HÜLYA SAY

 

 

İlkin Davutpaşa 1926 forması giyen arkadaşlarının disiplinle antrenmanlara katıldığını görünce buna özenen ve ailemizin bir üyesi olmaya karar veren;  ardından da 2017-18 mevsiminin şampiyon U13, 2018-19 mevsiminin şampiyon U15 ve yine 2018-19 mevsiminin şampiyonluğu kıl payı kaçıran U14 takımlarında leblebi gibi sıraladığı gollerle Fındıkzade kedilerinin gözdesi konumuna yerleşen Resul Say’ın başarılarında kuşkusuz annesi Hülya Hanım büyük pay sahibi. Hülya Say 1 Mart 1982 Ağrı Patnos doğumlu. Ürgüp İlkokulu mezunu. Resul’un beş kardeşi daha var.

 

Hülya Hanımın hobileri maç izlemek, akraba ve eş dost ziyaretlerine gitmek. Oğul Resul annesini samimi ve eğlenceli biri olarak tanımlıyor. Hülya Say’ın her ortamda arkadaşlık kurması, uyum sağlayabilmesi Resul’un takdirle karşıladığı özellikler.  

 

Hülya Hanımın oğluyla ilgili hayalleri ise her annenin beslediği iyicil, olumlu şeyler. Yani Resul’un iki yıldır kavuniçi-kahverengi formayla sunduğu parlak görüntünün katlanarak devam etmesi ve yetkin bir topçu olması; dahası mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi.

 

Fındıkzade’nin koca kafalı ve bilge kedileri Resul’un futbolculuğuyla ilgili Hülya Hanımın düşlediği şeylerin sahici yaşamda da gerçekleşeceğinden eminler. Yani ‘’Resul’daki bu disiplin ve çalışkanlık devam ederse, neden olmasın’’ diyorlar bu kış soğuğunda cami köşelerinde yaptıkları ikindi geyiklerinde.