ADEM BAĞIŞ


Davutpaşa’nın yaşı genç ama deneyimi iri topçusu Adem Bağış 12 Ağustos 1984, Kastamonu, Devrekani doğumlu.
 
Bağış’ın ailesi 1985 senesinde gelmiş İstanbul’a. Ve Çukurbostan’a yerleşmiş. 1986 baharında, Çukurbostan’a Yetkin Gündüz başkanlığındaki belediye tarafından el koyulduğunu hatırladığımızda, bazı şom ağızlıların dediklerini duyar gibiyim. Ama rastlantı diye de bir şey var yeryüzünde. İyi ve kötü rastlantılar.
 
Adem Bağış Yedikule İlköğretim, Muhittin Akdik İlköğretim, Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi, Sultan Ahmet Endüstri Meslek Lisesi’nde hem okumuş, hem de yazmış.
 
1993’de başlamış ayak topu yaşantısı. Davutpaşa’da. Miniminikler, minik, yıldız, 14-16 takımlarında başarıyla top koşturmuş ivme kazanarak. 14-16’da oynarken genç ve A’da da oynuyormuş. Genç takımda direk, A’da yedek olarak. 1999-2000 mevsiminde A takımda görüyoruz onu.
 
Adem Bağış uzun yıllar libero olarak görev yaptı Davutpaşa’da. Ama Sıtkı Özcan ondan bir santrfor yarattı. Her iki ayağı iyiydi, tekniği düzgündü çünkü. Görüşü de açıktı, çünkü kafası havada oynardı. Ve gol vuruşları netti. İlk gelen topları daha iyi kullansa daha üst takımlarda oynayabilirdi, diyor futbol aşığı Ali Atik onun için.
 
2000 yazında İstanbulspor’a transfer oldu. Bir yıl sonra da, Kocamustafapaşa’ya.  Vardar’a 2002 yılında gitti genç futbolcu. Yedi yılı bu değerli kulüpte geçti. Askerliğini de yapmıştı bu arada.
                    
Ama 2011 uğursuz gelmişti kendisine. Sakatlığı dizindeydi, bıraktı futbolu.  
 
Şimdi ayakkabı taban imalatıyla uğraşıyor, profesyonel pazarlamacı.
 
En çok istediği ise bir antrenör olmak, uzun yıllar hizmet verdiği Davutpaşa’da antrenörlük yapmak.