FERHAT KARAOĞLU
Alipaşa kedileri seksenli yıllarda altı yıl Davutpaşa formasını ıslatmış, orta sahada ve stoperde başarılı oyunlarıyla kendisini kabul ettirmiş Ferhat Karaoğlu’nu
  çok disiplinli bir topçuydu diye hatırlıyorlar.

 

Karaoğlu 20 Şubat 1968 doğumlu. Tam bir Bayrampaşa çocuğu. Bütün ömrü bu ilçede geçmiş, doğma büyüme oralı. Anne Ayşe ev hanımı, baba Ali ise esnaf. Beş kardeşi varmış Ferhat’ın, hepsi erkek. Bizimki tekne kazıntısı.

 

Karaoğlu sırasıyla Şair Baki İlköğretim Okulu, Fethitepe Ortaokulu ve Bayrampaşa Tuna Lisesi’ni bitirmiş.

 

Çukurbostan’a gelişi 1982 yılında. 14 yaşındaymış o günlerde. Atilla hoca denetiminde çalışmaya başlamış. 14-16 yaş gurubundan yola çıkıp, genç ve A takımı formalarını ıslatmış. 1986 yılında profesyonel olmuş.

 

Karaoğlu başarılı bir orta saha oyuncuymuş, ama General Kılıç ona zaman zaman kesici olarak da görev vermiş. İki ayağı da olan bir oyuncuymuş, sağ ayağı daha kuvvetliymiş. General Kılıç, Ferhat’ın özellikle kafa toplarında çok iyi olduğunun altını çiziyor. Enerjik bir topçuydu ama tekniği de bayağı iyiydi, diyor. 

 

Karaoğlu disiplinli bir topçuymuş, sarı ve kırmızı kartlarla arası asla iyi gitmemiş. Çalışmayı, idmanı severmiş. General Kılıç, Ferhat’ın hocasını harfiyen dinlediğini, uysal ve terbiyeli olduğunu ekliyor gülümseyerek.

 

Kılıç için Ferhat Karaoğlu denince unutamadığı maç, 1986-87 mevsimindeki Bandırmaspor kupa karşılaşması. İkinci kümenin bu güçlü takımını deplasmanda elediğimiz maçta Ferhat kesici olarak sahaya çıkmış ve rakibin önemli silahı Kasım’ı sahadan silmiş çünkü.    

 

Karaoğlu 1988-90 arasını Lüleburgaz’da geçirmiş, üçüncü kümenin bu güçlü takımıyla hep olumlu şeyler hatırlıyor. Askerlik günleri de zaten bu Trakya kentinde geçmiş. 1990-92 arasında.

 

1992-95 arası ise Ferhat’ı yine üçüncü küme takımlarından Silivrispor’da izliyoruz. 1995-96 ise yine üçüncü kümede yer alan Galata’da.

 

1996-97 mevsimi Ferhat için amatörlüğe dönüşü imliyor. Güngören’de bu kez. 1997-99 arası Yeni Bosna serüveni ise oldukça iç açıcı. Futbol yaşantısında ilk kez şampiyonluğu tadıyor burada.

 

1999-2000 mevsimi birinci amatör küme ekiplerinden Bayrampaşa Yeniyol,  2000-5 arası ise Bayrampaşa Demirspor, Karaoğlu’nun formasını ıslattığı kulüpler.

 

2002 yıl bir dönüşümü simgeliyor, gidilen antrenörlük kursu, alınan amatör çalıştırıcı diploması.

 

2002-2007 arası Bayrampaşa Demirspor’da antrenörlüğe başlıyor. 2007-9 arasında Bayrampaşa Yeniyol’un teknik adamı. 2009-13 arasında ise bu kez Bayrampaşa Altıntepsi Makel’de bildiklerini gençlere öğretiyor.

           

Karaoğlu’nun yaşamı tamamen futbola odaklanmış bir yaşam. Dünya evine girişi 1995 senesinde. Filiz hanım ile. 1996 doğumlu Dilara ile 2004 doğumlu Meleknaz bu mutlu birlikteliğin ürünleri.

 

Ferhat gazetelerden Hürriyet’i okuduğunu söylüyor, Fanatik’e de bakınıyor sık sık. Kanal 6 ve Atv kanallarını izliyor, TRT’nin de spor izlencelerini kaçırmamaya çalışıyor.

 

Cigara kullanmıyor, alkol konusunda ise sosyal içici olduğun belirtiyor. Top dışında sinema ve tiyatroya meraklıymış. En büyük zevki ise voleybol oynayan kızlarının maçlarına gidip onları izlemek. Müzikte Türk Sanat Müziği favorisi. Araba kullanıyor, bir Kango’su var.