SARUHAN MÜŞKÜL
Fındıkzade kedileri, 2016-17 mevsimi sonlarında yeniden aramıza katılan Saruhan Müşkül abilerini, 2013-14 mevsiminde, ikinci amatörde şampiyon olan takımımızın değerli bir forveti olarak hatırlıyor ve büyük sevgi besliyorlar.
 
Saruhan 8 Ağustos 1992 Fatih doğumlu. Futbola 2005 yılında Çelikspor kulübünde başlamış. 7 sezon burada oynadıktan sonra Zeytinburnu Yıldızpor’a transfer olmuş. Burada 1,5 sene geçtikten sonra rota bu kez 2013 başında Davutpaşa’ya doğru çevrilmiş. 2013-14 mevsimi bitiminde, kavuniçi kahverengiyiğitler ile  şampiyonluk yaşamış.Saruhan,Davutpaşa 1926 ile 2013-14 mevsiminde, 11 maç ilk onbirde yer almış,  bir maçta da oyuna sonradan girmiş. Bu 12 karşılaşmada toplam 5 golü var.
 
Davutpaşa 1926’nın ardından Selvispor’a giden Saruhan, bir sezon sonra İstiklal formasını giymiş. Devre arası transfer döneminde Çapa’ya gelen başarılı golcü son 1,5 sezondur sarı lacivertliler için ter döküyordu.
 
Şimdi söz, yakışıklı, enerjik ve başarılı çalıştırıcımız Deniz Atak’ta. ‘’Saruhan’ı dört senedir tanıyoruz. İkinci amatörde şampiyon olan takımımızın vazgeçilmez oyuncularından biriydi. Başarımızın mimarlarındandı diyebilirim onun için. Bizden ayrıldıktan sonra da yakından izlemiştim kendisini.Aslında benim niyetim kendisini mevsim başında renklerimize katmaktı. Ama olmadı, Saruhan Çapa ile anlaştı, bir şampiyonluk yaşadı.
 
Saruhan bir kenar oyuncusu. Hem sağ, hem de sol kanatta görev alıyor. Fiziksel olarak çok güçlü, çevik, süratli bir topçu. Üstelik de hücum presi de yaparak, orta saha ve savunmamızı rahatlıyor. Futbolcu özellikleri kadar, kişisel özellikleri de olumlu. Çalışmayı seviyor çünkü. Saruhan’ın tek olumsuz yanı, altyapı eğitiminin eksik olması. Bu da taktiksel bağlamda bazı sıkıntılara yol açıyor.
 
Saruhan kulübü için her şeyi yapan, özverili bir sporcu. Kendisini Davutpaşa 1926 ailesinin bir parçası olarak görüyor; takım arkadaşlarıyla uyumu da çok iyi.’’