14/07/2023, 11:44

Davutpaşa 1926 ALT YAPISI Bahadır METİN Hocamıza emanet.

Kavuniçi-kahverengi renklerle 2019 yazında tanışan, 2019-20 mevsiminde İlhan Karaca’nın yönetiminde süper amatöre çıkmayı kıl payı kaçıran başarılı takımda ikinci file bekçisi kimliğiyle hizmet sunan genç yiğit Bahadır Metin’i 2022-23 mevsiminde U13 takımımızı çalıştırırken görüyoruz.
Özverili, şefkatli ve çalışkan İlhan Karaca hocamız talebesi için ‘Bahadır Metin’e emanet edilen Davutpaşa 1926 altyapısı için kahverengi-kavuniçiye gönül verenler hiç endişelenmesin,’diyor. Genç çalıştırıcımızın çok sevdiği, çok saydığı, mahallemizde ‘Panter Kaleci’ namıyla anılan Serdar Köylü ise Bahadır çok çalışkan ve yetenekli bir kardeşimiz, ben onun yakın gelecekte çok iyi yerlere geleceğine adım kadar eminim’ şeklinde konuşuyor.
Metin 26 Mayıs 2001’de dünyaya gelmiş, Beşiktaş ilçesinde. Çapa İlköğretim Okulu, Doğa Koleji, Akasya Koleji ilk ve orta öğretimini aldığı okullar. Mezuniyet 2018 senesinde.
Metin’in futbolla tanışması 9 yaşında olmuş, Galatasaray futbol okulunda. 3 sene boyunca kaleci idmanlarında çalışmış, sonra sarı-kırmızılıların pilot takımı olan Bakırköy’ün Assas Spor kulübünde lisansı çıkmış. Burada geçen seneler sonunda yolu Davutpaşa 1926’yla kesişmiş. İlhan Karaca ile olan sıcak ilişkisi nedeniyle ailemize katılmış. Ama Metin’in kafasında kaleci olarak kalmaktansa, takım çalıştırmak ve kaleci hocası olmak yatıyormuş. Bu nedenle Karaca’ya yardımcı hocalık da yapmış bu süre içinde.
U13 takımımızı çalştırması için Metin’e teklifi Sıtkı Özcan götürmüş. Genç çalıştırıcı babası Cem Metin ile birlikte oluşturduğu futbol okulunda topladığı gençleri böylece aramıza getirmiş. İlkin 15 oyuncuyla başlamış futbol okulu, genç çalıştırıcı şu anda sayının yüzü aştığını söylüyor. Bugünkü U13 ise geçen okulun geçen seneki U12 takımından toparlanmış.
Metin U13’te 25 oyuncu bulunduğunu, aralarında epey yetenekli gençlerin olduğu oyuncuların zaman içine deneyim kazanacaklarının altını çiziyor. İlk iki maçta alınan yenilgilerin de tecrübe eksikliğinden kaynaklığını, son galibiyetin ise kendilerine güven aşıladığını belirtiyor. Takım haftada üç idman yapıyor, ikisi Çukurbostan’da, biri ise Salı günleri, tam saha Namık Sevik’te.
Metin kaleci olarak kendine Muslera’yı örnek alıyormuş, çalıştırıcı olarak ise Taffarel’i. Kulağına hoş gelen bütün müzikleri dinliyor, boş zamanlarında arkadaşlarıyla gezmekten tozmaktan hoşlanıyor, tatilde kalabalık yerleri değil daha sakin mekanları yeğliyor, hayvanları, özellikle de kedileri seviyor, doğaya da sevcen gözlerle bakıyor. Türk ekonomisi ve siyasal ortamımız için ‘Ağzımı bile açmama gerek yok her şey ortada’ yorumunu yaparken televizyon izlemediğini, izlerken de haber ve spor izlencelerini yeğlediğini söylüyor. Tuttuğu takım ise Cimbom.
Davutpaşa 1926 ailesinde en çok yakın oldukları rahmetli Davut Kılıç, Sıtkı Özcan, Yalçın Civez, İlhan Karaca ve kendisi için özel bir anlam taşıyan, ‘panter kaleci’ namıyla anılan Serdar Köylü.