EMRE DALGIÇ

2016 Eylül ayından bu yana A takımımızın aldığı başarılı sonuçlarla yüzleri hep güleç dolaşan Fındıkzade ve Alipaşa kedileri, Ekim başında öğrendikleri haberle tavana sıçradılar adeta. Değerli başkanımız Ertuğrul Aydos, yirmi birinci yüzyılın başından beri epey hazin bir görüntü sunan altyapımızı kalkındırmaya karar vermişti çünkü. Bu karar doğrultusunda Ertuğrul Baba altyapının başına eğitimli, genç ve hırslı bir çalıştırıcı getirdi. Adı Emre Dalgıç bu yeni ve taze Davutpaşa 1926 yiğidinin.
 
Dalgıç 13 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokul öğrenimini Çapa İlköğretim Okulu, lise öğrenimini Kocamustafapaşa Lisesi’nde gördü. Yüksek öğrenimine Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu antrenörlük bölümünde devam eden Dalgıç mezuniyetiyle birlikte, küçük yaşlardan beri beslediği büyük hayalini geliştirmeye koyuldu. Ayaktopu mesleğinde çalıştırıcı olarak var olacaktı artık. Rüyaları gerçeğe dönüşecekti.  
 
Ama Dalgıç bununla yetinmedi, bilgiye açtı çünkü. Yüksek lisansını, yine Haliç Üniversitesi’nde ‘hareket ve antrenman bilimi’ alanında yapmayı ihmal etmedi. Bilgisine bilgi kattı.
 
Sıra kulüp çalıştırmaktaydı şimdi. Etiler Galatasaray Futbol Okulu’nda beş sene geçti ilkin. Ardından Simurg Spor Kulübü ve Çapa’da antrenör olarak görev aldı.
 
Dalgıç okullarda da bayağı deneyim yaşadı. Zeytinburnu Borsa Anadolu Lisesi, Ayhan Şahenk Ortaokulu ve Abdülhak Hamit Ortaokulu’nda da beden eğitimi öğretmeni olarak da gençlerimize katkı sundu.
 
Dalgıç şu anda 75.Yıl Ortaokulu’nda beden eğitimi olarak meslek hayatına başarıyla devam ediyor. 
 
Davutpaşa ve Esekapı kedileri genç ve yetenekli çalıştırıcımıza başarılar diler. Tabi kahverengi kavuniçi ailemizde istikrarlı ve sıkı bir çalışma yaşantısı da. Devamlılık başarının anahtarı çünkü.