur Can ile anlaşıyor. Amacı iyi bir futbolcu olmak, top oynayarak hayatını kazanmak.
 
Uğur bu sene U14 olarak hedeflerinin ilk ikiye girmek ve A kategorisine yükselerek, Büyük Başkan Ertuğrul Baba’yı sevindirmek olduğunu söylüyor. Bu konuda da oldukça arzulu ve iddaalı.