SEMİH AKGÖZAilemizin değerli akreplerinden Semih Kamil Akgöz 14 Kasım 1995 doğumlu.

 

Futbola sekiz yaşında Fenerbahçe’de başlayan Akgöz’ün bir kızkardeşi var.

 

Sarı lacivertli formayı iki sene terleten Semih, 10 yaşında Selimiye’ye transfer olmuş. Beş sene de bu takım için hizmet vermiş. Sonra rotayı Karadeniz’e çevirmiş mor beyazlı Orduspor’da iki sene deneyim kazanmış. Sonra kürkçü dükkanına dönüş gerçekleşmiş ve Genç Semih iki sene daha Selimiye için çaba sarf etmiş.

 

Akgöz ilköğrenimini Deniz-İş İlkokulu’nda görmüş, orta öğrenim ise Kazım İşmen Anadolu Lisesi’nde. Şu anda Kadir Has Üniversitesi’nde halkla ilişkiler okuyor.

 

Akgöz doğma büyüme Üsküdarlı. Orta saha oyuncusu. Daha çok savunmaya dönük özellikler taşıyor. Topu iyi kullanıyor, forvet arkası olarak da oynayabiliyor.

 

Şimdi Deniz Atak öğrencisini anlatsın. ‘’Semih orta sahanın merkezinde oynuyor. Sağ ayağı kuvvetli ama solu da fena değil. Dayanıklılığı üst düzeyde. Mücadele gücünü çok beğeniyorum. Oyun kurgumuzda önemli bir işlev görüyor Semih. Çünkü pas verebilen, arkadaşlarına servis yapabilen bir orta saha. Tekniği gelişmiş. İleride profesyonel liglerde oynayabileceğine inanıyorum.

 

Olumlu bir yanı da gol özelliğine de sahip olması. Kafa hakimiyeti iyi. Ceza sahasından şut atabiliyor. Gücüne karşın efendi bir oyuncu, sertliği ancak pozisyon gereği yapıyor. Bu nedenle sarı kart görme oranı düşük.

 

Semih’in belki de en sevdiğim yanı çalışmayı çok sevmesi ve disiplinli oluşu.

 

Kişisel özellikleri arasında ilk sıraya özverili oluşunu koyuyorum. Şöyle ayrıntılandırayım. Selimpaşa’da okuyor, Kadıköy’de oturuyor, Davutpaşa’da top oynuyor. Ben Semih’in bir kez bile antrenmana geç kaldığını görmedim. Dürüst bir genç, karakterli, iyi niyetli. Herkese karşı çok saygılı, bunun sonucunda herkes onu seviyor, takdir ediyor. İyi ki transfer etmişiz diyorum Semih için.’’