ÖZKAN ALPTEKİN

 

Esekapı kedilerinin ilk kez 2013-14 mevsiminde, ikinci amatörden birinci amatöre yükselen takımımızın orta sahasında tanımış, sevmiş ve kirli patileriyle alkışlamış oldukları Özkan Alptekin 3 Mayıs 1989 doğumlu bir topçu. Ailemizin akıllı uslu boğalarından biri.
 
Özkan bir yıllık aradan sonra 2015-16 mevsiminde bu kez sağ bek olarak ter döküyorDavutpaşa 1926 için. O çok yönlü bir futbolcu çünkü. Başarıyla görev aldığı ve Sergen Sarp ile mükemmel bir ikili oluşturduğu Rami maçına baktığımızda kendisini bu kez kusursuz bir stoper olarak da görüyoruz.
 
Şimdi yakışıklı ve değerli çalıştırıcımız Deniz Atak anlatsın öğrencisini, Özkan çok eski bir talebesi çünkü. ‘’Özkan sağ ayaklı bir oyuncu. Çabuk biri. Belki boyu kısa ama zamanlaması çok iyi olduğu için hava toplarını almakta en küçük bir eksiklik hissetmiyor. Özkan’ın gücü kuvveti çok yerinde olduğu kadar tekniği de gelişmiş olduğu için savunma yönü de, hücum anlayışı da eşit derecede olgun. Dahası öylesine uzun ve etkili taç atışları yapabiliyor ki rakibi bozan, köşe atışları kadar tehlikeli pozisyonlar yaratabiliyor arkadaşları için.
 
Özkan sert bir oyuncu ama asla rakibe karşı kasti hareketlerde bulunmuyor. Gördüğü sarı ya da kırmızı kartlar sadece pozisyon gereği olabilir. Çok yönlü oyuncumun özelliklerini sayarken ceza sahası dışından savurduğu mermi gibi şutlardan da bahsetmeliyim elbette. Uzaktan goller atabilen Özkan’ın penaltı meziyetini unutmayayım bu arada.
 
Özkan’ın topçuluğuyla ilgili değineceğim en büyük talihsizlik onun sık sık sakatlıklar yaşaması. Bağ yapısıyla ilgili sorunlardan kaynaklanıyor bu. Ayaklarında yanmalar oluşuyor. Öğrencimin adale yapısı kalın. Geniş kas yapısına sahip olduğu için sakatlık sonrası evre sıkıntılı geçiyor. Özkan sabretse, hemen oynamasa, 15-20 gün beklese iyi olacak ama acele edip de sahalara dönünce yeniden sakatlanıyor. 
 
Özkan’ın kişilik özelliklerine gelince yine olumlu şeyler söylemeye devam edeceğim. Uyumlu biri öncelikle. Şakacı biri diye ekleyeyim. Arkadaşlarına takılan, muziplik yapmayı seven biri. Takımdaşlık duygusu da üst düzeyde. Ama duygusallığı nedeniyle, istediği bir şeyi arkadaşlarından göremeyince gerginlik yaratmasını bir eksiği olarak söyleyebilirim.
 
Özkan İstanbulspor minik takımında başladı futbol yaşantısına. Batı Trakya’ya geldi oradan, benim öğrencim oldu. 7-8 sene bir arada çalıştık. Altyapıda olsun, A takımda olsun. Sonra Selvispor, Davutpaşa 1926, yeniden Selvi’de oynadı. 2015 yazında yollarımız bu kez Davutpaşa’da birleşti.
 
Özkan Halkalı’da yaşıyor, Haliç Üniversitesi, rekreasyon bölümü mezunu. Şu anda özel bir kuruluşta danışman olarak çalışıyor.’’