3/02/2017, 19:18

İST-KARTAL :0-1: DAVUTPAŞA 1926 SK MAÇ YAZISI


DAVUTPAŞA 1926 ŞAMPİYONNNNNNN!!!!!!

KARTAL BELEDİYE 0 DAVUTPAŞA 1926 1

2016-17 mevsiminin yirminci ve sonuncu, 2017 yılının da ilk maçı için, 28 Ocak 2017 Cumartesi günü, Kartal Yunus Sahası’nda, Kartal Belediye’nin karşısına çıkan Davutpaşa 1926 maçı 1-0 kazanarak Fındıkzade topraklarına şampiyonluk tacıyla ve tahtıyla çok neşeli döndü. Bu, Ertuğrul Baba’nın komutanlığında, yirminci maçımızda aldığımız on dokuzuncu yengimizdi; dahası 91 yıllık tarihimizde kazandığımız üçüncü şampiyonluktu (öncekiler 1941-42 ve 2013-14) ve çok çok çok çok değerliydi. Çünkü her şampiyonluk için matematik bilimine göre 30 yıl beklemiş olmalıydık!!!

İşin güzel yanı, üç şampiyonluktan ikisi son üç yılda gelmişti ve bu büyük başarının en büyük mimarı, genç ve yakışıklı ve çalışkan ve enerjik çalıştırıcımız Deniz Atak’tı. Helal Deniz Hocam!

Gelelim maça!

Saat 15’de başlayan karşılaşmada, sahaya çıkan onbirimiz şöyleydi. Kalede Mahir, savunmada Enes, Sergen, Başar, Anıl, orta sahada Semih, Muzaffer, Berkehan, forvette Yağız, Atakan, Saruhan. Sıfır dereceden de soğuk, kar yağışlı, dişleri takırdatan bir havada oynanan maçı izlemeye gelen, mangal yürekli Davutpaşa 1926 yiğitlerinin sayısı, türbün liderimiz Sayın Vedat Arda’nın TSE onaylı elektronik aygıtına bakılırsa, tam 52’ydi ve bu eşsiz yiğitler ordusu, türbünü bile olmayan leşoz stadın tel örgüleri ardında, dondurucu soğuğa, zatürree tehlikesine ve dahası açlıktan saha kenarına inen sivri dişli kurtlara ve fena uluyan çakallara meydan okuyarak, kavuniçi kahverengi renkleri centilmence alkışlayarak izledi.

Davutpaşa 1926 yiğitleri için günün en şirin sürprizi, 2013-14 ikinci amatör şampiyonluğumuza büyük katkı sunan Saruhan Müşgül’ün yeniden aramıza katılmış olmasıydı. Ancak Sayın Arda, doksan dakika boyunca, Selçuk Abisine bu müjdeyi verememenin büyük hüznünü duyumsadı!!!!

İlk kırk beş dakika hakimiyetimizde geçti. Lige havlu atan ve ilk iki iddaasını haftalar önce yitiren Kartal pek varlık gösteremedi desem abartılı olmayacak sanırım. Onlar da bizim gibi çok genç oyuncularla çıkmışlardı suni çimlere.

Baskılı oyunumuz sonucunda, 42.dakikada genç Yağız, Semih’in asistiyle rakip fileleri sarsıverdi ve soyunma odasına 1-0 önde gittik. İkinci yarıda forma şansı bulanlar Barış, Oğulcan ve Serhat oldu. İkinci kırk beş dakika da aynen ilki gibi geçti. Biz bastırdık ama golleri çoğaltamadık; gol yollarında yeterli beceriyi gösteremedik. Ama önemli olan Kartal Belediye’yi yenmek değil, başarılı bir mevsim geçirmiş olmamız, gurubumuzda ipi en önde göğüslemiş olmamızdı! Bunu da başarmıştık işte!

Şampiyon Davutpaşa 1926, oleyyyyyyyyy!