A-TAKIM MAÇLARI ÖZET

1-HAFTA SEFAKÖY KARTAL 0 DAVUTPAŞA 1926 3

 

 

 

Davutpaşa 1926 2019-20 mevsiminin ilk maçını 22 Eylül 2019 Pazar günü Sefaköy Kartal ile dış sahada oynadı ve sahadan 3-0 galip ayrıldı. Sefaköy Kartal Stadında saat 16’da başlayan karşılaşma güneşli ama rüzgarlı bir havada, düzgün zeminde oynandı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Ercan, Yavuz, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur Özcan, Batuhan, Furkan, Ali Hürcan, Berkehan, Enes Aşçı’ydı. İlk yarı rüzgar altında oynamamıza karşın rakibimizin 30. dakikada Gürkan'ın attığı golle öne geçmesini bildik. Bu dakikalarda çok üstündük ancak gol sayımızı arttıramadık. Soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda oyun denkti. Ancak bu devrede de gol pozisyonlarında girmeyi bildik ve günün yıldızı Gürkan'ın iki golüyle maçı üç farklı önde bitirdik. Emektarlardan Turgay Özcan kadroyu çok iyi bulduğunu söylerken, bu seneden umutlu olduğunun altını çizdi. Böylece ilk dış saha maçından üç puanla Fındıkzade’ye mutlu dönerken, Kızıl Elma’nın yüzleri kaygıyla dolu kedilerini de sevindirmiş olduk. Tebrikler İlhan Karaca hocamız ve gençler.

2.HAFTA  DAVUTPAŞA 1926 0 BAĞCILAR GÜNEŞLİ 0

 

 

Davutpaşa 1926 mevsimin ikinci maçını 28 Eylül 2019 Cumartesi günü Bağcılar Güneşli ile oynadı ve sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı. Güneşli, yirmi dereceyi aşkın bir ısıda, uygun bir zeminde yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadında saat 17’de başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Cemre, Fuat, forvette Tarık, Gürkan, Mustafa şeklindeydi. Yedeklerimiz Onur, Yavuz, Berkehan, Batuhan, Ali, Furkan, Enes’ti. İlk kırk beş dakika daha iyi gözüksek de gol yollarında hiç etkili değildik. Soyunma odasına golsüz eşitlikle gidildi. İkinci yarıda iki takım da atak bir futbolu seçti ve karşılıklı akınlarda epey gol kaçtı. Ercan'ın kırmızı kartla oyun dışı kaldığı maçın özellikle son dakikalarında elimize geçen fırsatları değerlendirememiz hayal kırıklığı yaratsa da rakip güçlüydü, yenilebilirdik de!

 

3.HAFTA BAHÇEKÖYSPOR 1 DAVUTPAŞA 1926 4

 

Davutpaşa 1926 mevsimin üçüncü maçını deplasmanda 4.gurubun güçlü takımı Bahçeköyspor ile yaptı ve sahadan 4-1’lik şahane bir galibiyetle ayrıldı. 6 Ekim 2019 Pazar günü, Bahçeköy Orman Fakültesi Sahasında oynanan karşılaşma saat 15’te başladı. Türbünde toplanan Başgan Hasan Limanoğlu, Orhan İren, Cengiz Erkazan, General Kılıç, Ali Atik, Ramazan Emre, Savaş Yarbay, Necati Küçükçavdar, Necip Timurözü, Ayhan Tirki, Zülfü Becerikli gibi abilerin yanında bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın yokluğu oldukça yadırganırken; sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Erkan, Tolga, orta sahada Cemre, Yavuz, Fuat, forvette Tarık, Gürkan ve Mustafa Kıraç şeklindeydi. İlk 45 dakika biraz durgunduk. Ve ilk golü 12.dakikada yiyen biz olduk. Buna 15.dakikada Tarık ile karşılık verdik. Bu devrede Gürkan’ın değerlendiremediği fırsatlar soyunma odasına eşitlikle gitmemize neden oldu. İkinci yarıya Yavuz’un yerinde Ali ile başladık. İlerleyen dakikalarda Alper ve Batuhan da forma şansı buldu. Bu devrede iyi bir oyun tutturan takımımız 53.dakikada orta sahanın usta ayağı Fuat, 62.dakikada da günün golcüsü Tarık, 86.dakikada da Gürkan ile bulduğu gollerle ikinci dış saha maçında da üç puan ile buluştu. Hasan Başgan, İlk yarıda biraz bocaladık ama ikinci yarıda kumaşımızı sergiledik, diyerek türbündeki ve sahadaki genç yiğitlerle birlikte Bahçeköy’den neşeli ayrıldı. Orhan İren abimiz ise, Bazı ufak tefek eksikler olsa da bu takım iş yapar, diyerek iyimserliğini dile getirdi. Ben de çalışkan hocamız İlhan Karaca ile gençlere Fındıkzade, Esekapı, Yedikule ve Samatya kedilerinin tebriklerini iletiyorum.

