MAHMUT BUL

İki yıldır takımımızın malzeme sorumluluğunu üstlenmiş olan Mahmut Bul Esekapı kedilerinin yıllardır tanıdığı ve sevdiği bir değerli emekçi. Yokluk günlerimizde, iki binli yılların ortalarında altyapılarda antrenörlük bile yapmış, takımımıza sahip çıkmış üstelik.
 
Bul’un kafa kağıdında doğumu 1 Ocak 1971 görünüyor ama 31 Aralık 1968 gerçek doğum tarihi. Ev hanımı Hanife Anne ve önce inşaat ustalığı yapan, ardından hayat mücadelesini bakkallıkla sürdürmüş olan Ali Baba’dan doğma Bul’un yedi kardeşi var. İkisi şu anda hayatta değil. Bul en küçükleri.
 
Bul Karadenizli. Gözlerini Trabzon’un Of ilçesinde açmış dünyaya. Aile Küçük Mahmut beş yaşındayken, yani 1977 yılında göçmüş Konstantinopolis diyarına. Silivrikapı’yı mesken olarak seçmişler. Bul çok sadık bir Silivrikapılı. 44 yıllık yaşamının tamamını bu semtte geçirmiş çünkü.    
 
Bul ilköğretimini Uzunyusuf İlkokulu’nda görmüş, ardından Zeytinburnu İmam Hatip Ortaokulu’na devam etmiş. Ama büyük bir talihsizlik geçirmiş okul açılışından iki ay sonra. Ayağı kırılmış. Bu şanssız olay aynı zamanda kahramanımızın öğrenim hayatının sonunu da imliyor.
 
Bul Davutpaşa 1926 ailesinin aynen Ayhan Tirki abisi, ya da Suat Dalkılıç abisi gibi müzmin bekarlarından. Nedense hiç evlenmemiş. Ama hayat boyu hep çalışmış, terlemiş, çokça didinmiş. İnşaat işçiliği yapmış söz gelimi, baba mesleği. Ama özellikle sinemalarda çok zamanı geçmiş. Yer göstericiliği, kantincilik, makinistlik yapmış.
 
Bul’un antrenör olarak futbol yaşantısına başladığını bugün çok az Alipaşa kedisi biliyor. Oysa 18 yıl antrenörlük yapmış. Mesleğe Güzelhisarspor’da başlamış, ardından Kocamustafapaşa, Çelikspor ve Davutpaşa’da bildiklerini gençlerle paylaşmış.
 
Bul sürdürdüğü yoğun hayat mücadelesine malzemeci olarak devam etmiş. 10 yıl Kasımpaşa, 2 yıl Vardar, 2 yıl Cerrahpaşa ve son 2 yıl da Davutpaşa için emek vermiş.
 
Bul’un ilginçtir malzemecilik yaşantısı da bizim takımda başlamış. O günlerde henüz 14 yaşındaymış. 34 yıldır futbolun içinde olduğunu söylüyor. Tuttuğu  takımlar Trabzonspor, Ofspor ve Davutpaşa 1926.
 
Bul’un en büyük hobisi futbol. Kemal Sunal filmleri izlemeye de bayılıyor. Müzikteki tercihi ise Türk Sanat Müziği.