AHMET DURMUŞOĞLU
Fındıkzade kedileri Davutpaşa 1926 ailesine 2016-17 mevsiminde katılan Ahmet Durmuşoğlu abilerini uzun yıllar aralarında görmek istiyor; özellikle de altyapıdaki yetenekli gençlerden yeni bir Bediz Baysal, bir Zeki Tüzalgan, bir Alaaddin Zaimoğlu yaratmasını bekliyorlar.
 
Ahmet Durmuşoğlu 28 Şubat 1959 doğumlu, takımımızın rekor sayıdaki Şubat doğumlu yiğitlerinden biri. Üstelik de Hasan Bilgütay ve Suat Dalkılıç ile aynı doğum gününü paylaşıyor.
 
Durmuşoğlu, Zeytinburnu Ahmet Vefik Paşa İlkokulu, Yeşiltepe Ortaokulu ve İhsan Mermerci Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini görmüş.
 
AD’nun futbola başlaması ise oldukça bilindik biçimde. Her Türk çocuğu gibi mahalle aralarında başlamış top tepiklemeye. 1975 senesinde İstanbulspor’un o günlerdeki başarılı savunmacısı Arap Faruk lakaplı, Faruk Kurtuluş’un teşvikiyle İstanbulspor genç takımında bismillah demiş, kaleye geçmiş. File bekçiliği başarılı olmuş ki bir sene sonra A takımı kalesine davet edilmiş.
 
AD’nun askerlik günleri 1979 senesinde başlıyor. Terhis sonrası rota Vardar’a çevrilmiş, iki senenin ardından da Beyoğluspor’a. Sarı siyahlı ekipte de geçen iki yıl sonunda Durmuşoğlu semtinin takımına dönüş yapmış, yani Zeytinburnuspor’a. AD ikinci ligde şampiyon olup da birinci kümeye yükselen başarılı takımın bir parçası olmuş. Üç sene lacivert beyazlı camiada geçmiş ve AD bu kez de Süleymaniye Sirkeci’ye transfer olmuş. İki yıl burada kalesini gole kapatmış.
 
AD için futbolda son durak amatörlüğe dönmüş konumda, semt takımı Yıldızspor’da.
 
1983 senesi AD için büyük önem taşıyor. Tülay Hanım ile hayatı birleşiyor çünkü. Birlikteliğin ürünleri Sinem, Didem ve Eyüpcan. Durmuşoğlu’nun Nil ve Doruk adlarında iki de torunu bulunmakta.