ŞERAFETTİN KOŞUCU
ŞERAFETTİN KOŞUCU (1927-19XX)
 
Hava Albayı Mahir YağızerDavutpaşa Spor Kulübünün ilk elli yılını belgelemeye soyunduğunda, bir yığın sevindirici, kıvanç verici bilgiyi sunarken, oldukça hüzün verici gerçekleri de dile getirmekten kaçınmaz. Bunlardan en önemlisi tarihimizi artılarıyla eksileriyle dile getiren sayısız ‘’müsabaka neticeleri defterleri’’nin yıllar içinde lokal değiştirmeler ya da farklı durumlar sırasında çalınması, yağmalanmasıdır. Yine Yağızer tarihimizde elde ettiğimiz birçok şilt, kupa ve başarı belgesinin de muhafaza edilemediğini hüzünle ve öfkeyle ifade eder satırlarında.
 
Ama dev bir çabayla Yağızer bütün hırsızlık ve yağmalamalara karşın Davutpaşa tarihinin ilk 46 senesinin dökümünü yapmaya çalışmış, birçok fotoğrafı ve bilgiyi bize sunmayı başarmıştır. Bu verilerin arasında Davutpaşa tarihinin golcüleri ayrı bir yer tutar kuşkusuz. 
 
Dehşetli golcülerimiz arasında ilk sırada hepimizin çok sevdiği, çok saydığı, gözbebeğimiz Babür Bentürk abimizi sananları hayal kırıklığına uğratma pahasına şimdi sıralayayım ilk üç sırayı.
 
1935-1956 yılları arasında sürekli oynayan ve daha sonraki yıllarda da genle kaptanlık ve yönetim kurulu üyesi olarak Davutpaşa’ya hizmet eden Adil Özyedierler 207 maçta 105 golle birinci sırada. 1935-1949 yılları arasında şahane bir santrfor olarak forma giyen ve gollerini İstanbul Ligi’nde de atmakta eksik kalmayan Dr. Fethi Adal 225 maçta 91 golle ikinci sırada. Ve 1944-1958 yılları arasında toplam 131 maç oynayan Şerafettin Koşucu 63 golle üçüncü sırada.
 
Şimdi sözü Albay Mahir Yağızer’e bırakayım. Şerafettin Koşucu’yu kısaca tanıtsın. ‘’Sağlam yapılı, golcü bir eleman olan Şerafettin senelerce Davutpaşa’da yer almış, takımı müşgül durumlardan kurtarmıştır. Futbolu bıraktıktan sonra Yedikule takımında idarecilik yapmıştır. Kulüple ilgisi kalmamıştır.’’