ANIL ÇELEBİ


Fındıkzade kedilerinin bu sene mevsimin en talihsiz U19 oyuncusu olduğunda fikir birliği ettiği; geçirdiği trafik kazası nedeniyle mevsimi çok erken kapayan sol kanat oyuncumuz Anıl Çelebi 24 Mayıs 1998 İstanbul Eminönü doğumlu.
 
Atalar Tekirdağlı. Anıl anababasının tek çocuğu. Beş yaşına kadar Esenler’de yaşamış, aile daha sonra Fatih’e taşınmış.
 
Anıl ilk ve ortaokulu Muhittin Akdik İlköğretim Okulu’nda okumuş. Şu an lisede. Sultanahmet EML Lisesi’nde ve  Mercedes Benz otobüs fabrikasında staj yapmakta.
 
Anıl futbola Kocamustafapaşa’da başlamış. Ardından rotasını Tepebağ Kültür’e çevirmiş. Lisansı burada çıkmış.  2 sene Tepebağ Kültür formasını terlettikten sonra ayrılmış. Nedeni teknik direktör değişikliği. ama bu ayrılış onu epey üzmüş olmalı ki genç oyuncu futbola ara vermiş, hem de uzunca bir süre. 3-4 yıl okulda ve mahalle arasında göstermiş hünerlerini.
 
Anıl daha çok savunmada görev alıyor. Solbek ve stoper bölgelerinde. Davutpaşa 1926 ailesine katılması takım arkadaşı Kayhan Karaca’nın teşvikiyle olmuş. İdmanlara çıkmış, Deniz Atak hocası beğenmiş onu. 2014-15 mevsiminde U17 liginde solbek oynamış. Sonra fırsat buldukça solaçıkta da yer aramış kendisine. Bu kez U19 liginde. Ama kendisini daha çok savunmada iyi hissediyor.
 
Anıl bu sene U19’da iki kez solaçık olarak adım atmış suni çimlere ama büyük bir şanssızlık yaşamış ve bir trafik kazansı geçirmiş. Bu nedenle Fındıkzade kedileri Anıl’ı alkışlamak için gelecek mevsime kadar beklemek zorunda.
 
Anıl bu süre içinde çok çalışacağına, Davutpaşa 1926’nın türbünden eksik olmayan ak saçlı, ak tolgalı yiğitlerine kendisini sevdireceğine söz veriyor. 
 
Anıl’ın hobileri arasında amatör futbol liglerini takip etmek ve gezmek başta geliyor. Tabi arkadaşlarıyla vakit geçirmek de.
 
Yakışıklı ve enerjik hocamız Deniz Atak öğrencisini şöyle anlatıyor. ‘’Anıl benim çok sevdiğim bir öğrencim. Özellikle gelecek sene kendisinden çok şeyler bekliyorum. Bu sene şanssızlıklar yaşadı çünkü. Oysa çok özverili bir çocuk. Uzaklarda oturuyor, staj görüyor. Buna karşın idmanları kaçırmıyor, varını yoğunu ortaya koyuyor. Sol ayağı bayağı iyi. Ama kafa hakimiyeti çok iyi değil, bunu geliştirmesi gerekiyor. En olumlu tarafı solbek oynarken ileriyle çıkıp forvete yardımcı olabilmesi.’’