 

 

4.HAFTA DAVUTPAŞA 1926 3 ESENLER 2

Davutpaşa 1926 mevsimin dördüncü maçını 12 Ekim 2019 Cumartesi günü 4.gurubun genç ve dinamik takımı Esenler ile oynadı ve sahadan çok zor ama çok değerli 3 puanla ayrıldı. Güneşli bir havada ve 22 derecelik bir ısıda oynanan maç Namık Sevik’te16.45’te başlayabildi. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa (Tarık), Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Cemre (Ali Hürcan), Ercan, Hüseyin, Fuat, forvette Mustafa Kıraç (Tarık), Gürkan şeklindeydi. Maça hızlı başlayan, oyuna hakim olan kavuniçi-kahverengi aramadaydı ve bunun ödülünü de Gürkan’ın ayağından bulduğumuz golle gördük. Güzel oyun gol sonrası da devam etti. Farkı arttırmamız Hasan Başgan, General Kılıç, Savaş Yarbay, Cengiz Erkazan, Zülfü Becerikli, Ali Atik vd senyörlerle dolu türbünde umutla beklenirken, orta sahada başlayan ve zincirleme hatalarla meşin yuvarlağı kalemizde görmemize neden olan golle hayal kırıklığı yaşadık. Devre bitimine kadar toparlanamayan takımımızın geriye düşmesi de işten bile değildi ama neyse Serdar yüzde yüzlük bir fırsata geçit vermedi de Esenler öne geçemedi. İkinci yarı rüzgarı arkasına alan Esenler bizi çok zorladı. 51.dakikada yine peş peşe savunmada yapılan hatalar sonrası rakip öne geçti. Türbünde ahlar vahlar içinde hepimiz kıvranırken mücadeleyi bırakmayan gençler ilkin Ali Hürcan ile eşitliği yakaladı. Uzatmanın son dakikasında da usta ayağımız Fuat’ın kafa golüyle öne geçmeyi bildi. Harika mücadele ortaya koyan Esenler takımını tebrik etmek boynumuzun borcu ama alkışın büyüğünü oyunu bırakmayan, son dakikaya kadar terini sahaya akıtan gençlere yolluyor tozlu patileriyle Belgradkapı, Fındıkzade ve Esekapı’nın mırnavları.

 

 

MURADİYE 3 DAVUTPAŞA 1926 1

Davutpaşa 1926 mevsimin beşinci maçını 20 Ekim 2019 Pazar günü Muradiye deplasmanında yaptı ve sahadan 1-3’lük mağlubiyetle ayrıldı ve bu yılın ilk yenilgisini almış oldu. 22 derecelik bir ısıda, uygun koşullarda oynanan karşılaşma saat 15.15’te Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Spor Tesisinde başladı. Sahaya çıkan onbirimiz Onur, İsa, Ali, Erkan, Tolga, Cemre, Ercan, Fuat, Hüseyin, Gürkan, Yusuf şeklindeydi. Yedeklerimiz Serdar, Batuhan, Furkan, Yavuz, Mustafa Kıraç, Tarık, Ahmet’ti. Maça hızlı başlayan rakibimiz oldu, ilk yarı boyunca daha iyi oynayan Muradiye’ydi. Bunun sonucunda da köşe atışından gelen topta attıkları kafa golü ile öne geçtiler. Yine de devre bitimine yakın Fuat’ın köşeyi hedefleyen vuruşu ile eşitliği yakalamamız sevindiriciydi. İkinci yarıya bu kez iyi başlayan bizdik ama ilerleyen dakikalarda uzaklardan gelen bir top filelerimizle kucaklaşınca epey üzüldük. Muradiye kalesine yaptığımız ataklarda da savunma bilincimizi biraz yitirince bir gol daha yedik ve umutlu geldiğimiz bu dış saha maçından boynumuz bükük ayrıldık. Geçmiş olsun diyelim.

