SONER İSMAİL SARI
Soner İsmail Sarı adı Fındıkzadekedileri için oldukça yeni bir isim. Ama onu Tutya Sokak’taki Davutpaşa 1926 lokalinde oldukça sık görüyor, gittikçe yaklaşan kışa endişeli gözlerle bakan mırnavlar. Soner takımımızın yılbaşına kadar hayata olanca haşmetiyle geçmesini beklediğimiz web sitesinin mimarı kimliğinde çünkü.
 
Soner Sarı 2 Ağustos 1997 doğumlu, takımımızın bol sayıdaki aslanından biri. Bahçelievler’deki Vatan Hastanesi’nde açmış gözlerini gezegenimize. Kökeni  Sakarya/Pamukova. İki kardeşler.
 
 
Soner futbola Ayhan Şahenk Ortaokulu’nda başlamış. Hayatının en güzel zamanları olduğunu düşünüyor bu senelerin. Okul sporcular için cennetmiş çünkü. Altı ile sekizinci sınıf arasında katıldığı okul şampiyonaları ve TepebağKültürspor’labirlikte gittiği Türkiye birinciliği maçları onun hatıraları arasında seçkin bir yer tutuyor. Bu etkinlikler boyunca yurdunun farklı illerini, farklı görünümlerini görmüş olması ayrı bir zenginlik kendisi için.
 
Soner’in futbola başlamasına ön ayak olan hocası, şu an Eyüpspor’u çalıştıran Tevfik Çoklu. Lise günleri ise Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi’nde geçmiş. Yaşadıkları ilçeler arası şampiyonluk bugün bile onu sevince boğan bir anı geçmişten.
 
 
Ama Soner’in genç yaşına bakmayın, bir yığın şampiyonluk görmüş bugüne kadar. Yedi yıl farklı altyapı takımlarında forma giydiği Tepebağ takımında ulaşmış bunların çoğuna.
 
Soner futbolu sağaltıcı bir öge gibi görüyor yaşamında. Her idman onun için bedenine ve ruhuna olumluluklar katan bir unsur.
 
Tepebağ sonrası, mahallesinin takımı, ikinci amatörde yer alan Yeşilılgaz’da oynamış bir sene.Hocası Muharrem Önen ile arası iyiymiş. Kendisini sevmiş sinirli çalıştırıcı, forma da vermiş. Ama talihsizlikler takımın bir üst lige çıkmasına engel olmuş.
 
Lise günleri daha sonra Atatürk Çağdaş Yaşam’da devam etmiş. Web tasarım dalında öğrenci olmuş burada. Futbol yaşantısı ise süper amatör kulüplerinden Vardar altyapısında, U19’da devam etmiş. Bu transferde etkili olan arkadaşları Mustafa Ertek,  Berat Kot ve Yasin Aktaş için ‘kankalarım’ diyor genç tasarımcı.
 
Vardar günlerinden bir anısı Davutpaşa 1926 ile ilgili. U19 maçında bizim topçulardan biriyle kafa kafaya çarpışmışlar. Genç, yakışıklı ve enerjik Deniz Atak hocamız ilk tedavisini yapmış Soner’in geleneksel efendiliğini göstererek.
 
Soner bugün çok yoğun bir yaşantıya sahip. Hem Vatan Bilgisayar’da cep reyonu sorumlusu, hem de Ebu Medya firmasında webmaster görevi yapıyor; dahası üniversite öğrencisi. Bunca faaliyet yetmiyormuş gibi bir de kendi işi olan SiswebTasarım’ı kurmuş ve belirli firmalar ve spor kulüplerinesiteler yapıyor. Davutpaşa 1926 sitesi de bunlardan biri.
 
Soner’in hayatı çok hareketli geçiyor, burası kesin. Sonerin engüzel işini sevmesi  yaşamını hafifletiyor, güzelleştiriyor. Tabi destek denince, ilkin ailesini saymak gerekiyor. Soner çok bağlı ailesine ve uzaklardaki sevidğine.