HÜSEYİN AHMED
Alipaşa’nın sevimli mırnavları Hüseyin Ahmedin abilerini 2012’den bu yana Davutpaşa 1926 yönetim kurullarından tanıyor ve bu genç tekstilciyi istikrarlı yaşamı nedeniyle saygı duyuyorlar.
 
HA 26 Ekim 1982, Bakırköy doğumlu ve ailemizin akreplerinden. Zülfüye Anne ev hanımı, Davutpaşa 1926 ailesinin bir başka saygın üyesi olan Rıdvan Baba ise ticaret erbabı. Dört kardeşler, hepsi erkek.
 
HA, ilköğrenimini Zeytinburnu’daki Şemsettin Sami İlköğretim Okulu, orta öğrenimini ise Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nde görmüş. Yüksek öğrenimini hayatın zorlu yokuşlarında yapmayı yeğlemiş.
 
HA’nın 14 yıllık futbol yaşantısı Zeytinburnuspor’un minikler takımında başlamış. Sene 1992. Yıllarca lacivert beyazlı forma için ter döküp A takıma yükseldikten sonra ayaktopu yaşantısına Yeşilılgaz’da devam etmiş. 2006 yılında yine Zeytinburnu’nda noktalamış.
 
HA santrfor mevkiinde yer almış. Hızlı ve sağ ayaklı bir forvetmiş. Kafa toplarında iyiymiş. Kendini rakiplere değil, oyuna odakladığı için seyrek sarı kart görmüş, kırmızıyla tanışmamış bile.
 
HA 15 aylık askerlik günlerinin acemilik dönemini Aydın’da geçirmiş; usta birliği ise Isparta İl Jandarma Tugayı.    
 
HA iş hayatına 2003 yılında dalmış. Yaş 21. O gün bugün Rıdvan Baba’nın kurduğu işte, tekstil dalında ter döküyor. Evlilik ise 2004, iki de çocuğu var.
 
HA kendini ‘’insanları çok düşünen, özverili, kendisi için asla yapmayacağı şeyleri başkaları için yapan’’ merhametli biri olarak tanımlıyor. Arkadaşlarıyla muhabbet etmeyi, gezmeyi, futbol izlemeyi seviyor. En beğendiği topçu Emre Belözoğlu.
 
HA’nın en büyük meraklarından biri güvercin beslemek. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı. Televizyonlarda favori izlencesi Acun Ilıcalı’nın yapımları.
 
HA ehliyetini 2001 yılında almış, iyi bir sürücü. BMW’sinde yabancı pop dinlemekten hoşlanıyor, gerilim filmleri izliyor, yurtiçi ve yurtdışı gezilere işinden fırsat buldukça çıkıyor. Davutpaşa 1926 ailesinde en çok MuhittinBoşat’a yakın.
 
HA Türkiye’nin ekonomik ve siyasi durumunu olumlu bulanlardan. Başka ülkelerle kıyaslandığımızda durumuzun iyi olduğunu düşünüyorum, diyor.