 

 

DAVUTPAŞA 1926 7 İZZETPAŞA 3

 

Davutpaşa 1926 mevsimin altıncı maçını 26 Ekim 2019 Cumartesi günü gurubun güçlü takımı İzzetpaşa ile oynadı ve sahadan 7-3’lük bir galibiyetle ayrıldı. Güneşli ama rüzgarlı bir havada, uygun koşullarda yapılan karşılaşma Namık Sevik Stadındaydı ve saat 12.45’te başladı. Bir numaralı seyircimiz ve türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın da teşrif ettiği maça kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Hüseyin, orta sahada Cemre, Ercan, Fuat, forvette Mustafa Kıraç, Gürkan, Tarık onbiriyle çıktık. İlk yarıya hızlı başlayan ve gol arayan takım bizdik. Ancak bir karşı atakta sıfırdan yaptıkları tuhaf bir vuruşla öne geçen İzzetpaşa oldu. Ancak Tarık, Erkan ve Gürkan’ın golleriyle ilk devreyi önde kapamayı bildik. İkinci yarıya tutuk giren onbirimiz bunun sonucunda iki golü ağlarında gördü. Sonrasında baskılı bir oyun tutturarak Gürkan, Mustafa Kıraç, Fuat ve Yavuz’un golleriyle farklı bir galibiyet elde ettik. İkinci yarıda oyuna girenler ise Batuhan, Yavuz ve Ali’ydi.

 

 

GELİŞİMSPOR 1 DAVUTPAŞA 1926 4

 

Davutpaşa 1926 mevsimin yedinci maçını 31 Ekim 2019 Perşembe günü Gelişimspor ile oynadı ve sahadan 4-1’lik güzel bir galibiyetle ayrılarak ilk sıralar için iddaalı olduğunu gösterdi. Yağmurlu ve serin bir havada, ışıklar altındaki Beyoğlu Stadında saat 18.50’de başlayan karşılaşmaya kalede Serdar, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Cemre, Hüseyin, Fuat, forvette Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan onbiriyle çıktık. Yedeklerimiz Onur, Ali, Yavuz, Furkan, Batuhan, Ercan ve Alper’di. Maçı izleyen Başgan Hasan Limanoğlu, Şükrü Conger, Gazanfer Yıldırım, Turgay Özcan gibi yiğitlerden oluşan 27 Davutpaşa yiğidinin arasında bir numaralı seyircimiz, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın olmaması yadırganırken takımımızın ilk yarıda sergilediği oyun alkış topladı. Bunun sonucunda da soyunma odasına Tarık’ın attığı gollerle 2-1 önde gittik. Bu yarının tek üzücü yanı girdiğimiz sayısız pozisyonu cömertçe harcayıp farka gidememiş olmamızdı. İkinci yarı da ilkinden farksızdı, rakipten çok üstündük ama gol yollarındaki yetersizliğimiz sadece Fuat ve Mustafa Kıraç ile kazandığımız sayılarla sınırlı kaldı.

 

8.HAFTA DAVUTPAŞA 1926 1 MİMARSİNAN 3

Davutpaşa 1926 mevsimin sekizinci maçını güçlü Mimarsinan ile oynadı ve sahadan 1-3 yenilgiyle ayrıldı. 3 Kasım 2019 Pazar günü, güneşli bir havada, uygun bir zeminde yapılan karşılaşmaya kalede Serdar, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Ercan, Fuat, Hüseyin, forvette Mustafa Kıraç, Gürkan, Tarık şeklinde çıktık. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Cemre, Ali Hünkar ve Yavuz’du. İlk yarı başa baş geçti, 30.dakikada köşe atışından gelen topu filelerimizde görünce geriye düşsek de Tarık’ın golüyle eşitliği sağlamamız sevindiriciydi. Ancak hakemin uzatmalarda Mustafa’nın düşürülmesine penaltı kararı vermemesi Belgradkapı kedilerince itirazlarla karşılandı. Maçın kırılma anı bence burasıydı. İkinci yarıya hızlı başlayan bizdik ama dakikalar ilerledikçe dengeyi kuran Mimarsinanlılar yakaladıkları iki fırsatı gole çevirerek bu önemli maçı kazanmayı bildi. Geçmiş olsun diyelim.

