RIDVAN AHMEDİN
Alipaşa kedileri 2012 yılından beri kulübümüze düzenli katkı yapan, ailemizin değişmezlerinden birine dönüşmüş Rıdvan Ahmedin abilerini özellikle Batı Trakya’daki başarılı başkanlık günlerinden tanıyor ve saygı duyuyorlar.
 
RA 28 Ağustos 1960 doğumlu. Dünyaya Yunanistan, Şahinköy’de açmış gözlerini. Aile 1969 yılında gelmiş Türkiye’ye. Zeytinburnu’ya yerleşmişler. Bedriye Anne ev hanımı, Hüseyin Baba tekstil pazarlamacı. Üç kardeşler, ikisi erkek, biri kız.
 
RA Şemsettin Sami İlkokulu ve Bakırköy Lisesi sonrası yüksek öğrenimini hayatın taşlı yollarında yapmayı yeğlemiş. Bir yandan da top koşturmuş. Beştelsiz’de genç yaşlarda başlayan bu uğraş, 1975-78 yılları arasında sürmüş.
 
RA baba mesleğine devam etmeyi uygun görmüş ve 1980-86 yılları arasında pazarlamayla uğraşmış. 1986 sonrası ise işleri ilerletmiş, kendi şirketini kurmuş. Zeytinburnu’nda tekstil dalında büyümüş, serpilmiş. Bugün de faal.
 
RA’nın dünya evine girişi 1981 yılında. Eli Zülfüye Hanım ev hanımı. İstikrarlı beraberliğin meyveleri dört adet. Hüseyin 1982, Fatih 1985, Şenol 1987, Emre 1996 doğumlu.
 
31 yıl Zeytinburnu’nda oturan RA 2000 sonrası Bahçeşehir’de yaşıyor. Kendini ‘’duygusal ve yardımsever biri’’ diye tanımlıyor. Fenerbahçe taraftarı.
 
En beğendiği futbolcular Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman ve Oğuz Çetin. Sinemayı çok seven RA yerli romantik filmleri yeğliyor, televizyonda spor izlencelerine bakınıyor, arabesk müziklerden hoşlanıyor. Favori sanatçıları Orhan Gencebay ve Ferdi Tayfur.
 
RA yemeklerden kuru fasulyeyi, hayvanlardan kediyi seviyor, arabası Massarati. Ama nedense gezilere çıkmayı sevmiyor, yaşamı işine odaklı. Sadece tekstil fuarları için yurtdışına uçuyor. Özellikle Polonya, Fransa ve Belgrad’a.
 
RA Davutpaşa 1926 ailesi içinde en çok Muhittin Boşat’a yakın. Bu yakınlık kuşkusuz takımımızın dört yıldır değişmeyen tek oyuncusu, ‘adamın dipi’ Ahmet Can Boşat’la ilişkili. Çünkü Oğul Boşat, RA’nın başkanlığını yaptığı Batı Trakya’da altyapıda top koşturmuş bir yiğit.
 
RA 1998 yılında Batı Trakya kulübünde yöneticilik yaparak kulüpçülük işine bismillah demiş. 2008 yılında ise başkan seçilmiş. Bu dönemde kulübü süper amatör lige yükseltmesi onu onurlandırıyor. Ama yorulmuş olmalı ki RA başkanlığı 2015 yılında bırakmış.
 
RA Türkiye’nin siyasi ve ekonomik durumuyla ilgili epey endişeli. Dış güçler bizi rahat bırakmıyorlar, bayağı uğraşıyorlar bizimle, diyor.