SAMİ ERİŞ
SAMİ ERİŞ (1905- 19XX)
Davutpaşa tarihine göz attığımızda, kuruluşumuzun mimarı 7 değerli Davutpaşa Lisesi mezunundan İsmail Eriş’in ilk başkanımız olduğunu görüyoruz. Eriş bu görevi 1926-29 yılları arasında üç sene sürdürüyor. Daha da ilginci bu dönem içinde Eriş’in takımımızın savunmasında sağlam bir haf olarak da emek vermesi.
 
Daha kurulduğumuz yılda taş gibi bir takım görünümü sunan kahverengi-kavuniçi armadaya göz attığımızda, Sami isimli yaman ve golcü bir forvet dikkatimizi çekiyor. Sami Eriş adlı bu Davutpaşa yiğidi, ilk başkanımız İsmail Eriş’in küçük kardeşi.
 
1926 yılındaki takımımız şöyle. Kalecilerimiz Nail ve Rıza; bekler Şemsi, Hakkı Görgün (mobilyacı), Salih Kupsi (kurucu üyelerden ve umumi katip), Cevat Uncuoğlu, Hulusi, A.Fahri, Kamil; haflar İsmail Eriş, Saim, Hüseyin, Arap Selahattin, Emin Kumraloğlu (kuruculardan ve umumi kaptan), Fehmi Unç (kuruculardan, yönetim kurulu üyesi),  Aziz, forvetler Tarık Bilgin (Vefa), Ahmet Saraç, Sami Eriş, Mehmet, Fadıl, Rıdvan Suner (emekli general), Mevlut (imam), Faruk Bilgin (Beşiktaş), Rıza (Kuleli Lisesi, Harbiye, Muhafızgücü ve Karagümrük) ve Zeki.
 
Sami Eriş takımımızda 1926-29 yılları arasında forma giyiyor. Albay Mahir Yağızer bu önemli Davutpaşa 1926 yiğidini şöyle tanıtıyor defterlerinde. ‘’Sami Eriş 1323 yılında İstanbul’da doğdu. İlk kadromuzun golcü bir elemanıydı. İlk başkanımız İsmail Eriş’in de kardeşidir. Mürettiplik vazifesindeyken emekli olmuştur.’’