MUSTAFA KÜÇÜK 
                                                Fındıkzade’nin bilge ve çamurlu patili kedileri Davutpaşa 1926 lokalinde Aralık 2015 ortasında başlayan ve Ocak ortasında yıldırım hızıyla biten şahane yatakhane ve mutfak uygulaması nedeniyle ailemizin yeni ama hızlı ve ateşli mimarı Mustafa Küçük abilerine müthiş bir saygı ve minnet duyuyorlar.
 
Mustafa Küçük ailemizin Karadenizli üyelerinden ama Adnan Yavuz ve Hasan Limanoğlu gibi Pontus İmparatorluğu topraklarından değil Küçük; Giresun’un Bulancak ilçesinin Şeyh Musa köyünden.
 
Nüfus kağıdı 18 Mayıs 1971 yazsa da değerli mimarın dünyaya gelişi biraz daha erken. 15 Mayıs 1970 mutlu gün.
 
Artık aramızda olmayan Enver Baba terziymiş, Hacer Anne ise ev hanımı. Üç kardeşler, ikisi erkek, biri kız.
 
Doktor Reşit Galip İlkokulu, Faruk Timurtaş Ortaokulu, İhsan Mermerci Lisesi Küçük’ün ilk ve orta öğrenimini gördüğü okullar. Hepsi Zeytinburnu’nda. Yükseköğrenim Edirne’deki Trakya Üniversitesi’nde; mimarlık bölümü.
 
Küçük’ün yoğun mimarlık yaşantısı dışında yedi sekiz yıllık başarılı bir de futbol hayatı olmuş. Seksen ortalarında semtinin takımı Beştelsiz Yıldız’a gelmiş, yıldız, genç ve A takımları için ter akıtmış. 14-16 takımında hem gol kıralı olmuş, hem de şampiyonluk şildini takmış boynuna. 1989 yılında başladığı üniversite döneminde de hem okul, hem de yurt takımlarında epey göz doldurmuş, hayran kazanmış.
 
Küçük okul bitince futboldan kopmuş haliyle ama sadece büyük sahalardan topçu olarak yaşanmış bu kopuş. Yoksa hem izleyici, hem de halı sahalarda top tepmeye devam etmiş arkadaşlarıyla. Zeytinburnu mırnavları böyle diyor.
 
Küçük solaçık oynarmış, oysa sağ ayaklıymış. Süratiyle başını döndürürmüş karşıt beklerin. Efendiliğiyle de nam salmış, sarı ve kırmızı kart nedir bilmemiş.
 
Küçük’ün askerlik günleri 1995-96 yıllarında geçmiş. Acemilik İzmir Bornova’da, usta birliği ise Antalya’da, Side Jandarma Er Eğitimi Komutanlığı Kampı’nda.
 
Küçük’ün iş yaşamı okul döneminde başlamış, 1992’de. Market rafları üreten Teknogon’da staj yapmış. Askerlik sonrası ise 1997 yılında kendi mimarlık ve iç dekorasyon firmasını kurmuş. Şirket ilkin Güngören’deymiş, sonra Bakırköy’e taşınmış.
 
Küçük’ün evliliği hemen askerlik sonrası, 1996 senesinde. Aynı okulda okuduğu mimar Gülsevin Hanım ile. İki çocuğu var çiftin. 1998 doğumlu Selin ve 2006 doğumlu Ecesu. Çok uyumlu bir aile yaşantısı olduğunu söylüyor kavuniçi kahverengi seven mimar, her şeyin yerli yerinde olduğu örnek bir aile yaşantısı olduğunu. 
 
Küçük’ü bir Zeytinburnu çocuğu olarak tanımlayabiliriz. Yaşamının ilk 26 senesi, yani 1970 ile 1996 arası Beştelsiz’de geçmiş çünkü. 1996-2000 arası Güngören’de yaşamış aile. Yirmi birinci yüzyıldaki hayat çilesi ise Fatih’te, Hırkayı Şerif Mahallesi, Keçeciler Caddesi’nde çekilmiş.
 