 

9.HAFTA BAHÇELİEVLER İDMANYURDU 1 DAVUTPAŞA 1926 1

Davutpaşa 1926 ilk yarının son, mevsimin dokuzuncu maçını dış sahada üst sıralar için çekiştiği güçlü Bahçelievler İdmanyurdu ile yaptı ve sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Güneşli bir havada, 22 derecelik ısıda, İBB Şenlikköy Stadında oynanan karşılaşma saat 16.45’te başladı. Sahaya çıkan onbirimiz kalede Serdar, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Cemre, Hüseyin, forvette Tarık, Mustafa Kıraç, Gürkan şeklindeydi. İlk yarı başa baş bir mücadele şeklinde geçti. 15.dakikada attığımız nizami golün hakem tarafından iptal edilmesi özellikle türbündeki senyörler tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Ardından 28.dakikada topu filelerimizde görmemiz ise bir talihsizlikti. Karşı kaleye gidişlerimiz eşitliği yakalamak için yeterli olmayınca soyunma odasına 0-1 yenik girdik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Fuat ile Ali oldu. Bu 45 dakikada biz daha üstündük. Fuat’ın serbest atıştan kazandırdığı golle eşitliği sağladıktan sonra, rakibin de 10 kişi kalmasından yararlanıp fırsatlar yakaladık ama şans perileri yanımızda ne yazık ki değildi.

 

 

 

10.HAFTA DAVUTPAŞA 1926 4 SEFAKÖY KARTAL 2

 

Davutpaşa 1926 mevsimin onuncu maçını 17 Kasım 2019 Pazar günü Sefaköy Kartal ile yaptı ve sahadan 4-2’lik bir galibiyetle ayrıldı. Güneşli bir havada, Namık Sevik Stadında saat 12.30’da başlayan karşılaşmaya kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Yusuf, Tolga, Erkan, orta sahada Hüseyin, Fuat, Cemre, forvette Mustafa Kıraç, Tarık, Gürkan onbiriyle çıktık. Ali, Yavuz, Ercan ikinci yarıda forma şansı bulan gençlerdi. Maça hızlı başlayan kavuniçi-kahvrengili topçular henüz 2.dakikada gol yollarının etkili ismi Fuat’ın düzgün vuruşuyla öne geçmeyi bildi. Ardından rakip kalede baskı kuran onbirimiz ne yazık ki farkı çoğaltamayıp soyunma odasına ancak 1-0 önde gidebildi. İkinci yarıya da goller kaçırarak başlasak da ilerleyen dakikalarda Sefaköy Kartal dengeyi kurmayı başardı. Son dakikalara girildiğinde biz türbünde tam bu maç böyle bitecek, aman gol yemesek derken de tam tamına beş gol sığdı bu daracık süre içine. Gürkan soldan götürdüğü topu gol yaptı, ardından Ercan ceza çizgisi üstünden vurduğu şutla farkı üçe çıkardı. Ama gevşeyen oyuncularımız birkaç dakika geçmeden, hem de çok basit pozisyonlarda iki gol gördü kalelerinde. Uzatmanın son saniyelerinde ise Mustafa Kıraç santradan aldığı topla rakip kale indiğinde düşürüldü ve temdit penaltısı kullandı; böylece sonucu imzalamış oldu.

 

 

11.HAFTA BAĞCILAR GÜNEŞLİ 0 DAVUTPAŞA 1926 3

 

Davutpaşa 1926 mevsimin on birinci maçını 23 Kasım 2019 Cumartesi günü deplasmanda Bağcılar Güneşli ile oynadı ve sahadan 3-0 ayrılarak zirve takibini sürdürdü. 17 derecelik ısıda, uygun koşullarda oynanan karşılaşma Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadında saat 15’de başladı. Sahaya kalede Serdar Köylü, savunmada İsa, Erkan, Tolga, Yusuf, orta sahada Ercan, Fuat, Hüseyin Uslu, Cemre, forvette Gürkan, Mustafa Kıraç şeklinde çıktık. Tarık, Ali ve Yunus ilerleyen dakikalarda forma şansı buldu. Maça büyük bir şanssızlıkla girdik, henüz 2.dakikada Ercan sakatlanarak hastaneye kaldırıldı. İlk yarıyı büyük üstünlükle geçirdikse de vuruşlarımızı ağlarla buluşturmadık. Neyse 59.dakikada kritik gollerin adamı Fuat ilk golümüzü atarak rahatlattı bizi. İkinci yarının kalan kısmında da egemenliğimizi sürdürürken yine Fuat ve son dakikada Gürkan’ın attığı gollerle zor bir deplasmandan 3 puanla dönmenin mutluluğunu yaşadık. Ancak Ercan’ın sakatlığı çok üzücüydü, genç oyuncumuza geçmiş olsun diyoruz.

Resim