HAKAN KARAMAN

 

 
 

 
2015-16 mevsiminde genç basketbol takımımızın 11 numaralı formasını taşıyan Hakan Burak Karaman ailemizin yengeçlerinden. 17 Temmuz 1998 Haseki doğumlu. 17 senelik yaşamının tamamı  Fındıkzade semtinde geçmiş.
 
Fındıkzade İlköğretim Okulu, Sancaktar Hayrettin İlkokulu, Ataköy Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Uğur Temel Lisesi genç sporcunun ilk ve orta öğretim aldığı okullar.
 
Hakan basketbola dokuz yaşında başlamış, henüz üçüncü sınıftayken. İstanbul Üniversitesi takımı formasını ıslatmış ilkin.  Ardından Akasya Koleji ve Asspor kulüplerinde deneyim kazanmış. Davutpaşa 1926 ailesine katılışı Ağustos 2015 tarihinde.
 
Koçumuz Emrah Tokatlıoğlu oyuncusunu şöyle anlatıyor. ‘’Hakan forvet pozisyonunda oynayan bir arkadaşımız. İyi bir üç numara. Ama kısa bir beşle çıktığımızda kendisinden dört numara olarak, pota altında da yararlanabiliyoruz. Çok yönlü, atletik bir sporcu. Hem uzun, hem de hızlı, kıvrak. Top hakimiyetinin gelişkinliği nedeniyle bir numaraya bile çekebiliriz onu. Oyuna katkısı maç başına ortalama sekiz sayı. Bence tek eksiği pota altında oynadığı süreler içinde kuvvetinin yeterli olmaması. Oysa forvet pozisyonu için bence fazlasıyla güçlü bir oyuncu.’’
 
Hakan Karaman basketbol dışında futbol ve masa tenisi de oynuyor. Ortaokulda okulun masa tenisi takımının da asıymış boş vakitlerinde müzik dinlemesini seviyor, spor izlencelerine bakınmasını da.
 
Hakan hayvanlara uzaktan bakıyor, hayatta kahraman olarak bellediği kişi babası.
 
Hakan Galatasaray taraftarı. Hedefi iyi bir üniversite kazanmak, eczacılık okumak. Ardında da kendi işinin başına geçmek.