Küçük ehliyetini 1992 yılında almış, şu anda Ford Connet ve Hyundai İ20 kullanıyor. Mükemmel bir sürücü olduğunu belirtiyor gururla.
 
Küçük Hürriyet okuru, ama daha çok internet üstünden okuyor gazetesini. Yerli dizilere bakınmasını seviyor, Ertuğrul ve komedi dizileri özellikle izledikleri; bir de NationalGeographic’teki belgeseller.     
 
Küçük alkol kullanmıyor, sadece senede birkaç kere arkadaşlarla bir araya geldiğinde birasını yudumluyor mutlu ortamda. Cigara konusunda ise aynı tutarlığı göstermiyor, günde bir paket Kent tüketiyor çünkü. Eskiden çok kitap okurmuş, Türkiye tarihiyle ilgili araştırmalar, bir de Tapınak Şövalyeleri’nin öykülerini konu alan romanlar. Şimdi zaman bulmakta çok zorlanıyor. İşler yoğun.
 
Küçük kendisini ‘’iyi bir baba, iyi bir işveren, belli kuralları olan, ama çok katı kuralları olan, evinden işine, işinden evine çok evcimen’’ biri olarak tanımlıyor. Fenerbahçe taraftarı olduğunu ekliyor, hem de hasta bir taraftar. Haftada televizyonda en az 8-10 maç izliyor. 
 
Küçük siyasi görüşlerini şöyle açıklıyor. ‘’Hiçbir ideolojiye sıkı sıkı bağlı değilim. Tam tersi, iktidardaki partiler yurdum için olumlu işler yapıyorsa bunu alkışlıyorum, olumsuz icraatlar için de tam tersi duygular besliyorum. Kim Türkiye için bir taş koyuyorsa Allah ondan razı olsun diyorum.’’
 
Kolayca tahmin edilebileceği gibi Küçük’ün en çok zamanını mesleksel etkinlikler kaplıyor. Kendisi sık sık yurtdışında düzenlenen fuarlara katılıyor ve mimarlık alanında yapılan yenilikleri yakından izliyor. Bu yeniliklere neler ilave edebilirim, yaptığım işlerde nasıl uygulayabilirim, diye de kafa patlatıyor. Bunlar için arkadaşlarla, meslektaşlarla toplantılar düzenleyerek kendini hep çağdaş ve diri tutuyor.
 
Küçük her türlü hayvanı seviyor. Ailemizin Gökhan Özcan, Ahmet Can Boşat, Turgay Özcan ve Özkan Alptekin gibi şirin üyelerinden biri bu bağlamda. Bu sevgisi her türlü hayvanı kapsıyorsa da en çok köpeklere ilgi duyuyor.
 
Küçük iyi bir yazlıkçı, güneşli günler geldiğinde cümbür cemaat Silivri’ye gittiklerini söylüyor. Çok da iyi yüzüyormuş.
 
Küçük’ünDavutpaşa 1926 ailesiyle olan ilişkisinin temeli büyük başkan İskender Keleş ile olan arkadaşlığa ve işbirliğine dayanıyor. Başkan’ın eski şirketi için sayısız uygulama gerçekleştirmiş Küçük ve bu çalışmaların hepsi çok başarılı olmuş. Böylece ikili arasında sahici bir kardeşliğin çatısı kurulmuş. Davutpaşa 1926 artık Küçük’ünikinci takımı. Portalimizden sürekli izliyor maçlarımızı.
 
‘’İyi ki Davutpaşa 1926 ile tanıştım, buradaki dostluk ve dayanışma duygusunu görmek beni çok mutlu etti’’ diyor gülümseyerek. ‘’Artık ben de bu ailenin bir üyesiyim ve kulübe sayısız katkıda bulunmak beni hem mutlu, hem de gururlu kılacak’’ diye ekliyor.