NUMAN ATAY
Fındıkzade kedileri, semtte aralarında pek gözükmese de, kendilerine ciğer ve ıslak mama almasa da, maçlarımıza gelmese de, Davutpaşa 1926 ailesi içinden yetişen ve çok önemli bir iş adamı olan ve kulübümüze yıllardır yardımcı olmakta hep cömert  davranan Numan Atay abilerini çok önemsiyor, kış günleri ıpıslak ve soğuk ve de kirli olan tüylü bağırlarına sımsıkı basıyorlar.
 
Atay oldukça uzaklarda açmış bu dünyaya gözlerini, tarih 1 Şubat 1959, yer Iğdir, kaza Aralık. Hanımzer Hanım ev hanımı, Muharrem Baba ticaret erbabıymış. Çiftin 8 çocuğu olmuş, beşi erkek, üçü kız. 1962 doğumlu Cumhur da yetmişlerin ikinci yarısında Davutpaşa 1926 forması giymiş.
 
Merter İlkokulu, Vedide Baha Pars Ortaokulu, Davutpaşa Lisesi NA’ın ilk ve orta öğrenimini gördüğü okullar. Yüksek öğrenim İstanbul Teknik Üniversitesi, Kimya Fakültesi’nde. Mezuniyet 1983 yılında. Buna eklenen bir de yüksek lisans yılları var Londra’da, 1983-1984’te.
 
Askerlik 1984-85 yıllarında. Acemilik Tuzla, usta birliği Şanlıurfa’da.
 
NA Iğdır, Aralık’ta başladığı yaşamını 1968’ten itibaren İstanbul Merter ve Uzunyusuf’ta devam etmiş. 1990’da Beşiktaş Ihlamur’a gelmiş. 1995 sonrası ise kendisini önce Soyak Göztepe’de, ardından Çamlıca’da görüyoruz.
 
NA’nın futbolcu yaşantısı Davutpaşa 1926 minik takımında başlamış. 1972-79 yılları arasında hem altyapı, hem de A takım forması giymiş. Rıdvan Şumlulu ve Dinçer Hoca’dan ayaktopunun inceliklerini öğrenmiş. 1979-83 yılları ise Yaylaspor’da geçmiş.
 
NA sol kanat oyuncusuymuş. Solbek, solaçık mevkilerinde görev almış, ama gerektiğinde sağbek oynamışlığı da var. Boyu 1.78, kafa toplarında iyi olduğunu söylüyor, ama ayırıcı özelliği mücadeleci oyunu ve toplara sert vurmasıymış. Sarı ve kırmızı kartlarla arası iyi değilmiş ama bir kere, Eyüp Stadı’nda ağzı bozuk seyirciler Yayla oyuncularını küfür yağmuruna tuttuğunda, dayanamamış el kol hareketleriyle cevap vermiş. Saha müşahitinin yazdığı raporla sahadan atılmamasına karşın 4 maç ceza almış.
 
NA’nın yoğun iş hayatı 1985 senesinde Eczacıbaşı İlaç Fabrikası’nda üretim yöneticiliğiyle başlamış. Beş yılın ardından Alman Henkel firmasına geçmiş. 1990-2006 yılları arasında şirketin Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetlerinin sorumlu müdürlüğünü üstlenmiş. Ayrıca Kuzey Avrupa, Doğu Avrupa, Batı Avrupa’da da enerji müdürlüğü yapmış bu seneler boyunca. Ama NA 1994’te kendi şirketini de kurmuş bu arada. Adı GreenChemicals.
 
GreenChemicals’ın faaliyetleri çok yönlü, çok yoğun. Bir kere su işleriyle uğraşıyorlar. İçme suyu, havuz suyu gibi. Enerji sektöründe sanayi sularının iyileştirilmesi amaçlı kimyasallar üretiyorlar. Ayrıca metal yüzeyleri düzeltmek amaçlı kimyasallar, jeotermal amaçlı kimyasallar, altın ve gümüş gibi madenlerin ayrışmalarıyla ilgili kimyasallar, petrol çıkarımıyla ilgili kimyasallar, ham petrolün rafinelerde işlenmesiyle ilgili kimyasallar, endüstriyel yapıştırıcılar şirketin üretim etkinliklerini oluşturuyor.
 
NA’ın dünya evine girişi 1986 yılında. Kimya doktoru Tülay Hanım ile olan birliktelik 31 senedir tıkır tıkır yürüyor. 1987 doğumlu Aslı İrem anne ve babasını örnek alarak İTÜ Kimya bölümünü bitirmiş, kimya mühendisi olmuş. Ama Aslı’nın da on parmağında on marifet olduğu için, müziğe duyduğu tutku nedeniyle, İTÜ sonrası, piyano öğrenimi de görmüş. Her Cuma babasının Gebze’deki mekanında, Numan Baba ve meraklılara piyanoyla Chopin, Bach, Brahms ve öteki dev bestecilerden örnekler çalıyor. 1994 doğumlu Selim Su ise tıp öğrenimi görüyor şu sıralarda.
 
NA kitap okumayı çok seviyor, özellikle teknoloji ve ekonomi kitaplarına meraklı. Hürriyet ve Sabah gazetelerine bakıyor, televizyonda haberleri izliyor. Koyu bir Fenerbahçeli, Fenerbahçe 2000 Derneği’nde Cemil Turan’ın yardımcısı. Ayrıca kongre üyesi de.
 
NA kızının da etkisiyle çoksesli Avrupa müziği dinliyor, arabası Mercedes S350. İşi gereği sürekli dolaşıyor dünyayı, gitmediği yer kalmamış. 50 ülkeden fazlasına ayak bastığını söylüyor. Bu arada Beşiktaş’ta da bir ara top koşturan, dünya şampiyonu Brezilya takımının değerli topçusu Ricardinho ile iş ortağı.
 
NA’ınDavutpaşa 1926 anıları çok fazla. Çok önemsiyor ailemizde geçirdiği yılları. Birlikte top koşturduğu Mehmet ve Hüseyin Çakıroğlu kardeşler, Ömer Ali İpekoğlu, Davut Kılıç, Sıtkı Özcan, Necip Timurözü ve Muhittin Boşat en yakın olduğu isimler.