CİHAN KOÇAL
CİHAN KOÇAL (1918-19XX)
 
‘’Yüksek orman mühendisi Cihan Koçal, 1956 yılı Bolu bölge birincisi, orman okulunun başkanıyken, Türkiye birinciliklerinde, Eskişehir’de Eskişehir Demirspor maçında Davutpaşa’yı çok sevdiğini söylemişti.
 
Yıllar geçti onu altmışlı yılların ikinci yarısında, alçakgönüllü bir amatör kulüp olan Bozkurt’un başkanı olarak buldum. Ama Davutpaşa sevgisi devam ediyordu. İlk karşılaşmamız Çukurbostan’da oldu. Müfit Değer’in öncülüğünde seferber olmuştuk hepimiz.  Bir saha yapmak için. Cihan Koçal orada bir amele gibi çalışıyordu. Koskoca bir yüksek mühendis, tutmuş kale direklerinin yüksekliğini ölçüyor, saha çizgilerini kireçle çiziyordu!
 
1966-67 mevsiminde ikinci kümede oynadığımız mevsim Cihan Koçal takımın menecerliğini de üstlenmişti. En hakiki Davutpaşalılardandır.’’
 
Bu içtenlikli satırlar Albay Mahir Yağızer’e ait. Şimdi de Dev Kaleci Bediz Baysal anlatsın Cihan Abisini.
 
‘’Cihan Abi Başkan Müfit Değer’in yakınıydı. Kızı, Müfit Başkan’ın büyük oğlu Alican ile evlenmişti çünkü. Ailedendi, bu nedenle girmişti yönetim kuruluna.
 
Cihan abi Florya’daki fidanlığın müdürüydü. Ben sık sık giderdim oraya. Babam ziraat mühendisi olduğu için tanışırlardı zaten. Ama asıl orta payda Cihan Abinin oğlu Metin’di.
 
Metin 1948 doğumluydu ve bizim 1966-67 mevsiminde harikalar yataran genç takımda dikkat çekmişti. daha sonra Müsellim Kesse’nin çalıştırdığı 1968-69 mevsiminde, birlikte oynamıştık.
 
Metin ile saha dışı dostluğumuz da olduğu için sık sık giderdik Florya Fidanlığına. Cihan Abi bizi çok iyi karşılar, bize sevgiyle yaklaşırdı. Hatta takımı da fidanlığa davet ettiğini hatırlıyorum sanki. Zaman zaman bize Mıcık Ahmet de katılırdı.
 
Fidanlığın daha sonra istimlak nedeniyle yıkıldığını anımsıyorum şimdi. Güzel günlerdi.’’