HASAN GEDİKOĞLU
Hasan Gedikoğlu 2006-2009 yılları arasında takımımızı çalıştırmış yiğit bir ayaktopu emekçisi. Gedikoğlu çok zor koşullarda emek verdi, cebinden yaptığı katkılarla gençlerimize forma giydirdi, kavuniçi kahverengi renkleri temsil ettirdi. Ancak bu özverili çabaları karşılığında ne maddi, ne de manevi bir destek bulamadığı için kulübümüze küstü. Onu bugün ne yazık ki sadece Fındıkzade ve Alipaşa’nın bilge kedileriyle, o yıllarda forma giymiş topçular hatırlıyor zaten.
 
Gedikoğlu 25 Ocak 1955 Ankara doğumlu. Davutpaşa 1926 deneyiminin ardından, 2010 sonrası Cerrahpaşa, Güzelhisar, Yedikule ve yine Güzelhisar’ı çalıştırdı.
 
Şimdi mikrofonu öğrencilerine uzatayım. Bu üç yılın gerçekçi bir özetini yapsınlar. İlk söz Mehmet Halıcı’da. ‘’2006-07 mevsimini Hasan Gedikoğlu’nun Davutpaşa ile tanıştığı yıl olarak hatırlıyabiliriz. Hocamızla Yedikule Lisesi’nin kapalı salonunda tanışmıştık. İyi bir iletişim kurulmuştu aramızda; böylece Davutpaşa forması altında neler yapacağımızı konuşmuştuk.
 
Sezon başında liseden birçok futbolcu arkadaşımız takımımıza katıldı. Çok yetenekli arkadaşlardı bunlar.

Sezon öncesinde antrenmanlarımızı Yedikule kulübünün toprak sahasında, Namık SevikStadında ve lisenin kapalı salonunda yaptık. Sahilde yaptığımız koşularda, Hasan hocanın ağırlık yelekleri de eklenince antrenmanlarımızın temposu daha da artmıştı.
 
Sezon öncesi hazırlık maçlarımız pek parlak geçmedi. Çok az yengi alabildik. Ama sürekli çalışıyorduk, genç ve yetenekli oyunculardan kurluydu takımımız. Yani umutsuzluğa kapılmak için neden yoktu aslında. Heyecanla bekliyorduk ligin başlamasını.

Ama mevsime girişimiz de hazırlık maçlarından pek farklı olmadı. İlk yedi maçta çok az puan toplayabildik. Bunun üzerine Hasan Gedikoğlu kulüp lokalinde toplantı yapma kararı aldı. Toplantıda  Davut Kılıç ve Hasan hocamız takımı ligden çekelim mi diye sordu her birimize. Kötü gidişat moralimi o kadar bozmuştu ki bir ben çekilelim demiştim.
          
Neyse ki çoğunluk devam etmek istedi de takım kaldığımız yerden devam etti. İlginç olan bir şey toplantı sonrası oynadığımız bütün maçları farklı skorlarla kazanmış olmamızdı. Hem de tek bir mağlubiyet almadan.’’
 
2007-08 yılını kalecimiz Altan Kartal anlatsın. ‘’Sezon öncesi antrenmanlarımızın çoğu Atatürk ormanında kros niteliğindeydi.
Servis ücretini her zamanki cömertliği ve erdemiyle Hasan Gedikoğlu cebinden  verirdi. Haftada bir gün kapalı salonda, iki günü Namık Sevik’te, bir günü ise sahilde olmak üzere dört idman yapardık. Hazırlık maçlarımızı ise Balat ve Namık Sevik sahalarında oynadık. Şimdiki gibi yürüyerek değil, Hasan hocanın tuttuğu servisle evlerimize gidip gelirdik. Sezon başlamasına az bir süre kala da Yeşilköy’deki kum plajda ağırlık yelekleriyle kros yapmaya götürdü bizi Hasan hoca.

 
Ligin ilk maçını çok iyi hatırlıyorum. ÇayırbaşıÖzkanspor karşısındaydı. Bizi sahaya götürecek olan servis gelmeyince, yine imdadımıza yetişen hocamızdı. Kendi arabasına ve onun tuttuğu taksilere dolduk da yetişebilmiştik maça.

Bu maçtan sonra üst üstte galibiyetlerle liderliğe oturduk ve sezonun ilk yarısını lider olarak kapadık. Başarılarımız ikinci devrede üç yengiyle daha sürdü. Ama bu olumlu gidiş bir düşüşle yer değiştirdi. Ama bu seri yenilgilerin sorumlusu biz futbolcular değildik. Çünkü Namık Sevik’teki antrenmanlarımızı artık yapamaz olmuştuk. Ve maddi sorunlar iyice belimizi bükmüştü. Yedikule toprak sahasında yaptığımız idmanlardan verim alamıyorduk.

 
Bu berbat koşullara karşın şampiyonluk şansımızı son haftalara kadar taşıdık ama başaramadık, bunun da tek sorumlusu, tek suçlusu yönetimdi.

Ve sezonu ikinci kapadık. Hasan hoca hepimizi yemeğe götürmüştü mükafat olarak.’’

 
2008-09 mevsimini Mehmet Halıcı anlatıyor. ‘’Sezon hazırlıklarına Hasan Gedikoğlu'nun yoğun antrenman temposunda başladık. Haftanın dört  günü yapılan antrenmanlar Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleriydi.
 
Hasan Gedikoğlu Yedikule Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeniydi. Bunun takıma çok yararı oldu.  En önemlisi Gedikoğlu öğrencileri takıma kazandırıyordu. Dahası okulun kapalı spor salonunda antrenman yapmamızı sağlıyordu.
 
Hafta sonu yoğun kros yapıyorduk.  Bunun ardından tekrar kapalı salona geçer, ağırlık çalışmasına girişirdik.

Hasan Gedikoğlu'nun takıma katkıları tartışılmazdı. Namık SevikStadının aylık antrenman  ücretini çoğu zaman kendi cebinden verir, oyuncuların lisans ücretlerine katkıda bulunur, maçları videoya alır, daha sonra eğitim amaçlı bize gösterirdi kulüp lokalinde. Daha iyi bir eğitim görelim, futbol yeteneklerimizi geliştirelim diye yapardı bunları. 
                           
Sezon öncesi yapılan hazırlık maçlarında çok iyiydik, takım olma yolunda çok ilerlemiştik .

Ligin başlamasına yakın antrenmanlarımızı üç güne indirdik. Salı ve Perşembe günleri Namık Sevik’te, bir gün de Gedikoğlu’nun tercihine göre kapalı salonda toplanmaktaydık.
                  
Lig başlamıştı artık. İyi maçlar çıkardık. Genç kadromuzla zor rakiplerden puanlar topladık. Kazandığımız her maçtan sonra Hasan hocamızın sevincini görmek hepimizi çok mutlu ediyordu.’’