RAHMİ KALECİ
Beş kıtaya yayılmış, okyanuslar aşmış, Çin Seddine dayanmış Davutpaşa 1926 ailesinden gelip geçmiş, camiaya iz bırakmış;milli formayı giymiş, büyük kulüplerde şampiyonluklar yaşamış nice dev futbolcudan biri de 1972-73 mevsiminde aramızda gördüğümüz Rahmi Kaleci. Ancak Kaleci bu inişli çıkışlı mevsimin çalıştırıcısı olarak emek vermiş kahverengi kavuniçi renklere; futbolcu olarak değil. Kaleci pek iyi başlamayan, kötü giden ama sonu neyse neşeli biten mevsimin ortalarına doğru aramıza katılmış bir ayaktopu emekçisi. 
 
Kaleci 1938-2015 seneleri arasında yaşamış. İzmir doğumlu. Futbol yaşantısı lisanslı olarak 1956 yılında İzmir Demirspor’da başlamış. Başarılı futboluyla hemen dikkat çektiği için, birinci ligin güçlü ekibi Göztepe hemen transfer etmiş kendisini. Kaleci 1958-60 yıllarını sarı-kırmızılı formayla geçirmiş. 1960-62yılları arasında ise lacivert beyazlı İzmirspor’da forma giymiş ve gollerini sıralamaya koyulmuş.
 
Kaleci birinci ligin parlayan yıldızına dönüşünce de, Şenol-Birol’lu kadrosuyla ligde fırtınalar estiren Beşiktaş kapmış onu. 1962-65 arasını Kara Kartal’a hizmetle geçiren Kaleci bu yıllarda yer aldığı 74 maçta 14 gol atarak siyah-beyaza tutkun seyircilerin kalplerinde taht kurmuş; milli formayı giymiş.
 
Geçirdiği sakatlıklar nedeniyle 1965 sonrası çok verimli olamayan Rahmi Kaleci, Beşiktaş sonrası Kocaeli Kağıtspor, Sakaryaspor, Beykoz ve Çanakkalespor formalarını giymiş. Bu sonuncusunda da oyuncu/çalıştırıcı olarak Davutpaşa 1926 karşısında da ter dökmüş 1971-72 mevsiminde.
 
Rahmi Kaleci’nin takımımızı çalıştırdığı mevsim 1972-73. Sene başında Cici Erdoğan’a teslim edilen takımdan şampiyonluk bekleyen Nejat Ayberk yönetimi, beş altı hafta içinde gelen başarısız sonuçlar üstüne Cici’yi gönderince;Kaleci Davutpaşa 1926’yı çalıştırmış. Ancak özellikle Eyüp yengisinden sonra nerdeyse 10 hafta süren mağlubiyetlerle sarsılan ve Engin Verel’in efsane golüyle İzmir Demirspor’u amatör kümeye yollayarak kurtuluşa ulaşan takımımızda, çalıştırıcımız Rahmi Kaleci’nin ne kadar başarılı olduğu tartışılır kuşkusuz.
 
Sinirli kaleci ve çalıştırıcı Muharrem Önen şöyle hatırlıyor o günleri. ‘’Rahmi Abi çok iyi bir insandı. Kişiliği düzgündü, işi de çok iyi bilen bir teknik adamdı. Oyuncularla iletişimi mükemmeldi. Erdoğan Gökçen’in gidişinden sonra onu Nejat Ayberk yönetimine bulup getiren reklamcı abimiz Erol Akdoğu olmuştu. 
 
Antrenmanlarımızı Çukurbostan’da yapıyorduk. Haftada 4 defaydı diye hatırlıyorum. İlkin ısınma hareketleri yapar, sonra ana bölüme geçerdik. Teknik, taktik ve kondisyon ağırlıklıydı bu bölüm. Sonunda da oyun oynardık, çift kale yapardık.
 
Rahmi Abinin Beşiktaş günlerine yetişemedim ama antrenmanlarda gördüğüm kadarıyla muazzam bir topçuydu. Harika bir sol ayağı vardı.
 
Belki alınan sonuçlara bakıp da Rahmi Abi başarısızdı diye değerlendirilebilir ama ben böyle düşünmüyorum. Aldığımız kötü sonuçlar bence oyuncu kalitemizle ilgiliydi.’’