2/01/2017, 15:47

YÜCESPOR 1 DAVUTPAŞA 1926 3 MAÇ YAZISI !YÜCESPOR 1 DAVUTPAŞA 1926 3

Davutpaşa 1926 ikinci yarının sekizinci, mevsimin on sekizinci maçında, bir alt kümeye düşmesi kesinleşmiş olan, Bakırköy ilçesi temsilcisi Yücespor’u, dış sahada 3-1 yenerek, on yedinci yengisini aldı, puanını 51’e çıkardı. Ligden çekilen İstinye ile olan maçımızı da hesaba katarsak, maç sayımızın on dokuz, yengi sayımızın da on sekiz olduğunu söyleyebiliriz aslında!

Karşılaşma ‘defolası’ 2016 senesinin son günü, 31 Aralık 2016 Cumartesi öğleden sonrasında, çok çetin koşullarda; karla karışık yağmur altında; grip, nezle, zatürree hatta verem sayrılıklarına davetiye çıkaran berbat ve dondurucu bir havada oynandı. Hissedilen hava sıcaklığı sıfır civarındaydı, ama türbün liderimiz Hüseyin Güngör’ün termometresi donduğu için tam ısı değeri öğrenilemedi. Emektar Turgay Özcan’ın fırtına ve tipinin tehditlerine pabuç bırakmadan, parmaklarını kaybetme pahasına yaptığı kahramanca sayıma inanacak olursak seyirci sayısı tam 86’ydı ve bu cesur yürekli delikanlıların tamamı Davutpaşa 1926’nın emsalsiz yiğitleriydi.

Maç 15’te başladı, Bakırköy Belediyesi’nin 1 numaralı sahasında oynandı. Zemin ıslak ve kaygandı ancak top oynamaya elverişliydi. Islak zemine beceriyle yayılan onbirimiz şöyleydi. Kalede Metin, savunmada Enes, Seyfettin, Sergen, Utku, orta sahada Semih, Ahmet Can, İrfan, Özkan, forvette Oğulcan, Özgün. Maça golle başladık denebilir. 3.dakikada kaleciden dönen topu tamamlayan Özgün ile öne geçtik. 28.dakikada Ahmet Can ceza sahasının içinden yaptığı vuruşla farkı ikiye, 45.dakikada Özkan’ın yaptığı ortayı Semih’in tamamlamasıyla da farkı üçe çıkardık. Devre boyunca daha iyi oynayan, topa hakim olan bizdik. Ancak Yücespor oyuncuları da umutsuz bir durumda olmalarına karşın, hiç de yılgın gözükmedi; tam tersi iyi bir oyun ortaya koydu ve zaman zaman yaptıkları ataklarla kalemizi epey rahatsız etti. Bu arada sakatlanan Oğulcan’ın yerini Yağız aldı ve ilk yarı 3-0 üstünlüğümüzle kapandı. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Berkehan ve Muzaffer’di. Bu 45 dakika ilkinin aksine, tamamen başa baş geçti. Hatta bir Yücespor akınında ceza sahasının üstünden yapılan şahane vuruş filelerimizle buluşunca karşıtlarımız farkı ikiye indirdi. İkinci yarının en olumlu unsuru, rüzgarın hızının azalması ve karla karışık yağmurun durur gibi olmasıydı. Bu da sahadaki topçulardan çok, türbünde buz kesen Davutpaşa 1926 yiğitleri için minik de olsa bir ferahlıktı. Böylece maçı 3-1 kazandık, Ertuğrul Baba’nın başkanlığında galibiyetlerimize bir yenisini ekledik; karlı ve fırtınalı günlerde oldukça zor günler geçiren Fındıkzade kedilerini neşelendirdik, Alipaşa ahalisinde umut yeşerttik. Davutpaşa 1926 oleyyyy!