ERDOĞAN ÖZGÜR
Fındıkzade kedileri 1993-99 yılları arasında başkanlığımızı yapan Erdoğan Özgür’ü hüzünlü duygularla hatırlıyorlar. Hüzünlü duygularla hatırlıyorlar çünkü büyük umutlarla başkanlığı üstlenen Özgür’ün iyi niyetle Uzunyusuf’ta yaptığı tesisi,  Fatih Belediye Başkanı Sadettin Tantan’ın yıkması, kulübün lokalsiz kalması, 1999 Gölcük Depremi öncesiDavutpaşa 1926’nın yaşadığı çok şiddetli bir depremdi tarihinde! İşte yaşanan bu iki deprem sonrası Özgür başkanlığı bırakmış, Davutpaşa 1926da, ne yazık ki, İskender Keleş’in başkan seçildiği 2012, Mayıs 31 tarihli genel kurula kadar sahipsiz kalmış,  büyük bir yoksulluk içine düşmüştü.
 
Özgür 15 Mayıs 1957 doğumlu. Artık aramızda bulunmayan anababadan Ahmet Özgür iş adamı, Hüsniye Özgür ev hanımıymış. Dört kardeşlermiş, iki erkek, iki kız; EÖ en küçükleri.
 
Ahmet Baba’nın işleri nedeniyle aile epey kent değiştirmiş, İstanbul’a yerleşene kadar. EÖ bu nedenle 1957-64 yılları arasında Tekirdağ Muratlı, 1964-69 Siirt Kurtalan, 1969-72 Bitlis Tatvan’da yaşamış. Aile 1972’de İstanbul’a taşınınca son 45 sene Fındıkzade, Bakırköy, Bahçelievler ve Beylikdüzü’nde geçmiş.
 
Siirt Kurtalan İlkokulu, Tatvan Ortaokulu, Davutpaşa Lisesi EÖ’ün ilk ve orta öğrenimini gördüğü okullar. Yüksek öğrenim ise Yıldız Teknik Üniversitesi makine mühendisliği bölümü. Mezuniyet 1982 yılında.
 
EÖ’ün iş hayatı 1982 yılında, mezun olduktan sonra,Sefaköy’dekiİmbat’ta başlamış. Montaj şefiymiş orada. Sonra araya askerlik girmiş, 1984 yılında Amasya’da kısa dönem askerlik yapmış.
 
EÖ’ün verimli bir iş yaşantısı olmuş. 1985 yılında kendi şirketini genç yaşında kurmuş. 1990 yılında limitet şirkete dönüşen Özgür Mühendislik 2016 yılına kadar etkinliğini sürdürmüş.
 
EÖ’ün dünya evine girişi 1984 yılında, Fatma Hanım ile. Bu birliktelikten iki kız, bir de oğlan gelmiş dünyaya.
 
EÖ Fenerbahçeli, boş zamanlarında arkadaşlarıyla birlikte olmayı, yolculuklara çıkmayı, spor karşılaşmaları izlemeyi seviyor.
 
Gelelim EÖ ile Davutpaşa 1926 ilişkisine. Sene 1993 yazı, Bahri Aybastı yönetimi bırakmış; genel kurul yapılacak. Davut Kılıç ve Ali Atik genç iş adamı EÖ’e gelip, kulübe başkanlık yapmasını istiyorlar. EÖ de, evet diyor. Böylece altı yıllık bir başkanlık dönemi başlıyor. Takım bu altı sene boyunca birinci amatör kümede;  zaman zaman iyi, zaman zaman da orta karar neticeler alıyor.
 
EÖ’yü küstüren olay 1998 yılında. Coşkuyla işe koyulan EÖ,Çukurbostan elimizden alındıktan sonra, bize sunulan Uzunyusuf’taki alana bir tesis yapıyor. Ama Fatih Belediye Başkanı Sadettin Tantan buraya göz koyuyor. EÖ’ü yanına çağırıyor, diyor ki; ‘’Erdoğan Başkan sen çok delikanlı bir adamsın. Şu sizin tesislerin bulunduğu yeri bize bırak; ben size çok daha uygun, çok daha şahane bir yer bulayım. Sözüm söz.’’ EÖ de inanıyor ve bırakıyor tesisi belediyeye. Böylece iş makinaları, sayısız kazma ve kürekle tesisimiz yerle bir ediliyor. Ama belediye verdiği sözü tutmuyor; kulübümüz tesissiz, yersiz yurtsuz kalıyor. Ertesi sene 1999 Gölcük Depremi’nde de genç iş adamının işleri sarsılınca, EÖ haliyle 6 yılın yorgunluğuyla kulübü bırakıyor.