ALAADDİN SAĞAÇIK

ALAADDİN SAĞAÇIK (1909-19XX)
 
Davutpaşa 1926 tarihine baktığımızda Alaaddin’lerden ikisi çok önde yer alır, hiç unutulmaz. İlki ellilerde ve altmışlarda kalemizi koruyan ve bir ara Taksim’e transfer olduğu senelerde mahalli küme karmalarının değişmez file bekçisi olarak haklı bir ün yapan, sahip olduğu Varol Ürkmez biçemiyle, haklı olarak kedi kaleci lakabını kazanan, 1931-2014 yılları arasında yaşayan Alaaddin Zaimoğlu’dur.
 
İkincisi ise ellili yılların ikinci yarısında kadroya girmiş, yine mahalli ligin karmalarında kendisine yer bulmuş, iri kıyım golcü santrfor Alaaddin’dir. İşin tuhaf yanı iki Alaaddin’in ellili yılların ikinci yarısındaki takımlarda bir arada oynamalarıdır.
 
Tarihimizin üçüncü Alaaddin’i ise bu iki dev isme oranla biraz daha gölgede kalmış bir ad. Onu da Albay Mahir Yağızer’in defterlerinden öğrenelim.
 
‘’1327’de muhitimizde doğan Alaaddin hemen kuruluş yıllarından başlayarak 1934 yılına kadar A kadromuzun sağaçık mevkiinde çok başarılı maçlar çıkardı. Alaaddin semtimizde ikamet eder, ama pasif yaratılışlı olduğundan sadece tamkımıyla uzaktan ilgilenir.’’