SABAHATTİN ERGÖREN
SABAHATTİN ERGÖREN (1919 – 19XX)
 
Davutpaşa tarihinin efsane takımlarından biri hiç kuşkusuz 1934 sonbaharında kurulmuş olan ve içinde sayısız geleceğin yıldızını barındıran genç takımımızdı. Davutpaşa 1926 tarihinin ilk otuz senesini bize belgeleri ve fotoğraflarıyla mükemmel anlatan Hava Albayı Mahir Yağızer de bu genç takımın golcü ve yırtıcı forveti kimliğiyle bir üyesiydi.
 
Bu yenilmez, bileği bükülmez armadanın otuzların ikinci yarısında kalesini koruyan yiğit ise Sabahattin Ergören’di. Şimdi sözü Mahir Yağızer’e bırakayım; o da bu Davutpaşa yiğidini bizlere tanıtsın.
 
‘’Sabahattin Ergören Davutpaşa ilk genç takımının kalecisiydi. 1935 senesinden 1939’a kadar Davutpaşa filelerinin bekçiliğini yaptı. Ama Sabahattin Davutpaşa genç takımının öteki oyuncularından farklı biriydi. Tüm oyuncular oldukça alçakgönüllü, fedakar ve zor koşullara uyum sağlayan topçular olmasına rağmen Sabahattin çok nazlı biriydi. Uzak sahalara gitmekten çekinir, biraz da kendini ağır satardı. Kulübün mali durumunu da hiç düşünmezdi zaten. Fotoğrafta üstünde gözüken kazak Başkan Ömer İpek tarafından üç takımın (A, B ve genç takım) ihtiyacı için alınmıştı fakat sadece Sabahattin giyerdi bunu. Altmışlı yıllarda emekli topçu yarbayı olan Sabahattin genç takım sonrası kulüple hiç ilgilenmedi.''