MUSTAFA ÇOŞKUN
1981-85 seneleri arasında kulübümüzde malzemecilik yapan Mustafa Coşkun bugün ailemizin epey unutulmuş isimlerinden biri ne yazık ki. Ama Coşkun seksenli yıllarda kahverengi kavuniçi renklere sunmuş olduğu alçakgönüllü emekle hatırlanmayı hak ediyor aslında.
 
Coşkun 23 Nisan 1949 doğumlu. Artık aramızda olmayan Hasip Baba tatlıcı, Elif Anne ev hanımıymış. Mustafa çiftin tek çocuğu. Hayatının oldukça uzun bir bölümü Şehremeni’de geçmiş. Ama dokuz aydır Beylikdüzü’nde oturuyor.
 
Coşkun’un okul yaşantısı oldukça kısa, Uzunyusuf İlkokulu’nu bitirip hemen atılmış sahici yaşamın kollarına. Hasip Baba’nın tatlıcı dükkanında edinmiş ilk hayat deneyimlerini. Sonra kendi kanatlarıyla uçmayı denemiş, dokumacılık işleri yapmış. Market açmış.
 
Çocukluktan itibaren futbola meraklıymış oldukça. Çukurbostan’ın tozunu epey yutmuş bu arada. Genç takımda oynamış, hatta birkaç maç A takımda da yedek kulübesinde uslu uslu oturmuş.
 
Askerlik yılları 1969-71 seneleri arasında. Acemilik Edremit, usta birliği Edirne’de. Birlik takımlarında hem futbol, hem de voleybol oynayarak göstermiş kendini.
 
Dünya evine girişi ise 1972 yılında, Nimet Hanım ile. 4 çocuk süslemiş bu birlikteliği, üç erkek, bir de kız. 
 
Mustafa Coşkun’un malzemeciliği Orhan İren’in teşvikiyle olmuş. Orhan Başgan aynen Selçuk Alagöz örneğinde olduğu gibi, Coşkun’a da, Gel çalış bizimle, demiş. Çünkü Coşkun disiplini, el becerisi ve çalışkanlığıyla İren’in gözüne girmişmiş. Böylece 1981 yaz sonunda Coşkun, Malzemeci İsmail’den bayrağı devralmış.
 
Coşkun’un aramızda kalışı 4 yıl sürmüş. Hadi Türkmen bayrağı Aziz Hortoğlu’na bıraktığında Mustafa da şalteri indirmiş. El becerisi ve aklının itişiyle bu kez motosiklet ve bisiklet tamirciliğine başlamış Silivrikapı’da. Sonra bıkmış olmalı ki 2010 senesine kadar da korsan taksicilik yapmış. Altı senedir emekliliğin tadını çıkarıyor.
 
Coşkun koyu bir Galatasaraylı, futbol dışında bahçe işlerini çok seviyor. Hayvanlarla arası çok iyi, iki ördek besliyor şu anda. Ördekler tesisat dükkanında kalıyor.
 
Coşkun sinema meraklısı, gençliğinde İstanbul, Sur, Özlem ve Çoruh gibi salonlardan çıkmazmış. Yerli yabancı film ayırt etmiyor. Arabası KIA, siyasi görüşü sosyal demokrat, CHP’ye atıyor oyunu.
 
Ailemizi çok seviyor, aramızda çok güzel günler geçirdiğinin altını çiziyor. Davut Kılıç, Orhan İren, Erol Türkmen en yakın oldukları. Ama kendisini çok üzen bir şey var. İren ve Hadi Türkmen yönetimlerine dört yıl hizmet sunmasına karşın sigorta primlerinin yatırılmamış olması, aklına geldikçe çok üzüyor kendisini.